Krejčí z Osvětimi

Autor se narodil ve vesničce Pavlovo na Podkarpatské Ukrajině v Československu, kde začíná jeho životní příběh o tom, jak se z židovského chlapce, který přežil Osvětim a Buchenwald, stal jeden z nejvyhledávanějších krejčích v Americe. Ve své biografii se autor krátce dotkne období šťastného dětství a potom popisuje útrapy v Osvětimi a Buchenwaldu, kde přišel o celou rodinu. Po válce krátce sloužil v československé armádě, potom pobýval v Budapešti, ale nakonec emigroval do Spojených států, kde si našel práci u společnosti GGG, v níž se postupně vypracoval z poslíčka až do nejvyšší exekutivy. Nakonec si založil vlastní oděvní firmu, která dosáhla takového věhlasu, že oblékal i přední americké osobnosti od sportovců, moderátorů přes slavné hvězdy, jako byl například Frank Sinatra nebo Michael Jackson, až po kongresmany a přední politiky, jako je Barack Obama či Donald Trump....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/395604/krejci-z-osvetimi-jA8-395604.jpg 3.327
Literatura světová, Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, Brána

Measure of a Man: From Auschwitz Survivor to Presidents' Tailor (2014)

Kniha Krejčí z Osvětimi

Acquenta

Záčátek mě ohromil. V Maxovi jsem viděla silného hrdinu, který zvládl přežít největší hrůzy v životě....ale když jsem přečetla těch pár stránek a došla k Maxovu příjezdu do NY, už jsem tak unešená nebyla. Ze skvělého muže se stal namyšlený kluk, který žil jen pro velkoměsto, peníze a kariéru. Taky mi přišlo docela líto, že si změnil jméno...už kvůli jeho rodičům...tohle bych nikdy neudělala...no, druhou polovinu knihy jsem četla se zíváním a měla jsem chuť obracet stránky po 3 ....to byly jen samé obleky a slavné osobnosti...

bagel

Tušila jsem, co od knihy mohu očekávat, ale bylo to ještě horší. První část byla hodně působivá, ale pak to sklouzlo k suchému životopisu s výčtem úspěchů a kariérního postupu.

Markéta ♡

První ani ne polovina byla o tématu, který jsem očekávala a těšila se na něj. Bohužel. Kniha byla víceméně o oblecích než o tématu Osvětimi. Za mě zajímavý příběh, ale bohužel mě kniha nezaujala.
Nejslabší kniha na téma koncentračního táboru.

WowKokinko

Kniha jednoduše ale věčně napsaná. Trochu mne překvapilo, že větší část knihy je věnována životu po druhé světové válce.

Nele

Zajímavý příběh, který jsem přečetla na jeden zátah a kterému odpustím i ten jednoduchý jazyk.

Anna27

Kniha se mi líbila. Je čtivá, autor popisuje jak období války, tak i poválečný život v Americe a jeho začátky/kariéru v módním průmyslu. Je to čtivé, zajímavé a dobře zpracované.

Mandalka74

Zajímavý a silný příběh může, který přežil hrůzy koncentračních táborů, pochodu smrti. Za války přišel o celou rodinu a přesto ho to nezlomilo. Postupem času se vypracoval na vynikajícího krejčího, který obléká prezidenty i celebrity.

Kniha se mi četla dobře, příběh je zajímavý. Kniha je doplněna i fotografiemi a má povedenou obálku. Knihu doporučuji.

Misha224

Zajímavý příběh muže, který přežil několik koncentračních táborů a v Americe se vypracoval na světoznámého krejčího.