cornetka Online cornetka komentáře u knih

Tři ženy Tři ženy Lisa Taddeo

Tři ženy, tři vztahy, tři pohledy do nitra těchto žen. Maggie popisuje vztah s jejím učitelem. Lina žije ve vztahu, který ji nenaplňuje a tak se schází s někým jiným. Sloane je spokojena v manželství, ale víc si užívá ve třech. Všechny ve svém vyprávění popisují, jak je ovládá touha a vzrušení.
Příběhy těchto třech žen jsou skutečné. Nejsou vyprávěny proto, aby z nich někdo něco získal, ale proto, aby byly ku prospěchu ostatním. Některé části jsou vulgární a tím vlastně dochází k odhalení jejich přání a tužeb. Mělo by být přirozené mluvit o našich pocitech a touhách, přesto ne každý to dokáže. Důležité ale je, abychom si alespoň sobě přiznali, co vlastně chceme. Pokud se tedy chcete seznámit s tím, co v ženách probouzí touha a chtíč a jak je mohou v daný okamžik změnit, přečtěte si tuhle zajímavou knihu.

09.05.2020 5 z 5

Zlodějské ticho Zlodějské ticho Petra Nachtmanová

Musím říct, že knížka mě příjemně překvapila. Ač nemá ani 200 stran, prožijete toho s hlavními hrdinkami hodně, ať už se jedná o pozitivní nebo negativní zážitky. Kladně hodnotím protipóly - na jedné straně bohatá Ivana, na druhé obyčejná Julie. Přesto si dokázaly pomoct a vytvořily si velmi přátelský vztah. Za mě tedy určitě doporučuji.

04.05.2020 5 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Kukačka je zajímavá kniha o tom, co může udělat mozek, když chce vytěsnit nepříjemné zážitky a že je potřeba si vždycky přiznat pravdu, ať je jakákoliv. Bylo fain sledovat, jak pacientka rozhovorem s psychiatričkou dokáže pomoct nejen sobě, ale také doktorce.

03.05.2020 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

To byla teda jízda! Míše patří můj velký obdiv - za to, že se dokázala postavit závislosti..za to, že se sama rozhodla jít na detox..za to, jak to všechno zvládla (a že toho nebylo málo)..a hlavně za to, že byla schopná se k tomu vrátit a napsat o tom tuhle knihu. Míšo, přeji Vám, ať je Váš život už jen podle Vašich přání a představ!

29.04.2020 5 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

“V životě jsou situace, kdy jsou slova naprosto nedostačujícím nástrojem, který věci jenom zhoršuje.”
Krásný příběh o uvědomění si sama sebe jsem přečetla jedním dechem! Prožívala jsem s Liv její radosti i starosti, někdy mi ji bylo líto, ale zároveň jsem jí fandila. Kdo ještě nečetl, ať neváhá!

28.04.2020 5 z 5

Idiot Idiot Elif Batuman

K téhle knížce nějak nevím, co napsat. Hlavní postavou je Selin, studentka prvního ročníku na Harvardu, která popisuje svůj studentský život a svoji první lásku k Ivanovi. V knize je spoustu jejích myšlenkových pochodů, ale v podstatě se nic zvláštního neděje. Idiot se mi zdál dost podobný Možnostem milostného románu, který mě také nenadchl. Asi nejsem správná cílová skupina, nicméně věřím, že se najdou čtenáři, kteří ocení nejen toto dílo, ale také to, že autorka je finalistka Pulitzerovy ceny.

26.04.2020 3 z 5

Horečka Horečka Megan Abbott

Je obyčejný školní den, když Lise během výuky zkolabuje. Matka ji odveze domu, kde se během krátké chvíle její stav natolik zhorší, že je nutná hospitalizace. Nedlouho poté se děje něco podobného její kamarádce Gabby. Tím to ovšem nekončí. Následují další spolužačky, jen Deenie je tomu, jak se zdá, zatím ušetřena. Nikdo netuší, co je příčinou a co všechny spojuje.
Od Horečky jsem čekala víc akce a víc napětí. Námět je to zajímavý, ale zpracování mě příliš neoslovilo. Měla jsem pocit, že se děj tak nějak táhne.

