Domuly Domuly komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Zdánlivě malý člověk s velkými činy.

20.06.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejprve jsem viděla film, který se mi moc líbil a je to věrná kopie knihy, ve které najdeme samozřejmě trochu víc detailů a více rozvinutý příběh. Celkově se mi Zlodějka knih moc líbila a dobře se četla. Nebýt ovšem nevšední vypravěčky, tak rozhodně knížka ztrácí body dolů, protože na té to stojí.

20.06.2015 4 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Je to drsný příběh, tolik bezmoci a křivd v tak malé knížečce. Bylo mi z toho úzko. Brilantně vykreslená psychika dítěte a potřeba porozumění v podobě malého kamaráda - kuřete.

22.04.2015 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Dlouho jsem se rozmýšlela jak vůbec knihu ohodnotit. Příběh Santiaga mě nenudil a spousta myšlenek se mi zalíbila tak, že jsem si je četla několikrát. Ti kdo hodnotí pouze příběh, tak asi budou zklamaní, ale mě se metafora života a naplněných či nenaplněných snů líbila. Věřím, že spousta lidí se po přečtení zamyslela, kam jejich život směřuje a co vlastně chtějí. Co mi do příběhu nezapadlo, bylo chlapcovo měnění ve vítr, to mi přišlo dost navíc a občas autor tlačil na pilu.

18.04.2015 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Knihu jsem se pokoušela číst již kdysi dávno a to jsem to vzdala. Tentokrát jsem vytrvala a neprohloupila jsem. Obraz Doriana Graye je příběh, který je notoricky známý. Výborná postava je lord Henry, který skvěle zapadá do celého příběhu. Občas jsou nudné pasáže, které svádí k přeskočení (popisování hudebních nástrojů a cetek co Dorian sbírá), ale jinak má knížka grády a netrpělivě očekáváte co se bude dít dále. Konec knihy celý příběh o zhýralé duši výborně zakončil.

02.04.2015 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha je perfektní, i když se mi ze začátku četla hůře, ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Ačkoliv byl Rudolf Lang vykreslen jako psychopat bez citů, bylo mi ho v konečném důsledku spíše líto. Neuposlechnutí rozkazu bylo pro něho horší než smrt. Byl to člověk, který svůj úkol plnil jak nejlépe uměl - jakýkoliv. Kniha je bezesporu výbornou psychoanalýzou, která nám ukázala, co všechno předcházelo tomu, aby byl Rudolf takový, jaký byl.

21.03.2015 5 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Quo Vadis není lehká kniha, nezačtete se do ní hned, ale jakmile se vám to podaří, nemůžete se dočkat, až k ní zasednete znova. Myslím, že je to ten typ knihy, kterou doceníte až po přečtení. Téma je opravdu velmi zajímavé, ale trochu mi vadilo, jak je tam křesťanství vykreslováno a chváleno na každé straně, protože křesťan ani věřící nejsem. Petronia jsem si oblíbila takřka hned. Jeho intelekt a osobnost mi imponovala. Pokud vás kniha po pár stránkách nezaujala, zkuste vytrvat, litovat určitě nebudete.

15.03.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Nejhorší z celé série. Vadilo mi, že jednu chvíli vyprávěla Tris a pak najednou Tobias. Když vypravěčem byla od začátku ona, mělo to tak zůstat. Děj se celkem vlekl a neměla jsem to nutkání pořád jen číst. Jsem ráda, že jsem si triologii přečetla, ale už po ní znovu nesáhnu. Postavy prodělaly obrovskou změnu, podle mě teda rozhodně ne k lepším. Konec pro mě také nic moc.

07.02.2015 2 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Váhám mezi 3 a 4 hvězdami. Knížka se mi dobře četla, ale prostě nebylo to tak dobré, jako 1. díl. Hlavní postava Tris mě neustále vytáčela, ty její sebevražedné sklony začaly být pak hrozně otravné. Tobias už nebyl drsňák jako v 1 a jejich neustálé hádky a usmiřování mi pak také lezly krkem. Když tohle všechno pominu, tak děj se mi líbil, konec mě nezklamal a 3. díl si přečtu, abych věděla jak to skončí. Zatím to má ale sestupnou tendenci.

