Jistě, pane ministře 1

Autorům úspěšného televizního seriálu z prostředí vysoké politiky, který byl s velkým úspěchem uveden v řadě zemí a znají ho i čeští diváci, se podařilo ve stejnojmenné knižní podobě vtipně a přesvědčivě zachytit kariérní postup britského politika Jamese Hackera. Politické kuloáry jsou popsány velice živě, a čtenáře pravděpodobně překvapí, kolik podobných situací znají z vlastních zkušeností a jistě si vychutnají repliky plné klasického anglického humoru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25954/jiste-pane-ministre-25954.jpg 4.7138

Jistě, pane ministře 1.

Literatura světová, Humor

Vydáno: , Aurora (Praha)

The Complete Yes Minister, 2001

Kniha Jistě, pane ministře 1

Bakana

Dávám 4 hvězdy, protože britský humor dokáže být přece jen ještě o kapánek lepší.
Rozhodně je to moc dobrá kniha, párkrát jsem se i nahlas zasmála. Některé pasáže mi ale přišly trochu zdlouhavé, možná to bylo proto, že je politika obecně tak nudná. Například Monty Python se politice nevěnuje a jejich dílka jsou tak legrační, až mi tečou slzy.
Přijde mi, že seriál je ještě o něco lepší, tam se žádné hluché úseky nevyskytovaly.

YA-girl

Líbilo se mi to moc, chvílemi jsem se opravdu smála nahlas! A když jsem se nesmála nahlas, aspoň jsem se celou dobu pobaveně usmívala. Obrovské plus je za tu nadčasovost toho, jak to funguje v politice. Nedělám si iluze, že by to o nějakých 40 let později a v naší zemi bylo jiné, než tenkrát za dob ministra Hackera v Británii... :-D

PeterBahn

Byl jsem u zákazníka na instalaci, rouška naštěstí nezakrývala oči, které proletěli ve chvilce knihovničku… „…a hle tohle jsem taky četl“ zajásal jsem, spatřiv hřbet knihy! Vybavuji si, že oproti TV seriálu Hacker více vnitřně přemítá… ale taky si vybavuji, jak jsem budil pozornost výbuchy smíchu na veřejných prostranstvích…
Takže plný počet i u vědomí, že tenhle smutný politický kocourkov zažíváme i u nás…

Lusik88

Brilantní! Jen dávám asi přednost seriálu, má ještě přidanou hodnotu těmi perfektními výkony hlavních postav a ten český dabing je prostě skvost.
Opravdu mě fascinuje, jak současný je to příběh, i když originál pochází někdy ze začátku osmdesátých let.

Richard Skolek

Pět hvězd dávám především za seriál, kniha samotná je dost nevyrovnaná. Autoři to pojali velmi kreativně, čtenář se tak často dozví i věci, které v seriálu vůbec nebyly, což fanoušky jistě potěší; zhruba stejně časté jsou ovšem i pasáže, kde jsou původní dialogy upraveny tak neobratně, že bych dal přednost doslovnému přepisu.

PanKarel
14.12.2020

Kdo má rád britský humor (většina Cimrmanofilů určitě) bude nadšen... Základní kurz politologie je bonus, ale pro mě vlastně hlavní přínos).

DámaMáma
11.12.2020

Jak funguje politika? Stačí přečíst tuto knihu a mnohé člověk pochopí, protože státní aparát je všude vlastně stejný.
Navíc napsáno s noblesou a vytříbeným anglickým humorem.
Jediné, co je malým minusem teto knihy, je jemná monotónnost. Když jste ale na tuto notu naladěni, nemůžete se odtrhnout!

Fandomas
07.04.2019

Seriál jsem zatím neviděl a kniha mě k němu ani nenalákala. Solidní humor, ale oproti svému očekávání asi nejsem největší fanoušek britského humoru. Pokračování, natož v premiérském úřadu, už nejspíš vynechám. [Čteno ve formě audioknihy.]