Erotické příběhy pro indické vdovy

Nikki je něco málo přes dvacet let, žije v Londýně, pracuje v baru a jako dcera indických přistěhovalců se většinu života snažila budovat vlastní identitu nezávislou na kulturních kořenech a víře své rodiny. Po smrti otce ji rodinná finanční situace donutí přijmout místo vyučující v sikhské čtvrti na londýnském předměstí. Než se naděje, stojí před skupinou sikhských vdov, které se touží učit anglicky, a ne tvůrčí psaní, jak původně Nikki předpokládala. Prostředníkem se ženám stane erotická kniha, díky níž postupně odhalují své fantazie, tajemství i vzpomínky. Barvitý, dojemný i zábavný příběh z prostředí londýnské sikhské komunity vypráví o síle přátelství, rodině a víře, bourá tabu a ukazuje, že pod odloupnutou slupkou se může nacházet poklad stejně jako odporné tajemství, jež mělo zůstat pohřbené navždy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414941/eroticke-pribehy-pro-indicke-vdovy-XWc-414941.jpg 3.866
Literatura světová, Romány, Rodina
Vydáno, Argo

Erotic Stories for Punjabi Widows, 2017

Kniha Erotické příběhy pro indické vdovy

Domka901
26.11.2020

Od knihy, lépe řečeno jejího zpracování a pojetí, jsem čekala víc. Indická červená knihovna, která nás zavádí do Londýna. Slaďák o tom, že každý touží po lásce. Erotika v takovém pojetí, že jsem se spíš usmívala, než červenala.

Quis
14.11.2020

Velmi pěkně a místy i zábavně napsaná sonda do života londýnské sikhské komunity. Té erotiky v knize tolik není, žádná červená ani růžová knihovna, ale lehkou rukou napsaný příběh seznamuje nás, lidi zvenčí, s tím, jak v moderní britské společnosti žijí lidé, které kořeny pojí s úplně jiným světem a jiným časem. A že z toho plynou smutné, trapné i vyloženě zábavné situace. Celkově příjemné čtení, které rozhodně neruší ani překlad, jak uvádí předchozí "hodnotitelka". (Co je to za ubohost zřidit si kvůli jedové slině jednorázový účet na databázi?)

Mo-nička
14.11.2020

Červená knihovna dějově zasazená do sikhské komunity v Londýně.
Autorka zřejmě za každou cenu chtěla upoutat pozornost co největšího spektra ženského čtenářstva. Proto v knize najdeme od každého trochu (erotika, pravidla sikhské komunity, soudržnost žen, love story). Nic hlubšího od knihy neočekávejte.
Na druhou stranu jsem knihu přečetla celkem rychle ( možná i proto, že už jsem to chtěla mít za sebou a číst něco kvalitnějšího). Co mě na knize velmi rozčilovalo byl špatný překlad s řadou překlepů.

Bezantina
04.10.2020

Příjemné čtení, četlo se samo.

Elsinor024
27.09.2020

Mám ráda příběhy s nahlédnutím do jiného světa. Tady se jedná o komunitu sikhů v londýnském Southallu, Malou Indii. Klasický střet nové zemi víceméně přizpůsobených jedinců s těmi, kteří si přinesli Paňdžáb do Evropy. Autorka si zachovává příjemný nadhled a nebojí se poukázat na to, že některé dovezené zvyky nejsou úplně v pořádku.
Na wiki jsem si našla, že sikh je ten, kdo musí uznat "rovnost mužů a žen před Stvořitelem". Je to jeden z pilířů sikhismu. V reálu to vypadá ovšem podle všeho jinak.

Myslím, že autorka není daleko od pravdy v tom, když líčí, jak se jedna tradiční žena upřímně podivuje nad tím, že v Anglii v trestním zákoníku existuje něco takového, jako je znásilnění v manželství. Manžel má přeci právo na všechno kdykoliv. Nebo ne?
Příběh s malou detektivní zápletkou se čte celkem dobře, konec je možná trochu uspěchaný. Také jsem čekala, že o zvycích této nám vzdálené komunity se dozvíme přeci jen víc, zvlášť v souvislosti s domluveným sňatkem sestry hlavní hrdinky, který se potom jen mihne dějem.
Celkově to vidím za tři a půl hvězdy jako dost povedené.
A ještě poslední poznámka. V knize je dost překlepů, jak už se stává skoro tradicí v nakladatelství Argo.

Imor
17.09.2020

Název ve mě budil obavu ze zbytečné útraty za knihu, ale nene. Ty vytvořené příběhy plné erotických představ byly jen takové podhoubí pro dobře napsanou knihu. Obě knihy od autorky vřele doporučuji.

elenai
02.08.2020

Na prvotinu docela dost dobré. Přišlo mi zajímavé, že se autorka ze Singapuru rozhodla psát o sikhské indické komunitě a jejích vdovách. Nejvíce mě zaujal popis zvyků týkajících se zásnub a svateb a celkový životní styl těchto Indů, k čemuž se váže další téma - otázka rovnoprávnosti indických žen. Kniha v tomto ohledu obsahuje několik klišé, nicméně si myslím, že autorka pojala problematiku trochu zjednodušeněji, než jaká je ve skutečnosti. A od toho se dostávame k hlavní postavě - Nikki - já vám nevím, ale sem tam jsem jí chtěla jednu fláknout, aby se vzpamatovala, protože mi přišlo, že se chová jak spratek. Oproti tomu jsem si oblíbila Šínu a Arvinder pro jejich charakter. Celkově se za mě kniha povedla a určitě si přečtu i tu další.

Verpax
25.05.2020

Na knize se mi libil vhled do indického rodinneho systému a kultury (nemysleno z pohledu umění atd.). Jinak jsem občas preskakovala a něco mi přišlo, jako ztráta času.

Deník
Deník