Jednou časně zrána

Jednou časně zrána https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304008/bmid_jednou-casne-zrana-hAk-304008.jpg 3 101 30

Šedivé ráno roku 1943. Na římské ulici se dvě mladé ženy na okamžik střetnou pohledem. Chiara se chystá uprchnout z okupovaného města. Ta druhá, které se drží malý chlapec, musela pod namířenými zbraněmi nastoupit na korbu náklaďáku. Ve chvíli, kdy se čas zastaví, Chiara učiní rozhodnutí, které jí navždy změní život… O třicet let později žije Chiara v Římě jako zdánlivě spokojená žena, kterou těší práce překladatelky. Avšak kdesi v pozadí je pořád stín Daniela, toho dítěte z náklaďáku, které zachránila. A když jí zavolá dívka jménem Maria a tvrdí, že je Danielova dcera, Chiaře je jasné, že se musí postavit bolestné minulosti. V nezapomenutelném, dojemném příběhu o lásce se spojuje vzrušující drama s hloubkou emocí.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Early one Morning , 2015

intelektuálka
03.03.2022 4 z 5

Téma lidské humanity ....

Řím roku 1943 - a odsun židovských obyvatel ....

A hlavní hrdinka Chiara .... která se na vlastní nebezpečí snaží zachránit život malého chlapce ...

Je to spíše psychologický příběh osamělé ženy, která hledá naplnění života ....

A i když to není cesta přímočará, v závěru se její úmysl podaří ....

Aisha.H
11.01.2022 1 z 5

Takové zajímavé téma, ale nedočetla jsem, nuda

Edda18
21.04.2021

Musím se přidat k těm méně nadšeným. Občas jsem musela nasadit rychločetbu, výsledek je tedy - tak nějak přečteno a zapomenuto. Bohužel.

Mindy
15.04.2021 2 z 5

Touto knihou jsem se vyloženě protrápila. Příběh z války i z doby o 30 let později byl napsaný nudně a nezáživně. Chiara byla pro mě nevýrazná a nesympatická hlavní postava a ti ostatní (Daniele, Maria, Simone) mi k srdci taky moc nepřirostli. Přitom by to mohl být tak dojemný a citlivý příběh, mě ale vůbec nebavil.

Zuuuza
14.06.2020 4 z 5

Zajímavý nápad, zpracovat pocity ženy, která se stará vlivem otřesných události o cizí dítě. Asi jsem trochu zklamaná z předvídatelného konce, ale četlo se mi to dobře.

Pavouček2
20.04.2020

Patřím k těm, kteří nedočetli :-( Téma super, podle anotace jsem se na ní těšíla, ale... nesedlo mi to to, škoda.

Janule809
18.01.2020 3 z 5

Takové v celku nezajímavé

Misus
09.07.2019 2 z 5

Tema zajimave, provedeni me vzalo az v poslednich kapitolach

cornetka
09.07.2019 4 z 5

Hezký a zajímavý příběh se šťastným koncem. Chiara je odvážná žena, která se dokázala postarat a přijmout za svého “cizího” chlapce. Možná by bylo zajímavé příběh rozvinout o část setkání s Danielem.

dia.riedl
27.05.2019 4 z 5

Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala.
Příběh plyne pozvolna, není tolik akční, ale četl se mi moc příjemně, některé chvíle, například čekání na vlak na nádraží, byly napínavé.
Příběh Daniela je smutný, plný emocí a utajovaných pravd. Hlavní hrdinka, silná žena, mi byla velmi sympatická.
Někdy se autorka zdržovala podle mě zbytečnými popisy, dokáže ale udržet čtenáře a překvapit.
Kniha se mi moc líbila.

ErikaJ
05.03.2019 1 z 5

Dlouho se mi nějaká knížka nezdála tak málo zajímavá jako tato. Anotace byla výborná, moc jsem se tedy na knížku těšila, ale bylo to zdlouhavé a nudné, věčně odbíhající od důležitého tématu. Některé pasáže tam byly vyloženě zbytečné, tudíž už v tak pomalejším a nudnějším ději, knížce ještě více uškozují. Pomaličku jsem se prokousávala stránkou po stránce s tím, že jsem se kolikrát přistihla, že jsem myšlenkami stejně úplně někde jinde. Málokdy něco nedočtu, ale tuto jsem po 180 straně vzdala.

LucieB81
22.07.2018

Výborná kniha. Itálie, druhá světová válka, silná žena. Výborná kombinace. Určitě si někdy přečtu znovu

-Annett-
08.04.2018 3 z 5

Příběh knihy mne tolik nezaujal a nemohla jsem se pořádně začíst. Děj začal být zajímavější až s příjezdem Marie a nejlepší částí knihy byly poslední dvě stránky. Bohužel byla kniha celkem zklamání.

81Erinka
08.01.2018 1 z 5

Kniha ma vobec nezaujala, nezačítala som sa do nej. Knihy o 2. svetovej vojne ma zaujímajú, ale táto kniha ma nezaujala. Pri čitaní som sa strácala nevedela som či som v období vojny alebo už po nej. Námet knihy je dobrý, ale podanie celkom nešťastné. Knihu som odložila a nedočitala.

vsvobo
13.11.2017 3 z 5

Kniha mě nijak nenadchla, ani jsem nedočetla celou.

DasaN
29.10.2017 3 z 5

Kniha není špatná, ale něco mi v ní prostě chybí. Celkově se čte dobře a má originální zápletku, ale čekala jsem, že bude více rozvinutá část odehrávající se za druhé světové války.

yellowbanna
29.10.2017 4 z 5

Čekala jsem podobné téma jako "Světla, která nevidíme" čili období 2.světové války. V této knize je však válka pouze úvodem, pozadím pro velký příběh několika lidí, které osud svál dohromady a vytvořil z nich rodinu. Jim navzdory, chtělo by se říct. I tady autorka přeskakuje v čase a v místě, někdy i několikrát v kapitole a narozdíl od Doerrova románu, tady to zpočátku trochu ruší, protože se v něm čtenář snaží zorientovat často jen z pouhých náznaků. Román jsem četla v angličtině a užívala si jeho bohatý jazyk. Šeď a smutek let válečných i barvami prozářené světlo současného Říma mi ožívaly před očima. Poslední kapitoly jsem hltala a až do poslední stránky netušila, rozhodne-li se autorka pro marný či štastný konec.

Eleanor-ka
20.09.2017 2 z 5

Téma skvělé, doba děje celkem passé, které však je stále žádoucí, ale styl psaní strohý a celkově kniha nudná. Nezáživné. Velká škoda potenciálu.

Smiragl
04.07.2017 5 z 5

kniha, která mne oslovila nejen svým příběhem, ale i svou formou, vyprávění působí bohatým dojmem

honZic
21.03.2017 2 z 5

Velké zklamání. Od začátku znalý čtenář zhruba tuší o co půjde. Nic překvapivého se nekoná, žádná psychologická hra se čtenářem, standardní styl vyprávění navíc odříkaný velmi nudně. Jedna hvězda za nápad, druhá za místo, kde se děj odehrává a za dobu ve které se odehrává.

Autorovy knížky

2016  66%Jednou časně zrána

Kniha Jednou časně zrána je v