DomYell DomYell komentáře u knih

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Toto me dostalo. Surealismus do ktereho je dobre primichano, ze obcas nekdo umre, psane porno, sem tam nejaky incest, povidani s kocickami, starec, kteremu sploucha na majak a zaroven dela vse logicky..no proste super.
Jelikoz jsem predtim cetl 1Q84, tak zde byli videt obrovske podobnosti, ale vem to cert... Kafka je lepsi a ma hlavne konec.
Tohle je chutny, jak Tunak Extra.... :))

30.09.2022 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Zajimavy nejen dej, ale i jazyk a zpracovani.
Perfektni kniha!

14.11.2021 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Ziji v miru v 21.stoleti...mam strechu, neni mi zima. Muzu jist, co chci kdy chci. Oblekat se podle pocasi a rikat si temer vse. Ctu casto o koncentracnich taborech ve stredni Evrope a byt je to uz nekolik generaci zpatky, stale jeste ziji lide, co to prozili a prezili. Presto ma ma generace obrousene moralni hrany filmy, serialy....

Na druhe strane planety mezitim jsou lide, co ziji, jako nekteri evropane v a po druhe svetove valce. Tem taborum se muze rict treba i farma na lidi, kdyz jsou lide vybirani, kteri spolu muzou mit deti a ty deti nikdy nemaji opustit ploty zarizeni.

Ohledne Severni Koreje mam nekolik prani. Prvni je cestovatelske a podivat se desitly let do minulosti a navstivit ji. Druhe prani je lidske, aby dynastie Kimu skoncila a lide poznali svobodu a vlastni vladu nad sebou.

Od knihy je velice tezke se otrhnout!

16.10.2021 5 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Jedna z tech znamejsich Verneovek o ktere se rikalo, ze predpovidala druhou svetovou valku. Kratke pohodove cteni na par hodin. Asi bych uz ani nerekl, ze to je cteni pro deti.... Je to cteni pro lidi, co to kdysi jako deti cetli.

10.01.2021 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Jsou tam dziny, je tam kukurice, jezdi tam americke herky, je tam pozitivne naladen afroamerican, - tohle je King.

Spisovatel, ktereho do puntiku vystihuje jeho prijmeni nas zavede do Ameriky, kde se rozsiri pandemie. Tezko verit, ze zacatek byl napsan pred tolika lety. 1.vydani je roku 1978, takze asi tak kolek roku 1975 King napsal a popsal roky 2020-2021. Skoro bych chtel rict - Hey Steve, ten Covid byla paralelni kniha ke Svedectvi???

Cetl jsem to asi tyden. Byl to vazne masakr. Obcas jsem se vracel, abych si nepletl osoby, deje, udalosti. Je to neskutecne ctive, neskutecne propracovane. Vsechno do sebe zapada do posledniho sroubku. Je to monstrozni dilo.

17.06.2023 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Jako vzdy bavilo :) Asada mi teda bylo lito, ale jeho nic jen tak nezlomi :)

29.12.2022 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Bez ohledu na "mafianskou romantiku"...

Tohle je remeslne dilo!
-dej je uzasne poskladany
-slovni zasoba, obraty, fraze jsou az neuveritelny
-vytrhnute kousky z reality obalene fikci..

Jestli bych si mel vzit jen jednu knihu na opusteny ostrov, byla bynto tahle.

28.03.2022 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Je to takovy "velkofilm", kde se pomalu sbihaji 2 proudy, az vznikne jeden silny. Ja jsem se bavil, dobre bavil.

02.12.2021 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Chtel jsem dat o hvezdu mene.... Text neni zas nejak extra surovy, ale fotogalerie na konci ze ktere beha mraz po zadech me donutila dat plne hodnoceni.

23.09.2021 4 z 5

Kniha je jako snidanovy dezert. Rano zacnete, dve kafe stihnete a uz jste na konci a zacatku obeda.

Pribeh si uzasne hraje s fantazii. Na jedne strane mala holcicka a na druhe... No kdo cetl, vi.

Skoda, ze neni delsi... Ale to jsem si povzdechl i u TO... Tak jeste stesti, ze SK ma tolik napsano a knihy se daji cist i vicetkrat bez omrzeni.

05.08.2021 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Nezbytna knizka pro fanousky Kinga, akce, desu, drama a nevim ceho jeste. Dilko na urovni To.. S temer polovicnim obsahem, ale se stejnou chuti. Od 3. ctvrtiny to ctete v kuse. Bylo to strasne utrpeni, to muset zacvaknout a jit do prace/spat a nevedet, co bude za dalsi strankou.

30.07.2021 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Mam rad knihu i filmy. Tohle je jizda.. Jako kdyz kamion rozmazne dite na silnici. A bacha na kocky, co se zdaji mrtve a prijdou domu.

23.07.2021 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Jemna kniha o lasce, dvou mladych zlomenych odloucenych srdci a jak se nakonec znova potkaji...