20.01.2015 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha se čte velmi snadno, rychle a při čtení se nenudíte, jelikož děj odsýpá. Ačkoliv moc sci-fi neholduji, rozdělení do frakcí a příběh mě zaujal. Na můj vkus tam občas bylo až moc Tobiase a Tris, ale chápu, že je to kvůli tomu, že kniha je cílená na určitou věkovou skupinu.

19.01.2015 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější.
Naprosto super, knihu jsem musela na chvíli i odkládat, jak se mi vařila krev v žilách. Orwell zase napsal vynikající dílo a dala bych ho přečíst všem těm, co komunismus obhajují.

18.01.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Od takhle neuvěřitelně kladně hodnocené knihy jsem asi měla přehnaně vysoká očekávání, ale mě to nijak zvlášť nedostalo. Autor vsadil na téma, které je samo o sobě emocionální - rakovina a mladá láska. Bohužel nepřišlo mi to moc originální. Knížka se čte dobře, ale jsou lepší knihy, které by si takovou popularitu zasloužily mnohem víc. Dvojice puberťáků je podle mého až neuvěřitelně vyspělá. Nevím, kdo by v 16 měl takový pohled na smrt a všechno okomentoval hluboko-filozofickými úvahami. Asi jsem na takovou knihu již stará, protože si nedokážu vysvětlit to většinové hodnocení.

29.12.2014 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první knížka od Nesba, která je neuvěřitelně čtivá, přečetla jsem ji za 3 dny. Detektivka má super spád a na vraha jsem sama nepřišla. Ačkoliv se mi to velmi líbilo, nemůžu si pomoct, ale něco mi tam chybělo. Na tak vychvalované dílo jsem asi čekala větší pecku.

29.12.2014 4 z 5

Tichý pan Genardy Tichý pan Genardy Petra Hammesfahr

Knížka se mi velmi líbila, okamžitě jsem se do ní začetla a postupně ani nedutala. Tichý pan Genardy je výborný psychothriller, který se zabývá dosti zajímavým tématem. Trochu mi vadí dost uspěchaný konec, ale jinak knížka měla grady a určitě ji doporučuji.

03.12.2014 4 z 5

Amerika Amerika Franz Kafka

Ne a ne, tohle prostě není můj styl. Kniha byla neuvěřitelně nečtivá, nic mě nenutilo číst dál. Hlavní hrdina mě jedním slovem rozčiloval. Lepší byla až druhá půlka knihy, ovšem otevřený konec se mi také moc nelíbil. Myslím si, že když s ní Kafka nebyl spokojený a nikdy ji nevydal, mělo to být respektováno.

04.09.2014 2 z 5

Jelikož jsem viděla kousek filmu a moc mě nebavil, tak jsem od knihy moc neočekávala. Můžu ale říct, že jsem jedním slovem nadšená! Autorův styl psaní je super. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale zhruba po 150 stranách jsem se pokaždé těšila, až ke staříkovi zasednu znovu. Musím říct, že mě bavily více kapitoly z Alanovi minulosti. Knížka je velice vtipně napsaná, moc často se mi nestává, že se nahlas zasměji. Vřele doporučuji, myslím, že hlavní hrdina okouzlí každého.

03.09.2014 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Kniha se mi líbila, smutná doba podána s dětskou bezprostředností a naivitou. Helenka byla super. Možná mi trochu vadil jazyk, ale k pražskému dítěti to patří. Byla to odpočinková a vtipná kniha.

13.08.2014 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Plná očekávání jsem začala číst jeden z nejznámějších příběhů o zakázané lásce a on mě trochu zklamal. Nebylo to postavami, ani dějem, vůbec se mi nelíbil konec. Nejslavnější tragedie a všichni umřou hrozně rychle a na jedné stránce? Myslela jsem si, že to bude velkolepé, ale ne, konec se mi opravdu nelíbil. Četla jsem to před několika lety, ale byla jsem po dočtení knihy zklamaná.

27.04.2014 3 z 5

Fyzikové Fyzikové Friedrich Dürrenmatt

Drama mě velmi bavilo, je plné překvapivých věcí a rozhodně jsem se na žádné stránce nenudila. Chvilku jsem možná měla zmatek ve jménech, ale kdybych drama viděla a nečetla, určitě by i tento problém byl zanedbatelný.

23.04.2014 4 z 5

Audience Audience Václav Havel

Pro mě zbytečná hra. Absurdní drama a absurdní době. Ještě že je to tak krátké.

30.03.2014 1 z 5