cornetka cornetka komentáře u knih

Chamtivost Chamtivost Berg

Zpočátku jsem se bála, jestli se budu ve všech těch lidech a místech orientovat, ale knížka je tak dobře napsána, že jsem s tím vůbec žádný problém neměla. Na jedné straně výzvědné služby, taktizování politikaření, obchod se zbraněmi, na druhé straně touha po spravedlnosti a po odvetě.
Čtení takového příběhu vás rozhodně nenechá v klidu - už jen ta představa, co všechno za hrůzy se děje vás přiměje se nad tím pozastavit. Zkrátka tenhle thriller z pera českého novináře si rozhodně nenechte ujít!

26.01.2020 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Příběhy dvou žen se sice odehrávají v různých časových obdobích, ale jsou navzájem propojeny - nejen módou a návrhářství, ale také příbuzenským vztahem. Vyprávění Estelly i Fabienne mě moc bavily a určitě můžu knížku všem doporučit.

23.01.2020 5 z 5

Boh plače potichu II. Boh plače potichu II. Hana Repová

Pokračování životních příběhů čtyř přátel jsem přečetla za pár hodin a bavily mě stejně jako v prvním díle. Anna se postupně s Everettem po všech událostech sbližují a také vztah Stelly s Philipem se ubírá tím správným směrem. Společně řeší problémy týkající se Philipova obvinění, ale díky silnému poutu přátelství se podaří vše překonat a vyřešit. A jak se říká - konec dobrý, všechno dobré.

18.01.2020 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

NEBE NAD JEMENEM - T. Šebek
“Myslím na to, jak dát světu na vědomí, že v Jemenu pracují Lékaři bez hranic. A že je potřeba všechny podpořit, abychom mohli dál ošetřovat děti s bolavým srdcem”.
Vždycky jsem měla respekt k Lékařům bez hranic a po přečtení téhle knížky si jich vážím ještě víc. Vyprávění Tomáše mě chytlo hned od začátku. To, co dokážou s tím, co mají k dispozici, je pro mě neskutečný. Tuhle knížku si rozhodně nenechte ujít.

17.01.2020 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

InTyMně - Markéta Lukášková
Pokud jste prožili dětství a dospívání na konci 80. a během 90.let, tak vás knížka určitě pobaví stejně jako mě. Situace vám budou dobře známé a ještě se zasmějete. Nemám k tomu co dodat - prostě oddychovka, kterou si musíte přečíst.

13.01.2020 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Podle různých recenzí a hodnocení jsem čekala skvělý zážitek ze čtení, ale bohužel žádný “wau” se nekonalo. Analýza vztahu Jana a Niny byla opravdu podrobná, na můj vkus až moc a z pohledu chlapa to bylo pro mě až překvapující. Místy na mě působila knížka až moc “filozoficky”. Na druhou stranu je v knížce dost tipů na další knihy a stejně tak tipů na skladby.

11.01.2020 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

“Když chceš získat něco, cos nikdy neměl, musíš udělat něco, cos ještě nikdy neudělal.”
Moje první knížka s LGBT tématikou. Je až neskutečný, jak někdo dokáže takhle popsat klučičí pocity-některé situace byly roztomilé bez ohledu na to, že probíhaly mezi klukama. V žádné knížce jsem se s tímhle ještě nesetkala, takže to musím trochu vstřebat, ale i tak to bylo fain čtení.

08.01.2020 5 z 5

Erotické příběhy pro indické vdovy Erotické příběhy pro indické vdovy Balli Kaur Jaswal

Pohodové a odpočinkové čtení s napínavou zápletkou na konci. Dozvíte se něco ze života indických žen a z jejich tajných erotických fantazií. Otázkou je, jestli Indky vzhledem ke svému životu dokážou mluvit o těchto záležitostech.

05.01.2020 4 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Tahle knížka mě chytla hned od začátku. I presto, jak Cat nenáviděla svého otce, ve finále ho dokázala krýt. Konec byl obzvlášť napínavý.

01.01.2020 5 z 5

Kocovina Kocovina Stanislav Beran

Kocovina je příběh dospělého Honzíka a lidí žijících v jeho okolí. Bylo zajímavé číst, jak poválečné období lidé prožívali vnímali a jak se po několika letech všechno změnilo.

29.12.2019 4 z 5

Ti, kdo přežili Ti, kdo přežili Michael Bornstein

Knížka rozhodne stojí za přečtení už jen kvůli dobrému konci. Je obdivuhodné, kolik toho Židé museli prožít a v menší míře přežít.

28.12.2019 5 z 5

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Knížka mě nenadchla, nepochopila jsem názvy kapitol a ani děj nebyl pro mě zajímavý.

26.12.2019 2 z 5

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Líbil se mi nápad s kartičkami se vzkazem a zajímalo mě zpracování tématu. Ve finále mě ale kniha moc nebavila a nenadchla mě.

25.12.2019 3 z 5

Slzy anděla Slzy anděla Darina Hamarová

Svižná a čtivá kriminálka o pátrání po zmizelé Beatě, ve které nechybí napětí, překvapení, ale ani city, vztahy a tělesná přitažlivost.

21.12.2019 4 z 5

Vítěz Vítěz Klára Janečková

Příběh o lásce a vítězství v různých podobách se mi libil. Určitě stojí za přečtení.

16.12.2019 5 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Povídková knížka mě příliš nenadchla. Některé povídky mi přišly hodně zvláštní.

12.12.2019 2 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Mojí první knížka od této autorky a hned říkám super!

11.12.2019 5 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Příběh Maxe je příběh se šťastným koncem. V koncentračních táborech strávil "jen" jeden rok, ale pak měl štěstí, protože ho vyhledali příbuzní z Ameriky. Dostal se tak do velkého světa, kde byl maximálně úspěšný a vybudoval si svou značku. Pro mě to byl až moc super konec, ale i tak stojí za přečtění.

09.12.2019 4 z 5

Bůh pláče potichu Bůh pláče potichu Hana Repová

Příběh Anny, Everetta, Stely a Philipa mě chytil hned od začátku. Pravděpodobně i díky tomu, že jsou to reálné situace. Knížku jsem přečetla za jediný den a jsem zvědavá, jak bude pokračovat další díl.

07.12.2019 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Bezvodí a sucho. Nikde nic k pití. Touha po vodě je tak silná, že lidé jsou ochotni kvůli vodě udělat cokoliv. V dnešní době pro mě nepředstavitelné téma. Konec byl najednou moc rychlý, nicméně doporučuji přečíst.

06.12.2019 4 z 5