Můj táta Josef Lada

Můj táta Josef Lada https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24908/muj-tata-josef-lada.jpg 5 36 13

Vzpomínky malířky Aleny Ladové na jejího otce, nár. umělce Josefa Ladu, jedinečného malíře a ilustrátora. V knize je citována řada dopisů s jeho přáteli (J. Mahenovi a J. Haškovi) Vyprávění doplňují obrázky Ladové i Lady s fotograf. materiálem.

85098211
18.12.2023 5 z 5

Ukažte mi někoho, kdo by neměl rád knihy a obrázky Josefa Lady - takový člověk snad ani neexistuje... A také já sem samozřejmě patřím ;-). No a z tohoto prostého důvodu jsem si vybrala knihu, kterou o něm napsala jeho dcera. A opravdu je to hezké vyprávění o všem možném ze života Josefa Lady, z doby jeho dětství, mládí a také z let pozdějších, kdy se oženil a narodily se mu dvě dcery. Kromě toho se zde dozvíme o jeho přátelství k Jaroslavu Haškovi a také Jiřímu Mahenovi. Protože jsem ale již dříve četla jeho Kroniku mého života, hodně toho, co je popsáno v této knize, mi bylo známé. Jako například tragický osud Ladovy mladší dcery Evy... Přesto se mi i tato kniha líbila, proto ji hodnotím plným počtem hvězdiček a doporučuji.

Čmeláček
25.11.2023 5 z 5

Josefa Ladu a jeho knížky mám fakt moc rád, proto jsem si chtěl přečíst, co o něm napsala jeho dcera. A bylo to pěkně napsané vyprávění, veselé i smutné, jak už tak ten život je.

Ctenarka_Jitka
21.06.2023 5 z 5

Hezky napsaná kniha. Josefa Ladu mám ráda, vyrostla jsem na kocouru Mikešovi. Dcera Alena píše o svém tatínkovi moc hezky, ze vzpomínek je cítit úcta a láska.

1casper
22.06.2022 5 z 5

Knížku jsem dostala už loni k vánocům, dostala jsem se k ní až nyní. Přečteno za jedno odpoledne, je to moc hezké čtení.
Miluju Ladovy obrázky i říkanky, podtext některých jsem dosud nevěděla.
Ráda se ke knížce vrátím.

zimka.r
05.10.2021 4 z 5

Přečíst knihu o české osobnosti byla skutečně výzva a nevěděla jsem jak to uchopit....dokud jsme cestou z dovolené nenavštívili Hrusice....a bylo jasno! Knížka jen doladila návštěvu rodného domu s výkladem! Opravdu moc zajímavé a doporučuji! Jak knihu, tak i návštěvu rodného domu! :)

DádazPrahy
30.09.2021 4 z 5

Moc hezké až dojemné vzpomínání, ze kterého je cítit krásná vzájemná láska otce a dcery. Ve vzpomínkách prožíváme celé dětství paní Aleny Ladové, od jejích nejranějších zážitků s milovaným tatínkem, srdečné vyprávění nás přivádí do Hrusic i do Prahy, jsme svědky Ladovy tvorby i jeho rodinného života, sdílíme okamžiky štěstí i smutku. Zajímavé jsou i ukázky Ladovy korespondence s přáteli. Knížku vhodně doplňují fotografie a několik málo ukázek Ladových kreseb (možná je škoda, že jich zde není trošku více). Skrze vzpomínky dcery poznáváme Josefa Ladu nejen jako ilustrátora, ale především jako milého, veselého a dobrosrdečného člověka. Doporučuji.

Paris2000
07.04.2021 5 z 5

Pěkná kniha s pohlazením po duši. Velký humor i smutek. Krásné ilustrace Josefa Lady i jeho dcery.

Jane333
17.03.2019 5 z 5

Krásná knížka, úsměvná i dojemná. Obrázky J. Lady se mi vždy líbily, ale zjistila jsem, že o něm samotném jsem toho tolik nevěděla. Musel to být veselý a přátelský člověk, přestože to také neměl vždy jednoduché.

Péťa1950
25.07.2018 5 z 5

Kdysi dávno dárek, ke kterému se často vracím. Optimismus, humor, dobové fotografie.
Stačí číst zveřejněnou korespondenci a zlepší se vám nálada.

Magdalena5
03.07.2017 5 z 5

Krásné vzpomínání a pohlazení po duši

cincina
13.11.2016 5 z 5

Než jsem si knihu koupila, tak jsem v ní zalistovala. Zaujaly mě ilustrace a styl psaní... to u mě rozhodlo.
Do čtení jsem se pustila až po nějakém čase a knížka mě nezklamala:) Dcera, která píše o svém tatínkovi tak krásně, že mi u spousty historek šly slzy do očí...
Nejvíc mě fascinuje asi to, kolik si toho pamatuje. Tolik historek, které se svým tátou zažila, nebo které jí táta vykládal... vtipně a poutavě napsáno!
Josefa Ladu jsem obdivovala, obdivuji a vždycky obdivovat budu. Za mě palec nahoru:)

BUBINA1971
29.08.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha o malíři Josefu Ladovi. Při ní jsem se i zasmála. Prima počtení. Doporučuji

bookcase
12.05.2014 5 z 5

Krásná kniha plná vzpomínek na oblíbeného malíře. Máte-li jej rádi a chcete se o něm dozvědět ještě něco víc, doporučuju.

Alena Ladová
česká, 1925 - 1992