Čmeláček Čmeláček komentáře u knih

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Josie Quinnová mi začala být sympatická až trochu pozdějc, ale teď už je to bez debat jedna z nejlepších sérií, které mám momentálně rozečtené. Zrovna tenhle případ je hodně smutný, vždycky, když je ve hře malé dítě, není to zrovna pohodové čtení. Přesto dávám zase pět stars, protože jinak jsem byl s knihou spokojený. A jede se dál! :)

27.12.2023 5 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Gereon mě tady naštval hned na začátku, vleze tady do postele s cizí ženskou a přitom má doma Charly... No ale jinak knize nemůžu vytknout vůbec nic, zase se mně krásně četla, dokonce i včera na Štědrý den jsem četl a četl jak o život :). A právě jsem ji zavřel a hned se vrhnul na hodnocení a psaní komentáře :). Atmosféra 30. let v Německu skvělá, takže dávám zase pět stars a brzy se poohlédnu o další knize. A pevně doufám, že Gereon mě přestane štvát!!! :)))

25.12.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Hezky jsem si početl, líbila se mi hlavně skvělá atmosféra, i když tady u nás ve střední Evropě se žádné hromady sněhu nekonají. Jasně, že kniha připomíná Agathu Christie, ale to mně nevadilo. Takže za tohle všechno pět stars jak vyšitých! :)))

23.12.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Detektivky paní Klevisové jsou vždycky sázka na jistotu. Tady jsem se podíval do jižních Čech a musím říct, že setkání s Josefem Bergmanem jsem si zase užil :). Skvělé počteníčko a já jsem zase vrněl blahem :).
Jenom byla fakt škoda, že opravdovej drak nikde :))).

21.12.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Tak tohle byla hodně zajímavá kniha. Sice píšou, že to má být thriller, ale spíš to bylo pořádný psycho! :) Od této paní je to moje druhá kniha a zase jsem byl spokojený. Rodinka jak ze žurnálu, samozřejmě ironicky řečeno, se ani nedivím, že to dopadlo tak, jak to nakonec dopadlo :). Krásně jsem si početl, fakt jo :).

19.12.2023 5 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Vynikající kniha, líbila se mi o něco víc než první díl. A tak za tohle skvělé počteníčko dávám pět stars a doufám, že brzy vyjde pokračování :).

17.12.2023 5 z 5

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Tohle je ideální kniha, když se člověk chce naladit na vánoční náladu. Je sice taky trochu smutná, ale hlavně tam jde o odpuštění. Takže asi tak a pět stars jak vyšitých :).

15.12.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Asi jsem přišel na chuť českým detektivkám :). Tahle kniha byla pro mě to pravé ořechové, paní Klevisová píše moc pěkně a čtivě, takže dnes je to za pět :). A už vyhlížím další případ s Pepíčkem Bergmanem :).

13.12.2023 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Kate zase válí a tentokrát se vydává do amišské komunity vyšetřit případ úmrtí jedné mladé dívky z jejich středu. Samozřejmě se na to musí přestrojit, ale to pro ni není problém, když od nich kdysi dávno odešla, že jo? :) Nebudu se tady nějak víc rozepisovat, kniha to byla zase vynikající, takže nemám co kritizovat a dávám zasloužených pět stars :).

10.12.2023 5 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Tohle bylo tak vynikající počteníčko, že jsem zase vrněl blahem :). Hlavně se mi líbilo, že se Gereon vydal do Mazurska a děj se neodehrával jenom v Berlíně. Pět stars to jistí a jede se dál! :)))

08.12.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Kniha jde sice mimo žánry, které čtu obvykle, ale byl jsem hodně překvapený. Tenhle výborný, smutný a silný příběh mě tak zaujal, že jsem nemohl knihu odložit a tak jsem četl a četl, až byl konec :). No a teď jsem zvědavý, jak to všechno bude dál...

