dlabikk Online dlabikk komentáře u knih

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Vždycky si říkám, když poslouchám Cartera, jak musí být ten člověk zvrácený, že dokáže vyplodit tak nechutný a drsný příběh. Pak se ale zamyslím nad sebou, že jsem asi zvrácenější, když si pokaždé ten příběh děsně užívám a těším se na další :o) Opět a zase skvělé, napínavé a jak jinak než nechutné (o:

19.06.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Opět nevím proč jsem s Carterem tak dlouho otálela? Je to láska na první přečtení :o) Vynikající napětím nadupaný příběh s drsným detektivem Hunterem. Mám to štěstí, že mě čeká ještě desetkrát mrazení při otáčení stránek jistě výborné série :o)

17.03.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tento díl byl pecka. Jsem ráda, že jsem po prvním a druhém dala Josie ještě šanci. Poslechla jsem ho téměř na jeden zátah. Napínavé, svižné, překvapující a vůbec mi nevadilo, že se děj točí hlavně kolem Josie.

25.02.2024 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět výborné poslouchání. Když už si říkám, že mě Carter nemůže ničím překvapit, tak mi předhodí "paštiku" a já si říkám, to jako vážně??? Audioknihy o Hunterovi jsou geniálně čtené Jakubem Saicem a nedokážu si přestavit, že bych je konzumovala jinak. Jsem teprve v polovině a vím, že se mám na co těšit. Ani bych se nedivila, kdyby se jednou zjistilo, že je Carter sériovým vrahem :o) A dokážu si přestavit, že bych mu do vězení posílala dopisy :o)

30.08.2023 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

(SPOILER) Snad poprvé jsem měla dost divný pocit z knihy při poslechu, když jsem slyšela slovo "červ". Naskočila mi husí kůže a modlila se, aby se červovi nic nestalo. No ..... byla to chyba. Výborný a opět hodně drsný Carter. I tentokrát jsem spokojená a dávám za 5* :o)

18.09.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Geniální. Není nutné se rozepisovat. Tato dvojice detektivů mě opět vcucla do děje a pak najednou vyflusla ven a teď co? Asi další díl. No a moje komentáře asi pojedou ve stejném duchu. Doufám! :o)

27.03.2023 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Jako slušné pokračování Čtrvté opice. Ale co ten konec? Nejdřív jsem si řekla, že mne okradli a kniha není celá :o) Díky vašim komentářům už vím, že mi nezbude, než si koupit díl další. Knihu s takto otevřeným koncem jsem snad ještě nikdy nečetla. A taky už vím, že číst Barkerovu sérii jen s měsíčním odstupem je dost dlouhá doba na to, abych se z počátku ztrácela. Napínavé, čtivé, výborné :o)

14.12.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hezké, čtivé, dojemné i drsné a na konci překvapivé. Kniha se mi moc líbila, předčila mé očekávání. Nejsem moc na sáhodlouhé popisy fauny a flóry, to mne občas i trochu nudilo, protože to oddalovalo rozuzlení celého příběhu. Nicméně ve mne zanechal zvláštní pocit a musím se vrhnout na film, abych si přiřadila obličeje :o)

04.02.2024 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Ach jo, další zvrhlá série, ve které budu muset pokračovat, protože mě to hodně bavilo :o) Carter má pořád "navrch", ale uvídíme jak se to bude vyvíjet dál. Jediné co bych vytkla jsou příjmení postav, vybrala bych méně si podobná, protože u poslechu se mi to zpočátku malinko pletlo.

07.11.2023 4 z 5

Audiokniha - Vůbec jsem netušila, že je kniha napsána formou rozhovoru. Komentáře nečtu, abych se náhodou nedozvěděla něco, co nechci a dám jim prostor až po přečtení knihy. Nijak mi to ale nevadilo a poslouchala se hezky. Pobavilo mne, že nějaká slova v určitých momentech použitá v detektivkách či krimi seriálech, buď neexistují nebo jsou použita nesmyslně. Dozvěděla jsem se mnoho dalších zajímavostí z kriminalistiky. Kniha je vtipná a určitě jí mohu doporučit. Snad je takových pánů Marešů u kriminálky více :o)

19.10.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Pátý a opět skvělý díl s Robertem Hunterem.

