Tichý pan Genardy

Tichý pan Genardy https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3100/bmid_tichy-pan-genardy-AhF-3100.jpg 4 84 20

Pan Genardy je milý a ochotný pán, který má rád děti, zejména děvčátka. Sigrid je vdova s osmiletou dcerkou. U ní si tento muž pronajal byt. Od té chvíle na Sigrid dolehla zvláštní tíseň a noční můry, něco se jí na něm nezdá.....

Literatura světová Horory
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der stille Herr Genardy , 1993

Nofar197
17.01.2023 2 z 5

Nejde o žádné převratné literární dílo na dané téma, přesto je tato kniha velice aktuální : Je třeba dávat pozor na to, koho si "pustíme do baráku" a věřit své intuici. V případě Sigrid a její dcery ještě všechno dopadlo dobře, ale jiní takové štěstí mít nemusí.

MisakCZE
29.07.2022 2 z 5

Strašně špatně se mi to hodnotí, tématicky odporná kniha, literárně zase tak špatná není ... nepěkně se to čte.
Na knihu jsem narazil, když jsem hledal nějaké dílo psané z pohledu pachatele. Není tomu však úplně tak, protože hlavní vypravěčkou je mladá vdova, kolem které se neustále motají pochybní muži. Do její hlavy vás autorka dostane celkem úspěšně, pokud však chcete mít vypravěčem pachatele, doporučuji raději "Čističe".
Knihu doporučuji přečíst osobám se silným žaludkem a těm, kteří hledají nového nájemníka.

laura
28.12.2020 1 z 5

Zvláštní, ponurá, odpudivá atmosféra a ještě odpudivější tichý pan Genardy. Námět dobrý, zpracování mě už tak neuchvátilo. K téhle knize se rozhodně nevrátím. Příběh jako by dýchal čiročiré zlo a to kolem vás tiše našlapovalo. Brrr! Ještě po letech cítím husí kůži a zježené vlasy v zátylku.

Za mě ne.

TerezaRůža
24.08.2020 3 z 5

Ta knážka je prostě...divná. Téma závažný a podle mě by si zasloužilo lepší zpracování. Kromě hlavního záporáka mi snad ještě víc vadila hlavní "hrdinka". Nepochopitelnost jejího uvažování a jednání mě neuvěřitelně vytáčela.

gordon13
16.05.2020 4 z 5

Tak tuhle knihu si pamatuji jako bych ji četla včera a bude to už opravdu hodně let zpátky...velice působivý psychothriller a stále aktuální téma, opravdu dobrá kniha!

megan35
16.05.2020 3 z 5

Každopádně ohavné téma,které je bohužel stále aktuální,tresty jsou pro tyhle zrůdy směšné,proto souhlasím s hlavní hrdinkou-jedině zabít,nic jiného si tenhle odpad nezaslouží.Jinak se mě(nevím proč)kniha četla dost špatně,věty do sebe tak nějak nezapadaly,ale možná je to překladem,možná mým špatným rozpoložením.

eliska8413
09.03.2020 5 z 5

Knihu jsem četla zhruba před 18 lety, přesto si jí vybavuju jako bych jí četla včera. Téma tak ohavné, děj ještě ohavnější, zápletka šílená... prostě co se mohlo posr. se taky posr. ale stejně je třeba o těchto věcech mluvit, psát, točit, protože se dějí, protože, když zavřeme oči, nezmizí.

Dela111
23.02.2020 4 z 5

Tichý pan Genardy je temné psychologické drama. Příběh není o pátrání po pachateli, ten je tu od začátku známý. Čtyřiatřicetiletá vdova s osmiletou dcerou nechá do svého domu i přes intuitivní odpor nastěhovat nového nájemníka, pana Genardyho. Od té chvíle žije v úzkosti a přemýšlí, jak ochránit vlastní dítě, jak mu říct, že nebezpeční nemusí být jen cizí muži, můžou to být i sousedé, příbuzní...
Příběh není nabitý zvraty, ubírá se stabilním tempem a ve finále vygraduje. Po celou dobu však zanechává znepokojivý pocit. Zvrhlé myšlenky pedofila se nečtou dobře, ale není jich tu zbytečně moc a pro vykreslení atmosféry a samotný děj knihy jsou nutné.
70 %

mirkoczentovic
13.09.2019 odpad!