22.04.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

K téhle knížce už není potřeba něco říkat, protože jí už všichni četli. Velmi čtivý příběh doktora Hynka, jeho pády a slabé stránky, ale i radosti jsem přečetla jedním dechem. Životní příběhy “obyčejných” lidí mě vždycky baví a ne jinak je tomu i v tomto případě.

20.04.2020 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Jodi Picoultová je moje nejoblíbenější autorka, protože dokáže skvěle zpracovat zvolenou oblast. Tentokrát si vybrala téma potratů jak z pohledu ženy, která si potrat zvolila sama, tak z pohledu otce dcery, která chce potrat tajně podstoupit, protože kdyby se dozvěděl o jejím těhotenství, pokládal by to za zklamání. George zjistí, v jaké klinice chtěla jeho dcera potrat podstoupit a nenapadne ho nic jiného, než se jim pomstít, protože vlastně ohrozili jeho milovanou dceru. Vlítne tam s bouchačkou a drží všechny jako rukojmí. Včetně Wren, dcery policajta Hugha, který má úlohu vyjednávače. Oba otcové jsou v podobné situace - oba milují svou dospívající dceru, oba ji vychovávají sami, oba udělají cokoliv, aby dceru ochránili.
Příběh je rozdělen do krátkých úseků a jelikož v něm vystupuje několik postav najednou, měla jsem ze začátku problém zorientovat se, kdo je kdo. Dost zajímavé bylo popisováni děje pozpátku, kterým se prolíná příběh Beth. Z mého pohledu není tohle úplně top knížka J.P., ale i tak stojí za přečtení.

19.04.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pokud máte rádi příběhy “obyčejných” lidí, bude se vám tahle knížka líbit. Dostanete se do havířského prostředí, kde s tamějšími lidmi prožijete jak jejich radosti a hezké chvíle, tak i bolesti a rodinné tragédie, navíc založené na skutečných událostech. Seznámíte se s jejich životem, jejich zvyky, některé budete obdivovat za to, co všechno vydrželi a zvládli, některým se budete divit, proč už neudělali něco jinak. Šikmý kostel mě zaujal, protože ráda čtu skutečně příběhy. Určitě tuhle knihu doporučuji.

15.04.2020 5 z 5

Sněhurčina rakev Sněhurčina rakev Kerstin Signe Danielsson

Severské thrillery a krimi mám ráda, jsou pro mě zárukou dobrého čtení a sázkou na jistotu. Stejně tak to platí v tomto případě. Příběh mě chytil hned od začátku a bavil po celou dobu čtení. Trochu jsem měla problém se švédskými jmény, nicméně v porovnání s dějem je to drobnost, která se dá přehlédnout. Vyšetrování bylo rozsáhlé a napínavé do poslední stránky. Líbilo se mi i seznámení s osobním životem vyšetřovatelů, díky kterému líp pochopíte, proč se chovají tak, jak se chovají. Jednoduše řečeno – Sněhurčinu rakev určitě doporučuji!

12.04.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Mám za sebou první příběh soukromého detektiva Cormorana Strika, ve kterém vyšetřuje smrt známe modelky Luly. Z mého pohledu se děj vlekl hrozně pomalu, jen samé vyšetřování a nikde ani náznak, že už je někomu na stopě, žádná akce během vyšetřování, žádný adrenalin a napětí. Až posledních cca 100 stran mě opravdu chytlo, když už se příběh pomalu uzavíral a Cormoran odkrýval karty.

10.04.2020 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

K příběhu jsem získala trochu odstup hned na začátku, kdy jsem se už na 4.straně dozvěděla, kdo vlastně Abbie je. Těmhle věcem totiž příliš nevěřím, protože jsou pro mě nereálné. Nicméně téma je to zajímavé a kdo má rád moderní technologie, knížka se mu bude určitě líbit.

