Mysli na nesmysly

Mysli na nesmysly https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383676/bmid_mysli-na-nesmysly-RQK-383676.jpg 4 43 27

Soubor povídek o lidech, jejich vztazích a osobních problémech. Debut mladé autorky obsahuje osm povídek o obyčejných lidech, kteří řeší stejné problémy jako všichni ostatní. Nahlédneme do vztahů sourozeneckých, v nichž vládne rivalita, zdánlivé nebo skutečné upřednostňování jednoho z dětí, ale také se řeší skutečné problémy, jako je smrt rodiče. Autorka tematizuje také vztahy milenecké, partnerské a manželské a skrze dramatické osudy svých hrdinů zkoumá dynamiku mezilidských vztahů. Protagonisté povídek jsou vystavováni nelehkým situacím, které někdy zvládají lépe, jindy jejich řešení naopak pokulhávají, a ukazují tak, že jejich předobraz hledala autorka ve skutečném životě.... celý text

brabofka
06.02.2023 5 z 5

Skvěle napsané. Od prvního písmenka krásně čtivé. Nicméně asi nedokážu zcela přesně říct, že by se jednalo o oddychovku. Protože co povídka to dost silné téma. Ty jo! Klobouk dolů před autorkou. A pokud opravdu má chuť psát, myslím, že témat má na to dost. Už jen tím, když otevře tuto knížku. Většina povídek mě vtáhla do děje takovým způsobem, že jsem na konci nemohla věřit tomu že je konec. Jela bych dál, prožívala strach, deprese, pocity nejistoty nebo malého sebevědomí spolu s hlavními protagonisty. Fakt super napsané. A na nesmysly opravdu myslet nejde :-)

princeznaj
29.03.2022 3 z 5

Jedna z malá knih povídek, které jsem četla a velmi mile překvapila oddechovka, příjemně čtivé povídky se spádem, vtipem a lehkostí
Některé příběhy bych ráda četla dál a dál

Nikol681
29.09.2021 4 z 5

Knížka je skvělá! Parádní oddechovka, moc hezky napsané, hezky se čte :)

Ivuska.09
18.06.2021 3 z 5

Nepatřím mezi největší fanoušky povídek. Přesto mohu říct, že tato kniha byla dobrá. Příběhy mě bavily, autorčin styl psaní také.

coolpet.CP
23.10.2020 5 z 5

Moc pěkná oddechovka. Povídky moc nemusím, ale v téhle knize se četly samy.

makry
16.10.2020 5 z 5

Rychlá oddechovka a povídky se velmi dobře četly.Jsem ráda,že mne kniha zaujala svým obalem a díky tomu se dostala do mých rukou.

Leniii
28.07.2020 3 z 5

V knihovně mě zaujala obálkou. Ta je fakt moc hezká, zajímavá :) příběhy ze života, oddechovka, při které nemusíte příliš přemýšlet...

TerezaaBaarova
15.07.2020 2 z 5

Prostě kniha z Levných knih za pade. Asi jsem příliš kritická, ale tohle mě opravdu nebavilo. Škoda, název mě upoutal... čím dál se ujišťuju v tom, že české autorky bohužel nejsou to, co zahraniční, dvojtá škoda.

Anett525
17.05.2020 4 z 5

Lepší,než druhý díl. Oddechovka,u které člověk nemusí moc přemýšlet.

SakuraLuci
05.04.2020 5 z 5

Tak jo.. Jak začnete knížku číst, už ji nedáte z ruky. Miluju příběhy ze života... Jdu hned na druhý díl

Dášašada
23.03.2020 5 z 5

Velmi pěkné a oddychové čtení, které se čte samo... jednotlivé povídky jsou skvělé, každá povídka mě pohltila, mrzelo mě,že skončila.
Knihu jsem neodložila, dokud jsem nedočetla poslední stránku.

JitkaHambi
10.02.2020 3 z 5

Taková fajn oddechovka, přečteno za jedno odpoledne.Nektere příběhy mě tak chytly, že mě mrzelo, že už je konec.... chtěla bych je číst dál :-)

Mischone
03.11.2019 5 z 5

České autory nikterak nečtu, ale v knihovně si mě tato kniha našla a musím říct že se jdu ihned pustit i do druhé knihy této autorky. Jsou to velmi zajímavé povídky, vždy jsem čekala co se z toho vyklube. Člověk si zase jednou uvědomí co sám v životě řeší za kraviny. Po přečtení knížky se taky podíváte na svou drahou polovičku a řekněte si, co si asi o vás doopravdy myslí, ale že to rači vlastně nechcete vědět. Nebo se podíváte na svého sourozence a nejste si jistí jestli je jeho život opravdu takový jak ho vnímáte po celou dobu vy. Kniha se mi líbila moc a určitě doporučuji k přečtení :-)

cornetka
21.10.2019 5 z 5

Obecně nerada čtu povídkové knihy, ale v tomto případě jsem udělala výjimku-jednak mě zaujala obálka a pak taky mám ráda současné české autory. Hned od začátku mě bavil styl psaní. A taky ten úvod, ve kterým autorka píše, že má radši sáhodlouhé romány, takže jsme na tom vlastně stejně. Většina povídek se mi líbila, protože jsou ze života. Všechny ty krátké příběhy se mohou stát komukoliv z nás. Takže ve finále jsem ráda, že jsem udělala výjimku.

Opisska
14.10.2019 5 z 5

Oddechovka, skvělé příběhy

jary2718
23.08.2019 5 z 5

Velmi emotivní a krásně napsaná kniha. Za mě 5 hvězdiček. Po dlouhé době pořádné čtení.

Monika134
23.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha

lenca8718
23.08.2019

Super. Povídkové knížky mám ráda. Už mám přečtené obě knihy. Těším se na další.

Agida
22.08.2019 5 z 5

První knížka od této autorky, moc se mi líbila, mám ráda povídky, některé byly lepší, jiné slabší, ale celkově byla knížka fajn, taková správná oddechovka u které člověk nemusí přemýšlet.

maru1970
22.08.2019 5 z 5

Super,moc se mi libila

2018  85%Mysli na nesmysly
2019  70%Koukej, bude to oukej

Kniha Mysli na nesmysly je v