Tatínku, ta se ti povedla

Pan Šíma dostal doma důležitý úkol: vyprávět každý večer svým dětem pohádku. Dříve jim vyprávěla maminka, ale protože jí nezbývalo mnoho času (v domácnosti je vždy co na práci), převzal její úlohu tatínek. On by nejraději pohádky četl, jenže Petřík a Petruška s tím nesouhlasili. Vyžadovali takové, jako byly ty od maminky: o zdánlivě obyčejných věcech kolem nás. A to není vůbec jednoduché! Zdali se mu nesnadnou úlohu podařilo splnit a jak se jeho potomkům vyprávěnky na dobrou noc líbily, se můžete dozvědět z půvabné knížky Zdeňka Svěráka. Něco už napovídá sám její název....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118/tatinku-ta-se-ti-povedla.jpg 4.5209
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Tatínku, ta se ti povedla

hojchna
02.12.2020

5 hvězdiček za Lomnici nad Popelkou :D knížka nás bavila a dokonce četl i tatínek :)

Anička2011
05.10.2020

Nic moc

Boďas
29.09.2020

Moc pěkné čtení a pro druhaka. Knizka bavila celou rodinu. Nic vtipné vyprávění.

RMarkéta
17.07.2020

Moc milá jednohubka. Já jsem se při čtení smalá tak, až mě rozbolela bránice. Svérákův humor je naprosto okouzlující a jeho hraní si s českým jazykem nemá sebemenší chybičku. Maminčina nejdelší věta mě dostala do kolen. V tomhle se musí najít každý. Vždyť je to jako s Bakaláři. Díky této milé knížce se ze mně stal zase předčítač.

Katka2382
31.05.2020

Knížka kterou napsal pan Svěrák a ilustroval pan Born prostě nemůže zklamat,no ne?

Lucy6827
20.02.2020

Super kniha! Hlavně jak maminka řekla jednu dlouhou větu... Jako u nás doma :)

Monike
25.01.2020

"Pan ucitel" jak mu doma rikame opet nezklamal. Napadite, ftipne a ctive. Kluci i ja spokojeni.

agatha2
06.08.2019

Při úklidu dceřiny knihovny mi padla do rukou tato skvělá knížka. Svého času ji můj muž musel naší dceři předčítat opakovaně. Tak jsem si na chvíli sedla a knihu si po letech znovu přečetla. A opět musím konstatovat, že se dceři vůbec nedivím, že ji měla ráda. Je to milé a vtipné povídání, jaké umí navodit jen pan Svěrák. Jeho rukopis je zde čitelný, kdo ho zná, tak ho pozná. Doporučuji malým i velkým jako milé zastavení v tomto uspěchaném světě.