Poklady pod sněhem

Co myslíte, dá se změnit minulost? Je možné odpustit druhým lidem? Mohou se z nepřátel stát blízcí přátelé? V tomto příběhu se vypravíte do krásné alpské krajiny, kde se setkáte s vánoční hvězdou, kotětem Vločkou i záhadným starcem z hor. Dozvíte se, proč Annette tolik nenávidí Luciena a proč se mu chce za každou cenu pomstít. Spolu s Lucienem zase projedete nebezpečným průsmykem. Především ale porozumíte nebezpečí hořkosti a zloby a tomu, jak důležité je odpuštění. Knihy Patricie St. John patří právem již po desítky let do klasického fondu dětské literatury. Vyznačují se především vykreslením uvažování jednotlivých postav a hloubkou svého morálního poselství. Část svého dětství prožila autorka ve Švýcarských Alpách. Od roku 1945 pracovala v misijní nemocnici v Maroku. V češtině mimojiné vyšly její knihy Odkud teče řeka, Tajemství jedné zahrady, Jasná hvězda, Tajemné houštiny a další. Poklady pod sněhem byly také úspěšně zfilmovány. Třetí, revidované vydání. Překlad vychází z revidovaného anglického vydání z roku 1999. Ilustroval ak. mal. Jiří Kučera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44195/poklady-pod-snehem-DR7-44195.png 4.8110
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Samuel

Treasures of the Snow, 1950

Kniha Poklady pod sněhem

AgiMangi
28.12.2020

Kniha se mi moc líbila. Mám moc ráda knihy psané rukou Patricii St. John jsou velmi napínavé, veselé a moc zajímavé.

18.12.2020

Tak tohle je opravdu kouzelný příběh o vině, odpuštění a také nekonečné boží lásce. Všechno začíná poměrně nevinně, ale nešťastnou náhodou způsobená nehoda ovlivní na dlouhé roky osudy všech zúčastněných. Hlavně však Annetty, jejího bratříčka Daniho i Luciena. Kniha je nadčasová a domnívám se, že se bude líbit i mladším čtenářům. Autorka ji napsala s citem a víra je zde zprostředkována nenásilně, tak nějak mimochodem. Závěr je dobrý a smířlivý. Tento krásný příběh si určitě vysoké hodnocení zaslouží a i já se k němu s radostí připojuji :-).

saxik07
26.07.2020

Knížku jsem četla jako malá a teď ji čtou mé děti, je aktuální v každé době a pro každého bez ohledu na věk! Mohu doporučit!

Netopyr07
06.07.2020

A pak, že se nedá napsat příběh, který není mentorský, když se v něm objevuje víra. Je to milé a nenásilné a dojemné. Můj kamarád, který mi knihu doporučil, má pravdu.

FilDaV
15.06.2019

Opravdu krásná kniha v pohádkové krajině, ve které jde především o odpuštění. Ta klidná, příjemná atmosféra se ale prostě nezapomíná, i kdyby kniha nebyla dobrá (což jen tak mimochodem dobrá je, a to velmi!).

Katoka2008
28.01.2019

Nádherná kniha nejen pro děti.

Kopretina
15.01.2019

Nádherný příběh. Četli jsme jej někdy někde, když jsem byla dítě a nyní jsem jej četla svým dětem. Hltaly každé slovo, smály se a dnes, kdy jsme přečetli poslední dvě kapitoly, plakaly dojetím. A já málem taky. Zavřela jsem ji a řekla, to si chce ještě někdy jednou přečíst a všechny tři děti odpověděly: já taky.

Aaginka
15.01.2018