Úchylná kniha o úchylovi. Som typ čitateľa, ktorý nepotrebuje mať všetko naturalisticky popísané a v tejto knihe sa to podobnými scénami (niekedy subtílnejšími, inokedy explicitnejšími) priam hemží. A dvadsiata nechutnosť v poradí už ani nedesí, ani nešokuje, iba nudí. Časté prelínanie s minulosťou ide takisto na nervy.

Hanaol
05.07.2019 5 z 5

Od knihy se nejde odtrhnout. Děsivé psycho a víte, že se to může opravdu stát. Čtivé, rychlý spád děje.

KuroHaru
14.03.2019 4 z 5

Přijde mi, že knih podobného typu, které by byly zároveň kvalitní, není mnoho, proto mám vždy radost, když objevím nějaký ten "skvost". Tohle se četlo samo, napětí slušně gradovalo a atmosféra byla celou dobu znepokojivá. A to já ráda...

michalka S.
31.01.2019 2 z 5

Nějak nevim co napsat..... Od knizky jsem se nemohla odtrhnout, ale zase ba druhou stranu to pro me bylo dost znepokojujici..

Zlatinka.Emilly
14.07.2018 2 z 5

Lze tohle pochopit? Ve svém domě poskytnu podnájem staršímu pánovi. Nejen, že z něj mám divný pocit, ale dojdu k tomu, že všechny indicie ukazují na to, že on je násilníkem, vrahem malých děvčátek. Mám doma osmi letou dcerku … nepodniknu však patřičné kroky k tomu, aby ho policie zatkla, naopak dál budu přemýšlet o mladém studentovi, proč se jen nechce přiznat k vraždě? Je tohle reálné? Mě se knížka nelíbila a to právě pro svoji stupidnost.

PetraBery
21.04.2018 4 z 5

Ponurý temný psychothriller, kde mladá vdova Sigrid pronajme byt ve svém domě postaršímu muži jménem Genardy. Na první pohled se jedná o obyčejného příjemného postaršího pána, ze kterého ale Sigrid nemá dobrý pocit. Příběh, ze kterého mi občas bylo úzko, protože není až tak nereálný. Opravdu výborně napsáno.

veronika4918
25.04.2017

Od téhle knížky se těžko odtrhnete, protože graduje neskutečným způsobem. Skvěle a zároveň zajímavě napsaná. Divím se, že jsem neměla děsivé sny ...

RADOST
01.03.2015 5 z 5

Výborně napsáno, v příběhu graduje nejen napětí, ale i vyzrávání hlavní hrdinky. I v běžném životě možná takové případy potkáváme. Neměli bychom být tak lhostejní nebo slepí.

Domuly
03.12.2014 4 z 5

Knížka se mi velmi líbila, okamžitě jsem se do ní začetla a postupně ani nedutala. Tichý pan Genardy je výborný psychothriller, který se zabývá dosti zajímavým tématem. Trochu mi vadí dost uspěchaný konec, ale jinak knížka měla grady a určitě ji doporučuji.

jarin58
05.10.2014 5 z 5

Další deprimující čtení od této autorky.Už od Hříšnice jsem si řekl že od této ženské nic číst nebudu,a jsem v tom zas.Tenhle styl mne přitahuje jako světlo můru.Asi tak.Opět vynikající.

Petrstik
27.08.2014 5 z 5

Napínavý thriller, o matce malé dcerky, která svádí nerovný boj s tíživými předtuchami a strachem o dítě.

malen
04.09.2012 4 z 5