Odhalené emoce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Proslulý psycholog Paul Ekman v Odhalených emocích vysvětluje kořeny univerzálních emocí: smutku, hněvu, překvapení, strachu, odporu a radosti a na bohatém obrazovém materiálu demonstruje jejich projevy v naší tváři. Kniha, která je destilátem několika desetiletí autorových výzkumů, nabízí trénink v rozpoznávání pocitů vašich blízkych, kolegů či cizích lidí. Jde o praktického, překvapivého a přesvědčivého průvodce pro čtení emocí: a to i těch vlastních. Rozpoznáme-li skutečné pocity svých partnerů, dětí, kolegů v práci nebo i úplně cizích lidí, můžeme správně zareagovat a vyhnout se tak omylům i zbytečným konfliktům....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262290/odhalene-emoce-262290.jpg 4.533
Orig. název:

Emotions Revealed: Recognizing Faces and Feelings to Improve Communication and Emotional Life (2003)

Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Jan Melvil
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Odhalené emoce

Přidat komentář
Mimir
23.07.2018

Výborná kniha, ktorá odráža poctivú a dlhodobú výskumnú prácu Paula Ekmana. Pre lepší zážitok z knihy, odporúčam nechať očakávania na nízkej úrovni, pretože našimi očakávaniami už často predčasne predurčujeme dojem a po prečítaní tejto nebudete obratom vedieť odhaliť klamstvo či podobné konšpiratívne schopnosti - sám autor na to upozorňuje. Snáď najviac sa mi páčilo:

"Emócie menia, ako vidíme svet a ako interpretujeme správanie ostatných. Nepokúšame sa spochybniť, prečo určitú emóciu cítime, naopak - pokúšame sa ju potvrdiť. Hodnotíme udalosti okolo seba v súlade s prežívanou emóciou, a tak si ju zdôvodňujeme a udržujeme."

Dovahkiin
18.07.2018

Excelentná kniha čo sa týka reči tela. Ak ste prečítali reč tela od peasovcov, alebo podobne iné knihy, tak to je pekné. Ale táto je bránou do iného sveta. Odporúčam jednoznačne!

Kristynka7
03.03.2018

Skvělá knížka. Poslouží k tomu si uvědomit, jak se můžeme naučit ovládat svoje emoce. Podložena příběhy ze života.

VladimirTetur
07.02.2018

Ufff. Naučné, ale pěkně težké čtení. Rozhodně nic na relax u lampičky před spaním. Tohle než jsem nastudoval, stihl jsem půlku Asimovovy Nadace pro odreagování. Každopádně je ale Ekman na mém pomyslném žebříčku praktických psychologů teď hodně vysoko a Goleman směřuje do propadliště dějin za Bernsteinem.

E_Lan
03.11.2017

Ač jsem od této knihy čekal něco jiného, možná více populárně sepsaného, tak jsem si z knihy vzal opravdu hodně praktického pro svůj život. Vše doprovázeno zajímavými fotografiemi a docela vkusným opakováním, aby i po jednom čtení toho co nejvíce důležitého zůstalo v nás. Je to trochu složitá četba, až odborná, ale stojí za to...

medialstar
13.09.2017

Setkáváme se s tím dnes a denně, ať chceme nebo ne a už jen proto je to velmi zajímavé počtení. Mnoho fotografií, text jdoucí do hloubky. Pro odborníky i laiky, kteří třeba jen tak rádi sledují lidi a přemýšli, co se v nich asi odehrává, tak jako já.

Mercatino
23.07.2017

Čekal jsem úplně, ale úplně něco jiného. Protože mám pocit, že občas nedokáži ovládat své emoce, zakoupil jsem si tuto knížku jako pomoc a řešení.

Nebylo to ono, ale stálo to za to. Autor je velice skromný, s radami pro čtenáře zachází velmi opatrně a sám říká vše na pravou míru, že práce s emocemi je velice náročná, a že způsobů jak zvládat své emoce mnoho není. Na knize se mi líbil autorův opatrný a vědecký přístup.

Kniha se mi četla dosti těžce, jelikož jsem při čtení procházel jakousi sebereflexi, a jak autor kolikrát vybízel vzpomeňte si na nějakou situaci, kdy jste např. pociťovali hněv. Prožíval jsem u čtení velmi náročné chvilky, kdy jsem musel uznat, kolik to krát jsem se zachoval velice nesprávně. Každé obrácení do sebe bylo bolestivé, ale nakonec mi tato kniha pomohla pochopit důležitou věc, že vnímat svoje vlastní pocity v počátcích a vyhodnocovat jejich dopady je stejně důležité jako vnímat pocity ostatních.

Knihu určitě doporučuji i z důvodu, že je doplněná spousty fotografii, kde se vysvětluje jak každá emoce vzniká. Pomohlo mi to pochopit výrazy tváře lidí, u kterých jsem cítil, že cítí vůči mně nějakou emoci, ale nebyl jsem si tím jistý. Nyní jsem si jistý, že má skorotchýně cítíla vůči mě pohrdání. Ten výraz tam jsem u ní vídal nepřetržitě.

Další věc, která se mi líbila, je rozdíl mezi úsměvem falešným a upřímným. Je tomu věnovaný velký prostor a považuji to za jednu z nejcennějších částí knihy.

Lightman
28.10.2016

Nádherně a čtivě popsané fungování "světa" emocí, včetně "návodu" jak se s nimi naučit pracovat nejen u sebe, ale i ve vztahu k jiným lidem.
Jedna věc je emoci vidět či poznat, ale to nejdůležitější je jak s tím, co vidíme, či víme, naložíme. Pokusit se zhodnotit situaci co možná nejméně zaujatým pohledem a správně ji vyhodnotit je v této absolutně úžasné knize velice čtivě popsáno. V kombinaci se seriálem "Anatomie lži" či animovaným filmem o emocích "V hlavě", jejichž odborným poradcem byl právě doktor Ekman, může být skvělým pomocníkem jak zlepšit mezilidské vztahy jak v rodině, tak na pracovišti ... Poznat, přemýšlet, pochopit, jednat ...