Tatínku, ta se ti povedla

Tatínku, ta se ti povedla

Pan Šíma dostal doma důležitý úkol: vyprávět každý večer svým dětem pohádku. Dříve jim vyprávěla maminka, ale protože jí nezbývalo mnoho času (v domácnosti je vždy co na práci), převzal její úlohu tatínek. On by nejraději pohádky četl, jenže Petřík a Petruška s tím nesouhlasili. Vyžadovali takové, jako byly ty od maminky: o zdánlivě obyčejných věcech kolem nás. A to není vůbec jednoduché! Zdali se mu nesnadnou úlohu podařilo splnit a jak se jeho potomkům vyprávěnky na dobrou noc líbily, se můžete dozvědět z půvabné knížky Zdeňka Svěráka. Něco už napovídá sám její název. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118/tatinku-ta-se-ti-povedla.jpg 4.6120
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

Heyhey

Srdcovka.

veronie

V této knize jsem soucítila s tatínkem. Také pohádky raději předčítám :) Nicméně se tatínek zhostil úkolu statečně a opravdu se mu povedla :)

Barca1215

Četla jsem tuto knihu v nemocnici a moc se mi líbila. Doporučuji potěší každého. (Je mi 13)

Jujanda
30.11.2016

Byla dobrá, líbily se mi především ty pohádky.

Apollka
18.08.2016

Přirovnání v knížce jsou skvělá- ,, pohádka je jako vláha pro dětskou duši''. Zdeněk Svěrák knížku pohádkově promyslel, vložil tam to, co byste na dobré pohádce neměli postrádat.

Papyn
29.03.2016

Originální, rychlý, jednoduchý a nepředvídatelný příběh. Řádky jsem hltala s očekáváním, co pan Svěrák zase vymyslel. Ačkoli jsem knihu slýchávala jako malá poměrně často, jsem ráda, že jsem celý příběh zapomněla a mohla si ho přečíst znovu. A už se těším, až ji za pár let opět vytáhnu z poličky.

"Pohádka je je vláha pro dětskou duši" - nejen pro dětskou, ale pro každou.

Anaš44
01.12.2015

Super knížka přečetla jsem ji za den

Taťka Hraboš
22.10.2015

Krátká knížečka, přečtená za jeden večer. Já jsem se bavil od začátku, na dětech bylo vidět, že je knížka zaujala až v okamžiku, kdy tatínek začal vyprávět pohádku O hasicím přístroji. Dílko prodchnuté Svěrákovým laskavým a trefným humorem, člověk jako by ho při tom čtení i slyšel.

debe
17.10.2015

Úžasná, pobaví se i rodiče...

lazenskaveverka
16.10.2015

Ano, ta se povedla. Pane Svěráku, děkuji. Taky máme moc rádi výhled z Kozákova!

Teribookoholik
10.10.2015

Mé dětství :-)))

Metapt
16.09.2015

S dcerkou jsme ji sluply jako jednohubku za dva večery. Moc krátká na čtení dětem. Asi tedy vhodnější na první čtení.

E_Lan
12.11.2014

Příjemné, zábavné čtení pro malé dítě, na které se rodič kolikrát těší minimálně stejně jako jeho potomek. Jen je škoda, že kniha není delší. Opravdu velká škoda...

Market = )
03.01.2014

Tohle je opravdový balzám na duši :-). A miluju maminčinu dlouhou větu! (líbila se mi moc jak jako knížka, tak načtená od pana Svěráka)

asam
25.11.2013

Tak ta se vám pane Svěrák opravdu povedla

čohynka
22.08.2013

Oblíbená knížka z dětství - teď jsem ji četla po letech a má pořád stejné kouzlo.. :D

tyzik.cejka
01.05.2013

rád jsem to poslouchal a možná že si to po dvou letech přečtu

petrak
19.11.2012

Moje nejoblíbenější knížka z dětství :-)

ida
13.05.2012

Tato knížka čeká na naši šestiletou vnučku.Těšíme se, až si ji přečte.

MartyMcFly
17.02.2011

(pan) Svěrák to s jazykem a humorem umí. Dokázal to mimo jiné v Divadle J. C. Problém však nastává, kdyby se tento styl humoru přenesl i na děti. Známe přeci jeho pořad "Diktát", přísný pohled a jeho kvality jako člověka jsem dokázal ocenit až v pozdějším věku.

Naštěstí dobře, sice je to kniha jednoduchá, ale má smysl, dokáži jí ocenit i teď a stále si z ní mnoho pasáží pamatuji. Třeba tu o peřině a polštáři.