Mysli na nesmysly

Mysli na nesmysly https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383676/bmid_mysli-na-nesmysly-RQK-383676.jpg 4 43 27

Soubor povídek o lidech, jejich vztazích a osobních problémech. Debut mladé autorky obsahuje osm povídek o obyčejných lidech, kteří řeší stejné problémy jako všichni ostatní. Nahlédneme do vztahů sourozeneckých, v nichž vládne rivalita, zdánlivé nebo skutečné upřednostňování jednoho z dětí, ale také se řeší skutečné problémy, jako je smrt rodiče. Autorka tematizuje také vztahy milenecké, partnerské a manželské a skrze dramatické osudy svých hrdinů zkoumá dynamiku mezilidských vztahů. Protagonisté povídek jsou vystavováni nelehkým situacím, které někdy zvládají lépe, jindy jejich řešení naopak pokulhávají, a ukazují tak, že jejich předobraz hledala autorka ve skutečném životě.... celý text

adela2230
21.07.2019 4 z 5

Moc jsem od knihy neočekávala, ale přečetla jsem ji rychle a nemám moc věcí co bych vytkla. Dobře se četla a dá se považovat za knihu k oddechu.

mirunda
29.05.2019 3 z 5

Víc než na tři hvězdičky to nevidím a to je hodně i za snahu a za to, že je to prvotina. Povídkové knihy moc nemusím, je to přesně proto, jak píše sama autorka. Oblíbíte si hlavního hrdinu a povídky je konec. Některé byly lepší, jiné horší a opravdu mi vadila ta ne moc hezká čeština a chyby ve větné skladbě. Ale i snaha se cení.

rottovat
08.12.2018 4 z 5

Dávám tak tři a půl hvězdičky, na debut je to velmi zdařilé, čtivé, a to nejsem povídkový typ a v podstatě je nečtu. Námětem povídek jsou především vztahy, ať už rodinné, či partnerské (jako bych místy viděla inspiraci Petrou Soukupovou), některé dialogy byly, myslím, až moc přehnané, ale jinak čím pokročilejší povídka, tím byla zdařilejší. Přečteno v podstatě za den.

Luštěnka
22.09.2018 5 z 5

Super povídky, přečetla jsem je nadvakrát a nemohla se odtrhnout ????

amon6119
31.08.2018 5 z 5

Skvělá povídková kniha. Dobře se čte a člověka to chytne. Přečetla jsem během dvou dní. Kdo ma rád povídky určitě doporučuji.

acupoflucy
25.08.2018 5 z 5

Skvělá povídková kniha, která se vám určitě bude líbit. A hodně lidí se v nějakých povídkách i najde.

lucia4694
17.07.2018

Tuto knizku jsem precetla jednim dechem, i pres dramaticke osudy postav se pro me jednalo o velice oddechove a prijemne cteni. Urcite mohu knizku doporucit.

2018  85%Mysli na nesmysly
2019  70%Koukej, bude to oukej

Kniha Mysli na nesmysly je v