cornetka Online cornetka komentáře u knih

Mysli na nesmysly Mysli na nesmysly Michaela Dočkalová

Obecně nerada čtu povídkové knihy, ale v tomto případě jsem udělala výjimku-jednak mě zaujala obálka a pak taky mám ráda současné české autory. Hned od začátku mě bavil styl psaní. A taky ten úvod, ve kterým autorka píše, že má radši sáhodlouhé romány, takže jsme na tom vlastně stejně. Většina povídek se mi líbila, protože jsou ze života. Všechny ty krátké příběhy se mohou stát komukoliv z nás. Takže ve finále jsem ráda, že jsem udělala výjimku.

21.10.2019 5 z 5

Chrastění kostí Chrastění kostí Fiona Cummins

Nedopatřením jsem četla nejdřív druhý díl a s odstupem několika knih tento první díl. Ve finále mi to nevadilo, protože jsem měla přehled o lidech, kteří v příběhu vystupují. První díl se mi líbil víc, byl více napinavější.

20.10.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Příběh Věry Sosnarové, která byla nucena se svou rodinou odejít do Sovětského svazu, kde tvrdě pracovala (v lese, v dole, ve slévárně, na pile) nechce zažít nikdo. Naopak dobrý konec, jak je uvedeno v knize, jí pravděpodobně přejí všichni. Otázkou však je, zda všechny uváděné situace jsou opravdu pravdivé či nikoliv, jak bylo nedávno zpochybněno v tisku. I přes tyto pochybnosti dávám maximální hodnocení.

01.09.2019 5 z 5

Oblíbená sestra Oblíbená sestra Jessica Knoll

Za mě dost slabá kniha plná intrik a pomluv za účelem být nejlepší v reality show.

23.08.2019 1 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

J. Picoultova je moje oblíbená autorka a jako obvykle se mi celkově knížka líbila..ze začátku jsem se nemohla začít, ale pak přišel jeden zvrat za druhým a děj začal mít spád. Ellie je neskutečná, fandila jsem ji.

11.08.2019 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Odpočinkové čtení podobné “Odstinům” s trochou akce a happy endem na konci.

07.08.2019 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Zajímavě poskládaná kniha, která je složena ze 3 částí. V každé části bylo něco zajímavého a něco, čím se všechny části propojily. Jednoduchý příběh o lásce na celý život se mi líbil.

02.08.2019 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Hezký a srdceryvný příběh. Marika je neskutečně silná osobnost, které se díky Violce změní život.

25.07.2019 5 z 5

Jako vždy super! Stařík je naprosto geniální. Tenhle humor se mi líbí, opět jsem se při čtení skvěle bavila.

21.07.2019 5 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Z mého pohledu místy zbytečně popisované detaily a občas na mě dost vulgární. Jinak zajímavé téma. Turtle je obrovská hrdinka,jak to všechno zvládala.

16.07.2019 3 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Hezký a zajímavý příběh se šťastným koncem. Chiara je odvážná žena, která se dokázala postarat a přijmout za svého “cizího” chlapce. Možná by bylo zajímavé příběh rozvinout o část setkání s Danielem.

09.07.2019 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Za mě palec nahoru. Knížka se mi hodně dobře četla, děj se mi taky líbil. Suzette mi bylo líto a naopak toho malého "zmetka" Hannu jsem neměla ráda už od začátku. Jsem zvědavá, jestli bude mít knížka pokračování a jak bude děj pokračovat.

04.07.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Přesně tak,jak je uvedeno na přebalu knihy - silný a strhující příběh.

31.03.2019 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Krásná,čtivá knížka o tom,co všechno se muže stát..pro mě to byly příběhy dost reálné. Stojí za přečtení.

29.03.2019 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Film jsem viděla driv,než jsem si přečetla knizku a musím říct,ze film se mi líbil vic.Knizka je za mě průměrná a kdybych nevidela film,tak asi trochu chaotická.

19.10.2018 2 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká knížka. Je až neskutečné, co všechno dokáže jedna mladá "holka" vydržet a co se dá zažít během jednoho života. Určitě stojí za přečtení.

21.07.2018 5 z 5

Můj život, moje rodina a Meryl Streepová Můj život, moje rodina a Meryl Streepová Mia March

Příjemné a pohodové čtení o tom, že každý z nás by měl znát svojí cenu a dělat to,co chce on a ne ostatní.

13.06.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná a smutná zároveň. Přečetla jsem ji jedním dechem.

09.06.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pro mě "drsné", ale o to víc poutavé.

19.01.2015 5 z 5