Zlodějské ticho

Jedna je bohatá, druhá chudá. Obě kradou. A jednou se jejich životní osudy spojí... Ivana si dosud nezvykla na samotu ve velkém domě. Dospělé děti žijí v cizině, manžel neustále pracuje. Ona svůj čas nedokáže smysluplně využít, dokud nepotká v obchodě s potravinami mladou Julii. Přistihne ji při krádeži, ale nikomu nic nenahlásí, vždyť i ona sama občas něco menšího přenese bez placení přes pokladnu. Jenže Julie je skutečně na dně a hladoví......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432686/big_zlodejske-ticho-3Zj-432686.jpg 3.929

Kniha Zlodějské ticho

čef

Románek o hledání štěstí s někým jiným než vlastním partnerem. Popis spousty chybiček a chyb, kterých se ženy dopouštějí v soužití s násilníky a ignoranty a jak trpí a trpí. Ale jednou… Kniha má docela švih, takže se dá za dopoledne strávit. Žádné velké myšlenky, ale snad nějakou chudinku povzbudí ke změně.

cori

Julie a Ivana se stanou přítelkyněmi a navzájem si změní život. Mladší se vymaní z "ubíjejícího" vztahu a starší se zbaví kleptomanie. Román pro ženy s happyendem.

Aneleh

Mně se to tedy nějak divně četlo, s hlavními hrdinkami jsem se nemohla dostat do hloubky, jako kdyby to bylo vyprávěno s takovým zvláštním odstupem. Měla jsem co dělat, abych dočetla do konce, styl vyprávění mi nesedl, i když námět byl zajímavý.

Kerberos

Příběh zvláštního přátelství. Ivana panička ,které děti vyletěly z hnízda, má všeho dostatek a občas z nudy krade maličkosti. Julie dvacítka, nezaměstnaná, která krade z nutnosti a je týraná přítelem. Osud Julie je tragický a Ivana jí zachrání život.

Evelin2506

Čekala jsem něco víc. Hlavní hrdinka je v mém věku a vůbec jsem se dovedla naladit na stejnou vlnu. Pro mě nepochopitelný život.

WaN635

Nevím jestli je vhodné k této knize říct, že se mi líbila, zvlášť potom, čím si Julie prošla. Kniha byla čtivá,postava Ivany mi byla sympatická, ovšem vyhořelá životem. Co říct k Julii? Bohužel si myslím, že čím dál více žen žije podobným způsobem, kdy si zřejmě zapomenou vážit sami sebe nebo mají pocit, že bez toho druhého to nezvládnou.
Závěr knihy dal naději nejen Ivaně, ale i Julii, prožít v životě ještě krásné věci spojené s láskou.

Krchnaida

(+ SPOILER) Ženy by prostě měly umět říkat NE a nebát se potížím postavit čelem. Ať už jde o fyzické násilí, nespokojenost v manželství či jiné. Vždy se najde někdo, kdo je podrží. Život je příliš krátký na to, aby se v něm člověk navíc ještě nechal trápit svými protějšky... Hluboká myšlenka, která je ucelena do pár stran knihy.

Buchtičkajani

Zajímavý námět knihy.... Dvě ženy, jedna je bohatá ve středním věku, druhá chudá a mladá a přesto mezi nimi vznikne přátelství.... Čtivá, jednohubka na jedno odpoledne....