13.07.2023 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Jsem čtenář začátečník co se historických románů týká a jsem ráda, že po jakýmkoliv příběhu sáhnu, to perla. Ono nejde u těchto příběhů z válek a dalších zvěrstvech hodnotit jinak. Každý normální člověk si musí říct, že postavy těchto knih jsou hrdinové už jen proto, že přežili a o to víc, když se jakýmkoliv způsobem snažili proti tomu peklu bojovat. Jsem ráda, že mne tato doba minula, nejsem si jistá, zda bych já takovou hrdinkou dokázala být.

11.12.2023 4 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Opět hodně dobré čtení, ač desátý díl, stále tato série baví. Kate by tedy nemusela být v každém díle tak moc blízko smrti, to se sem moc nehodí. Do samého konce jsem nevěděla, kdo stodolu zapálil. Proč? to je zřejmé již brzy. Těším se na další díl, mám před sebou naštěstí ještě čtyři :o)

27.09.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Po Haně pro mě druhá nejlepší knížka od AM. Příběh je smutný a krutý. Těžko představitelné, že by se mohl stát skutečností. Po Listopádu jsem si trochu "spravila" chuť na četbu její další tvorby.

18.05.2023 5 z 5

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

(SPOILER) Kalmanne, Kalmanne, tys mi ale dal :o) Bavilo mě vyprávění samozvaného šerifa Kalmanna, poznávání místní kultury Islandské vesničky Raufarhöfn a jejích obyvatel. Ač jsem čekala detektivku, tak jsem si musela počkat až na samotný konec knihy, kdy se nám odkryje pravda. Nesouhlasím s anotací, že by se samotný protagonista snažil vyřešit záhadu zmizení Róberta. Nejde ani tak o detektivku jako spíš o sociální román o psychicky narušeném muži, který ač dospělý je na úrovni dítěte. Pár věcí mi nesedělo - nemůže řídit auto, ale na lov žraloků lodí na moře v klidu může; matka poručnice, ale bydlí desítky kilometrů daleko; vlastní zbraň, o které si každý myslí, že je nenabitá .... Hákarl jsem měla tu čest ochutnat a není to zdaleka tak odporná záležitost jak se vypráví :o)

24.10.2023 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Výborný oddychový thriller. Takové mám ráda po něčem náročnějším. Rozdělen na tři části s gradujícím dějem. Nejdřív mě Daphne iritovala, ale na konci to napravila. Vodní mlýny melou a každý dostane, co mu náleží :o)

11.09.2023 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Už první díl této série mě děsně bavil. Nadšená jsem byla i z prostředí gastronomie, protože ráda vše kolem sleduji, vařím a ještě víc mne baví jíst :o) Zápletka na jedničku, do konce jsem čekala jak to vlastně bylo s tou krví a očůráním DNA testů. Jasně, trochu přitažená za vlasy, ale kde to není, že? Tilly je naprosto skvělá postava a moc mě baví :o)

04.06.2023 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

(SPOILER) Další Carterovka za mnou. Tentokrát trochu slabší než ostatní, ale jen o jednu hvězdu. Jsem asi divná, ale přišlo mi to méně morbidní a to už já prostě očekávám. Rozuzlení mi nepřišlo tak WOW jako u zbylých dílů a proto * dolů. No a konec mne zase dostal a nejraději bych otevřela další díl, ale nikdy nečtu hned další, abych se měla na co těšit. A tak se budu těšit trochu déle na Luciena a očekávám opět brutalitou nabušený příběh :o)

23.11.2023 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Audiokniha - Dlouho se mi nestalo, že bych nevěděla jak knihu ohodnotit. Zda se mi líbila anebo ne? :o) Rozhodně mě nakopnul konec, který jsem si opravdu užila k tomu, abych zvedla na 3*. Dlouho jsem bojovala se sympatiemi ke všem účastníkům příběhu. Přidávám se k těm, kteří píší, že to bylo tak trochu "nedodělané". Nezbývá než dát šanci dalšímu dílu a zjistit, zda to autor napraví :o)

24.10.2023 3 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Další skvělé čtení z Aljašky. Ač nemám ráda sníh a zimu, tak Aljaška mne nesmírně láká, nevím proč. Kniha není nijak dlouhá a tak děj rychle utíká. Líbí se mi popisy místní kultury a přírody. Na další díl se určitě těším :o)

24.10.2023 4 z 5