Tady všude byl Ladislav Smoljak

Tady všude byl Ladislav Smoljak https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160931/tady-vsude-byl-ladislav-smoljak-hHP-160931.gif 4 16 7

Očima přátel, synů a dcer. Kniha vystihující Ladislava Smoljaka v jeho různých životních rolích. Biografická zkratka od malého žáka, přes asistenta na Fakultě technické a jaderné fyziky, spolutvůrce fenoménu Cimrman, až po smělého námořního vlka na Slapech. Redaktor – Učitel – Herec – Autor – Režisér – Stavitel – Hospodář – Zlepšovatel – Námořník – Táta – Děda – Kamarád – Občan. Fotografie: Fialka Přemysl, Jiří Kučera, Marie Votavová, Kuděla Jan, Pavla Černá.... celý text

xxtom
01.01.2024 4 z 5

Život pana Smoljaka psaný jeho rodinou, přáteli a známými.

nicolettkaa
12.07.2020 3 z 5

Pana Smoljaka a jeho tvorbu mám moc ráda, proto opravdu s těžkým srdcem dávám tak nízké hodnocení, ale zpracování knihy se mi prostě nelíbilo. Vzpomínky autorů mi ale přinesly nové poznatky o životě pana Ladislava a bylo fajn si ho zase trochu připomenout.

1amu
28.11.2019 5 z 5

Kniha, která vhodně doplňuje knihovny "Cimrmanologů" a milovníků díla Největšího Čecha (mezi které se počítám).
Ladislav Smoljak nás opustil.6.června r.2010, tedy brzy tomu bude neuvěřitelných deset roků. Jedno je jisté, mám ho zafixovaného ve dvou postavách:
Vězeň Kulhánek v Hospodě Na mýtince a Varel Frištenský v Dobytí severního pólu . Samozřejmě i všechny ostatní, kde více méně alternoval se Z.S. Ale tyto jím vytvořené postavy jsou nesmrtelné.
Moc mi chybíte !

spackova.p
11.11.2015 5 z 5

Krásná vzpomínková kniha..

aginecka
13.10.2015 4 z 5

Citlivé, zábavné, autentické. Láska k výjimečnému člověku je patrná nejen z textů, ale i grafické podoby knihy - nádherné!

E_Lan
01.06.2014 4 z 5

Neskutečně příjemné čtení o mé oblíbeném herci a režisérovi. Z knihy se nakonec vyklubala zábavná a přitom slušně dojemná vzpomínková kniha, která je sem tam rozčísnuta takovými lidskými úvahami samotného Smoljaka, které bych ani od něj nečekal. Sem tam jsou některé texty autorů slabší, o to ale více autentičtější.

kob
27.01.2014 5 z 5

Spousta zajímavých informací, o kterých jsem neměla tušení...