05.12.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Hodně zajímavá kniha, kterou mi doporučila moje máma - a ne, není to naše paní knihovnice :))). Abych řekl pravdu, vůbec mě nenapadlo, že by mohla být někde na Moravě řecká menšina. I když mě to možná mohlo trknout, protože o občanské válce v Řecku jsem už slyšel a věděl jsem dokonce, že se tady pár lidí objevilo (jako například zpěvačky Martha a Tena). No ale musím uznat, že paní Wilková tohle téma zpracovala výborně, takže se mi kniha četla sama. Bylo to současně i smutné čtení, protože válka vždycky nějakou tu bolest způsobí. Ve finále hodnotím vysoko, dávám pět stars a doporučení.

03.12.2023 5 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Fíhu, tak tohle byla jízda! :) Knihu jsem přečetl hodně rychle, byla napínavá, dost krvavá a brutální a fakt se nedala odložit. Naštěstí pro mě v tomhle dílu romantika přišla zkrátka, takže jsem docela vrněl blahem :))). Pět stars to jistí a ještě si někdy přečtu i Svatbu duchů.

01.12.2023 5 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Vynikající počteníčko! :) Gereon s Charly mě baví a kromě toho jsou podle mého tyhle knihy fakt skvěle napsané. Až na první díl, ten byl maličko slabší, ale teď jsem rád, že jsem se nedal odradit. Pět stars jak vyšitých a samozřejmě se těším na pokračování :).

29.11.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Co myslíte, že mě donutilo si přečíst tuto knihu? :) Jasně, máte pravdu: naše paní knihovnice! :))) A nakonec jsem jí to ani moc nezazlíval, protože se mi náhodou líbila. O koňských knihovnách jsem doteď neměl ani páru, takže to bylo dost zajímavé počteníčko. Je tam sice i romantika, no ale přežil jsem to bez újmy na zdraví :).

27.11.2023 5 z 5

Můj táta Josef Lada Můj táta Josef Lada Alena Ladová

Josefa Ladu a jeho knížky mám fakt moc rád, proto jsem si chtěl přečíst, co o něm napsala jeho dcera. A bylo to pěkně napsané vyprávění, veselé i smutné, jak už tak ten život je.

25.11.2023 5 z 5

Milosrdný samaritán Milosrdný samaritán Rolf Börjlind

Tak jo, dočetl jsem tuhle zatím poslední knihu s Olivií, Tomem a Mette, ale fakt mě mrzí, že nebyla tak dobrá jako předcházející díly. Covid je téma, které nemusím, a proto se mi tahle kniha líbila o dost míň. No ale abych nebyl úplně nespravedlivej, tři stars dám :).

24.11.2023 3 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Vynikající počteníčko a příjemné setkání s Olivií, Tomem a Mette mě potěšilo a pobavilo zároveň :). Nejvíc jsem si oblíbil Mette a ani Tom není špatný, ale Olivie je místama taková divná :). No ale případ, který se odehrával v horách, byl skvělý a mně se moc líbil. Takže to vidím na pět, vážení, protože to byla fakt fajne kniha! :)))

22.11.2023 5 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Zdánlivé sebevraždy čínských sportovců byly fakt výborné téma na detektivku! No a taky je mi jasný, že země, jako je Čína, by to za každou cenu chtěla ututlat. I když asi nejen Čína... Přestože to byla jenom kniha a Peter May si všechno vymyslel, klidně by to mohlo být doopravdy. Až teda na tu romanťárnu s Margaret a Li Jenem, ta je pro mě docela krizová, ale zatím jsem to vždycky tak nějak přetrpěl :))). No nic, dávám pět stars a uvidím, co bude dál :).

20.11.2023 5 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Mám teď rozečtených hned několik sérií, tak budu muset aspoň jednu z nich zkusit dokončit. Vrátil jsem se proto k Margaret a Li Jenovi. A zase to nebylo špatné, i když já teda ty jejich vztahové peripetie zrovna moc nemusím. No ale zápletka s Hadohlavcem se mi líbila a kniha se mi jinak docela dobře četla, takže jako za mě dost dobrý :))).

18.11.2023 5 z 5