DámaMáma DámaMáma komentáře u knih

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Neměla jsem žádná očekávání, a tak mě kniha v mnohém mile překvapila a v něčem zklamala.

07.02.2021 4 z 5

Všechno je v pr**li Všechno je v pr**li Mark Manson

Pro mě trochu nafouknutá bublina, která se tváří sofistikovaněji, než ve skutečnosti je.

03.02.2021 2 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Výborně napsaná kniha zajímavým stylem, který se k tématu neuvěřitelně hodí. Silný a strhující příběh, kde je každá stránka překvapením. Doporučuji!!!

29.01.2021 5 z 5

Hezčí svět Hezčí svět Barbora Šťastná

Milá kniha, která působí neuvěřitelně uklidňujícím dojmem, že to v životě může skončit i krásně!

22.01.2021 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Opět výborná kniha!
Ovšem pro mě byl samotný konec trochu chaotický, takže na 5 hvězd to bohužel tentokrát není...
Ale už teď se těším na další knihy (nejen) ze série HH!!!

18.01.2021 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Opět skvělá kniha od mé oblíbené autorky. Na jejich knihách mi přijde neuvěřitelně fascinující, že se člověk vždy s nějakou postavou zaručeně ztotožní, a vidí tak chyby, omyly, štěstí, vítězství nebo průšvih i svého života...

10.01.2021 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Příjemné překvapení, které je skvěle čtivé, napínavé, místy strhující, avšak někde trochu pokulhávající. Těším se na další knihy nejen ze série HH. S tímto autorem jsem se nesetkala naposledy. Baví a doporučuji...

05.01.2021 4 z 5

Mrcha jemně uzená Mrcha jemně uzená Hana Švejnohová

Svižně napsaný příběh jednoho života. Velmi hezky vykreslené situace, které se občas dějí nám všem... takže děkuji za pojmenování :-)!!!
Bohužel je pro mě v knize až moc klišé typu “třešnička na dortu”. Ale jinak bezvadná prvotina!

26.12.2020 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Napínavé, překvapivé a strhující od začátku do konce!
Těším se na další knihy této talentované spisovatelky.

20.12.2020 5 z 5

Jistě, pane ministře 1 Jistě, pane ministře 1 Jonathan Lynn

Jak funguje politika? Stačí přečíst tuto knihu a mnohé člověk pochopí, protože státní aparát je všude vlastně stejný.
Navíc napsáno s noblesou a vytříbeným anglickým humorem.
Jediné, co je malým minusem teto knihy, je jemná monotónnost. Když jste ale na tuto notu naladěni, nemůžete se odtrhnout!

11.12.2020 5 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Moje první setkání s touto spisovatelkou, ale bohužel jsem na rozpacích. Kniha mě nijak zvlášť neoslovila, ale možná je to tím, že jsem ji nečetla ve správnou chvíli.

08.12.2020 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Zajímavá a zvláštním způsobem překvapující kniha. Na začátku jsem se do příběhu nemohla úplně začíst, což se nedá říct o konci, kdy jsem knihu zase nemohla odložit.

23.11.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Krásná a hluboká kniha k přemýšlení i pro městského člověka... Život na vesnici je mi vzdálený, tak děkuji za tu možnost proniknout do tohoto prostředí skrze stránky mé oblíbené autorky.

15.11.2020 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Zvláštní kniha... vlastně úplně nevím, co si myslet. Chvílemi skvěle napsaný příběh, čtivé stránky... a najednou úplně spadnul řemen a já se asi ocitla v jiné knize... a pak znovu a znovu se tento koloběh opakoval.
Chvílemi jsem měla pocit, že knihu nedočtu a odložím. Jsem ráda, že jsem vydržela až do konce!
Ale byl to kolikrát boj...

09.11.2020 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nic není v životě černobílé... Moc se mi líbil koncept knihy, kdy může člověk vidět podobnou situaci ze dvou stran. Jen mi kniha přišla místy hodně upovídaná. Jinak skvělé prázdninové čtení!

29.10.2020 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Skvělá kniha!
Úplně jiný žánr, než mnou oblíbené romány z prostředí, na které si “mohu sáhnout”, ovšem nesmírně obdivuji nejen překlad s milionem neologismů, ale práci s jazykem vůbec a hlavně s neskutečnou fantazií.

20.10.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět nádherná kniha od mé oblíbené spisovatelky! Přečteno jedním dechem. Tak jednoduché, přitom tak hluboké a strhující čtení. Krása! Upřímně doporučuji...

18.10.2020 5 z 5

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

Ne všechny povídky v této knize se mi četly s lehkostí. Některé byly velmi silné až strhující, některé slabší, ale jako celek SKVĚLÉ!

13.10.2020 4 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Na začátku jsem se nemohla úplně do knihy začíst, ale posléze se děj tak rozjel, že jsem se nemohla odtrhnout. Možná jen škoda konce, který nedával čtenáři příliš prostoru pro fantazii a příběh končí s životem hlavní hrdinky.
I tak tuto knihu doporučuji a jsem si jistá, že se k ní budu ještě dlouho v myšlenkách vracet.

11.10.2020 4 z 5

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Další výborná kniha mého oblíbeného spisovatele, kde nechybí kulturně-historicko-společenský přesah, stejně tak jako humor a obrovský prostor pro zamyšlení. To vše skvěle a čtivě napsáno.

06.10.2020 5 z 5