04.04.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Knížka byla pro mě zajímavá až v poslední třetině, kde se konečně dělo něco zajímavého. Joanna na mě působila v některých okamžicích jako hysterická a precitlivělá matka. Fáma byla dost zmedialozovaná, zároveň recenze byly střízlivé a ne tak nadšené. Přikláním se k názoru, že se jedná o průměrný thriller, který má ovšem zajímavý konec.

02.04.2020 3 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Celou dobu během čtení jsem si říkala, jak mohla být matka tak hloupá a pustit Sally s úplně cízím chlapem? A proč se Sally neodvážila a někomu něco neřekla? Vždyť příležitostí měla spoustu! Frank ji ale tak zmanipulovat, vystrašil a neustále děsil, že nikomu neřekla ani slovo a raději dál trpěla a věřila mu naivně všechny lži. Téma není zrovna pěkné, ale zpracování ano. Kapitoly jsou velmi krátké, ale čtivé a celkově vytváří parádní kousek.

01.04.2020 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Hlavní hrdinka popisuje její cestu baletní školou, kam nastoupila už v 10 letech. Během osmi let zažila neskutečný dril a tvrdou praktickou výuku plnou bolesti, ale i nenávisti a urážek. Na druhé straně všemu unikala díky návštěvám pražských klubů, kde aspoň na chvíli na všechno zapomněla a prostě jen žila. Autorka při psaní vycházela z vlastních zkušeností a díky ní tak můžeme bez příklad poznat tu druhou tvář baletek. Určitě stojí za přečtení!

28.03.2020 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Tahle knížka se mi dostala do rukou až dneska. Je plná krásných postřehů o životě a pocitech autistických děti, o tom, jak jsou tyto děti upřímné, že se nebojí říct a dát najevo, co cítí a přesto jsou jiné. Podle mě by si tuhle knížku měli přečíst všichni!

27.03.2020 5 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

“Jsou věci, o kterých si člověk myslí, že by je nikdy neudělal, ale jakmile dojde na ochranu vlastního dítěte, připadá mu to najednou jako samozřejmost.”
Stella, Ulrika a Adama jsou skoro normální rodina, ale jen do doby, než je Stella obviněná z vraždy mladého a úspěšného podnikatele. Příběh je vyprávěn ze třech pohledů - z pohledu otce Adama, faráře, pro kterého je lhaní nepřípustné, přesto je ale ochotný udělat výjimku - vždyť to dělá pro záchranu své dcery! Taky Stella popisuje svůj život, přátelství s Aminou a následně ten večer, diky kterému se ji změnil život. Nechybí ani vyjádření Ulriky, úspěšné právničky, která miluje svou dceru, ale nedá dopustit ani na Aminu. Kdo je tedy zodpovědný za vraždu? A jaký byl motiv?
Tuhle knihu určitě doporučuji - četla se mi dobře, líbilo se rozdělení na tři části a hlavně ten napínavý konec, od kterého jen tak neodejdete.

27.03.2020 5 z 5

Kudy projde jehla Kudy projde jehla Véronique Mougin

Kudy projela jehla je povedený příběh, ve kterém se vyprávění Tomiho střídá s popisem událostí z pohledu ostatních. Jako dítě byl nevděčný a trvalo mu spoustu let než pochopil, že jeho otec to s ním vlastně myslel dobře.

22.03.2020 5 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Sestry Springovy, Amy, Beth, Jo a Meg, se každá jinak vypořádávají s nepřítomností svého otce, který je na válečné misi v zahraničí. Jsou to sestry, které vždy drží při sobě i přesto, že na sebe někdy křičí a že se občas nenávidí.
Ze začátku jsem měla problém s rozpoznaním osob, přeci jen 4 sestry a ještě jejich matka a to vše najednou, se mi vzájemně míchaly. Pak jsem ale ocenila charakteristiku jednotlivých osob a jejich vztahů.

19.03.2020 5 z 5