Zert

Dobra kniha o nabozenskem fanatismu, tyrane dceri, arogantni spolecnosti pocukrovane neprirozenem a krvi.

23.07.2021 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Nejprve jsem videl film.... V dnesni dobe je pro me tezke najit neco, co me zaujme, bavi, dokoukam to atd... A tady se mi to stalo.. Byl jsem vazne nadseny a kdyz jsem zjistil, ze je i kniha... Nadseni nepolevilo.

1.kniha je uplne jina nez film
2. vlastne je to dobre, nemusim cist neco, co jsem uz videl.
3.tezko rict, co je lepsi.. Oboje je bomba!

15.05.2021 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Kniha ktera se vyplati cist po vetsich celcich. Vyborny pribeh, perfektni remeslne zpracovani.

29.03.2021 4 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Prosím, nedovolte někdo už panu Vieweghovi psát. Není to první skvost, co jsem od něj četl. Ty filmy ještě tak nějak z nudy jdou, ale ty knihy.... To je vážně utrpení to cist

23.07.2020 odpad!

Lovcem v tajze Lovcem v tajze Jan Kozák

Tohle byl balzam na dusi. Neveril bych, ze me nekdo dokaze tak vtahnout na misto, kde se lovecka "story" odehravaji.

Clovek to cte a ma pocit, ze se sam prodira hlubokym snehem, posloucha zvuky kolem, jestli to neni treba vlk, ci medved..kontroluje pasti, jestli se neco chytlo a do toho je mu zima, ale ma i tak radost z toho, kde je.

Priroda, pokora, pratelstvi...

asi o tom vsem ta kniha je.

30.04.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Dovolim si zacit negativne a otazniky:
Proc je kniha Slovenskeho autora PREKLADANA do cestiny? Co to ma za smysl? Slovenstina je krasny jazyk, kteremu by mel kazdy Cech rozumet... doufam, ze to je jen z marketingovych duvodu... protoze tohle mi jinak hlava nebere....

Ke knize samotne:
Vlastne to uplne spatny neni. Cloveka se pri tom podiva na mapach a satelitnich snimcich do krajiny naseho souseda. Muze premyslet, co je pravda a co neni. Nebo je tam pravda? Nebo je tam jen mystifikace? Pribeh zacina pomerne nevinne pri vyklizeni vyslouzileho blazince. Postupne graduje, zahaluje se mlhou, je pohlcen tmou, kde jako kapka nadeje obcas problikne nejake svetlo...
Srovnani s necim podobnym je na miste, ale nedelejte to... nechte se pohltit desem pohori ..

05.08.2023 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Slohove to je neco jako Stmivani. Obsahem pokus o krimi, ze ktereho Vam prasknou ksandy napetim. Reality je uplne jinde. Par dobrych momentu, byt hodne ocekavanych. Pomerne ctive, ale v souhrnu je to takova blbost na entou.

22.02.2023 2 z 5

Kosmonauti na pokraji smrti Kosmonauti na pokraji smrti Karel Pacner

Vyborna kniha. Psana ctivym jazykem, nejde vice hloubeji, nez by bylo nutne, ale ani neni povrchni.

Dovolim si jednu uvahu...

Prvni lide se vody pravdepodobne bali. (Ma to tak 99% primatu)
Lide, mozna to bylo pri povodnich, zjistili, ze se ve vode neutopi, kdyz se drzi plovouci klady...
Za pomoci prvnich spadlych stromu se lide dostali na druhou stranu reky...
Lide zacali tvorit prvni vratke lodky... Obcas se nejaka potopila a obcas nejaka doplavala dale...
Lide se dostali z pevniny na ostrov.. Na ostrove nebyli velci predatori.. Lidem se zacalo darit.
Lide staveli vetsi a vetsi lode, aby poznaly vsechny ostrovy, co vidi.
Lide postavili jeste vetsi lode, aby nasli mista, ktera nevidi.
Lide dosahli lodi vseho, co na teto planete je a vodu vymenili za vesmir a spadlou kladu za velkou a tezkou raketu.

S tim se dostavam i k vlastni podstate... Je nase "poslani" dostat se do vesmiru, za jeho hranice?

Pravdepodobne nas cekaji valky ve vesmiru, jako byly valky na morich... Pravdepodobne nas ceka i spojeni v ramci eliminaci celoplanetarni hrozby..
Pravdepodobne nas ceka i objev zivota nekde jinde, ale ne ve forme, co ho zname a nemel by se v zadnem pripade dostat do kontaktu s cimkoliv, co je pozemske.

Neni otazka, jestli se nase planeta srazi s nejakym velkym kosmickym telesem... Je pouze otazka kdy... A az to kdy nastane, lidstvo bude muset celit sve nejvetsi vyzve.

Takoveto knihy jsou jako pridavny motor pro mozky mozna jeste ani nenarozenych lidi, kteri budou tyto problemy resit.

Vesmir je nejvetsi vyzva lidstva pro 3.tisicileti

28.03.2022 5 z 5