Odhalené emoce přehled

Odhalené emoce https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262290/bmid_odhalene-emoce-262290.jpg 4 73 73

Proslulý psycholog Paul Ekman v Odhalených emocích vysvětluje kořeny univerzálních emocí: smutku, hněvu, překvapení, strachu, odporu a radosti a na bohatém obrazovém materiálu demonstruje jejich projevy v naší tváři. Kniha, která je destilátem několika desetiletí autorových výzkumů, nabízí trénink v rozpoznávání pocitů vašich blízkych, kolegů či cizích lidí. Jde o praktického, překvapivého a přesvědčivého průvodce pro čtení emocí: a to i těch vlastních. Rozpoznáme-li skutečné pocity svých partnerů, dětí, kolegů v práci nebo i úplně cizích lidí, můžeme správně zareagovat a vyhnout se tak omylům i zbytečným konfliktům.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Jan Melvil

Emotions Revealed: Recognizing Faces and Feelings to Improve Communication and Emotional Life , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odhalené emoce. Přihlašte se a napište ho.

Melic
04.03.2024 4 z 5

Oceňuji zejména fotografické doplnění kapitol s praktickou ukázkou emocí. Ten foto-test na konci knihy je také fajn, i když já v něm vcelku pohořel i po dočtení.

jaroiva
21.11.2022 5 z 5

Hlavní myšlenkou knihy je, že emoce se dá do jisté míry naučit poznávat.
Jediné, co mi na předloze úplně nesedlo je typické americké promo na konci knihy, které bych si odpustila a nechala jen jeden odkaz na stránky autora pro případné zájemce.
Autor ale moc dobře ví, o čem mluví, a bez nějakého dalšího balastu je schopen srozumitelnou formou svoje znalosti zprostředkovat. A to je hlavní. Doporučuji.

radimch
20.07.2022 5 z 5

Velmi velmi dobrá kniha

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Odhalené emoce v seznamech

v Právě čtených23x