Tatínku, ta se ti povedla

Pan Šíma dostal doma důležitý úkol: vyprávět každý večer svým dětem pohádku. Dříve jim vyprávěla maminka, ale protože jí nezbývalo mnoho času (v domácnosti je vždy co na práci), převzal její úlohu tatínek. On by nejraději pohádky četl, jenže Petřík a Petruška s tím nesouhlasili. Vyžadovali takové, jako byly ty od maminky: o zdánlivě obyčejných věcech kolem nás. A to není vůbec jednoduché! Zdali se mu nesnadnou úlohu podařilo splnit a jak se jeho potomkům vyprávěnky na dobrou noc líbily, se můžete dozvědět z půvabné knížky Zdeňka Svěráka. Něco už napovídá sám její název....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118/tatinku-ta-se-ti-povedla.jpg 4.6173
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Tatínku, ta se ti povedla

agatha2

Při úklidu dceřiny knihovny mi padla do rukou tato skvělá knížka. Svého času ji můj muž musel naší dceři předčítat opakovaně. Tak jsem si na chvíli sedla a knihu si po letech znovu přečetla. A opět musím konstatovat, že se dceři vůbec nedivím, že ji měla ráda. Je to milé a vtipné povídání, jaké umí navodit jen pan Svěrák. Jeho rukopis je zde čitelný, kdo ho zná, tak ho pozná. Doporučuji malým i velkým jako milé zastavení v tomto uspěchaném světě.

gretl74

Pěkné, milé, taková svěrákovská spolehlivá jistota. Jen jsem těch pohádek čekala o trochu víc.

triatlet

"Pohádka je vláha pro dětskou duši." (s. 13)
Doslova, a do posledního písmene, pohádkový ráj s rajskými kresbami Adolfa Borna.
Nápadité hraní se slovy docení čtenáři, kteří vnímají jazykovou hravost a vytříbenost.
Pane Svěráku, ještě další pohádky, prosím.

poetree

Pecka! Svěrák prostě umí.

annettka1098
31.12.2018

Poslední den výzva a chyběla mi poslední kniha. Jaké překvapení, že mal první kniha, kterou jsem jako dítě přečetla sama byla poprvé vydána v roce mého narození. Osud! :-D
Pamatuji si, že se mi jako dítě kniha koc nelíbila a přečetla jsem jen jednou. Za to teď, s odstupem času se mi líbila moc!

BookLoverJane
21.12.2018

Poslouchala jsem tuhle knížku jako audioknihu a je strašně pěkná. Milá, vtipná a i poučná. Prostě Svěrák.

4xbabča
17.12.2018

Příjemné krásné počteníčko pro děti i pro dospělé, díky nádherné češtině pana Zdeňka Svěráka, který opravdu nikdy nezklame a jako třešnička na dortu knížku zdobí kresby Adolfa Borna. Opravdu velmi povedené!

SSTknihy
19.06.2018

Tak nějak nevím, jestli chválení textů pana Svěráka není nošení dříví do lesa. Já myslím, že i kdyby napsal telefonní seznam, bude mě bavit. A k tomu neodolatelný Adolf Born.... Co víc dodat.

Zdeněk Svěrák
česká, 1936

všechny knihy autora

Kniha Tatínku, ta se ti povedla je: