Půlstoletí s Cimrmanem

Legendární divadlo z odvrácené strany. Unikátní knížka, která vychází při příležitosti padesáti let Divadla Járy Cimrmana, přibližuje obrazem i textem neznámou tvář nejslavnějšího českého divadelního souboru. Zdeněk Svěrák bilancuje jeho historii formou soukromého dopisu Ladislavu Smoljakovi a každý člen divadla přidal svou nejživější vzpomínku. Čtenář se tak dozví, jak se přihodilo, že se Petr Brukner narodil ve dvou městech současně, čeho nejhoršího se dopustil Miloň Čepelka a jaký je největší herecký problém Miroslava Táborského. Pro fanoušky Járy Cimrmana bude překvapením, že souborem prošla řada známých osobností jako Jiří Menzel, Jiří Stivín nebo Jaroslav Uhlíř, a že v tomto zdánlivě ryze mužském divadle nechybějí ani ženy. Nepřeberné množství fotografií zachycuje herce v jejich výrazných rolích, ale většinou je objektiv namířen do zákulisí, a odkrývá tak dění, které zůstává publiku utajeno. Svazek obsahuje DVD se záznamy raritních vystoupení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309730/pulstoleti-s-cimrmanem-1xc-309730.jpg 4.582
Humor, Literatura česká, Umění
Vydáno:, Paseka

Kniha Půlstoletí s Cimrmanem

MíšaS.

Skvělá kniha.

HYPNOS88
04.07.2018

Krásná kniha. Ceněná v mé knihovně. Miluju Cimrmany a všechno okolo nich.

1amu
05.04.2018

Drahokam v knihovně ! A těch fotografií ! Největší Čech se nám opět přiblížil. Češi již mají plno míst, kde JdC působil, třeba ona rozhledna, ze které není nic vidět (Březová nad Svitavou), či druhá pro ty, kteří trpí závratí (Semily-Nouzov). Bravo !
Vzpomínám na veřejnou nahrávku Dobytí severního pólu. Všichni v Divadle hudby seděli, pouze můj syn a já jsme měli "jediní" lístky k stání (skoro jsem je vynutil na paní pokladní násilím). A tak jsme byli "na ráně" a v semináři "O pojištění" si nás pan Svěrák vybral jako účinkující ! Já byl samozřejmě nesympatický pojištěnec, syn - sympatický. Ten zážitek ! Stáli jsme vedle idolů, tehdy náčelník - pan Penc, krajan Beran - pan Vondruška a pánové S+S. A druhý den v práci u oběda v závodní jídelně ČKD ? Nevěřící pohledy několika lidí, kteří v tom divadle byli (Hele vole, to je ten muskej, co hraje u Cimrmanů). Ha-ha-ha.
Měl jsem kliku, že v divadle ve Strašnicích jsem poznal jak to s prodejem lístků chodí a brzy nabízel paní Vokrojové vkládání fotografií do programů. To znamenalo, že jsem nemusel stát velkou frontu a mohl si vybrat z těch "lepších". A má nejoblíbenější hra ? Cimrman v říši hudby. Árie "Zlaté české ručičky" ing.Vaňka - tenor pan Čepelka. (Já jsem Vaněk z firmy Kolben&Daněk). I plukovník Colonel - pan Svěrák vzrušoval dámy v hledišti, když zpíval svou operní árii a vrtěl přitom zadkem.
Krásné chvíle.....

Hathor89
06.01.2018

Rozesmála mě. Pobavila mě. Rozesmutnila mě. Vehnala mi slzy do očí. Ale jsem ráda, že ji mám ve své skromné knihovničce. Dopis od Pana Svěráka Ladislavu Smoljakovi řekl na několika stránkách víc, než by dokázala celá encyklopedie. Krásný jazyk. Humor. Nostalgie. I já díky tomuto divadlu jdu smíchy do předklonu a klaním se vitalitě a chuti, s jakou baví tolik generací. Určitě tato kniha nesmí chybět žádnému, třeba i amatérskému, cimrmanologovi.

Ila85
15.12.2017

Velice krásná kniha. Nejvíce mě oslovily slova Zdeňka Svěráka, která napsal Ladislavu Smoljakovi do nebe. Hluboce smekám nad jejich dílem. Celému divadlu děkuji za hodiny smíchu, jenž mi prodloužily život o pěknou řádku dní.

ferda16
23.11.2017

Cimrmany zbožňuji. Knížka je krásná a četla jsem ji s úctou. Pěkné fotografie i texty - zvláště ten "dopis". Jen mě mrzí, že jsem na ně nestihla zajít do divadla a teď už je pozdě...:(

Kačaba17
18.10.2017

Skvělá kniha

Gooverka
03.09.2017

Jako velká fanynka divadla Járy Cimrmana jsem si nemohla nechat ujít ani tuto publikaci. Místy vtipná, místy až mrazivě smutná (dopis od Svěráka Smoljakovi). Několik historek ze zákulisí mě dost rozesmálo. Skvělá knížka, která by nikomu z cimrmanovských obdivovatelů neměla uniknout.