Běžkyně

Vrcholový čínský plavec spáchá v předvečer olympiády sebevraždu — a Čína tak ztrácí naději na vítězství proti Americe. Olympijský vzpěrač si vezme život v náruči své pekingské milenky — a nejvyšší kruhy se pokoušejí tento skandál ututlat. Jenže ze sebevražd se vyklubou vraždy a ukáže se, že jsou spojeny s dalšími „náhodnými úmrtími“ nejlepších čínských atletů. Případu se ujímá čínský detektiv Li Jen a americká soudní lékařka Margaret Campbellová. Jejich jedinou nadějí je olympijská běžkyně. Ta ale záhadně zmizí a Liho kariéra i budoucnost mezinárodní atletiky se ocitají ve vážném ohrožení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364735/big_bezkyne-YFD-364735.jpg 4.2357

Čínské thrillery 5.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Host

The Runner, 2003

Kniha Běžkyně

Křovinka

Celou sérii jsem poslouchala jako audioknihy ... obou interpretům děkuji a hluboce před nimi svůj klobouk smekám :-) jsou naprosto úžasní!!!!
Nejvíc se mi líbil tento díl, jelikož je v něm Čína barvitě popsána a doplňuje veškerá vykreslení z minulých dílů ...

Opatov
26.12.2021

Sportovní praktiky v Číně, hierarchie u čínské policie, těhotná Margaret, čínské svatební zvyky a příjezd Margaretiny matky.... docela jsem se pobavila. I přes určitou syrovost nepostrádá detektivka vtipné momenty. Tahle série nemá chybu a je lepší s každým dílem.

Lamanai
17.12.2021

Asi doposud nejlepší kus z celé série. Nebylo v něm zbytečně moc akce. Jen to nebylo moc překvapivé, Margaret zase věčně s něčím nespokojená, ale aspoň už má aspoň občas dobrý hlášky. Li nevinnej a čistej jak lílium. Doják a hollywoodská prozření zapšklých konzervativců. Poslední věta ale vrátila příběhu korunu.

Janadvorackova
11.11.2021

Musela jsem hvězdu přidat, Margaret nebyla tentokrát vůbec citově nevyrovnaná, i přesto, že byla těhotná :). Za chování v předchozích dílech bych jí dala flákanec. Teď byla v pohodě, dokonce svému stavu přizpůsobila i průběh pitvy :). Jasně že v každém dílu musí být popsána pitva :).

Přijde mi, že autor trpí minimálně rozdvojením spisovatelské osobnosti. Čínská série je takový zlatý střed, k němuž se ráda vracím. Dokáže psát lépe, i hůř. A pokaždé se bojím konce, protože s nimi si kolikrát hnusně pohraje.
Hlavní dvojice je fajn, takže se určitě začtu i do dalšího dílu série.

Katania
29.09.2021

Zajímavý díl. Jsem zvědavá, jak to bude dál.

boxas
26.09.2021

Ne a ne se do této knihy začíst. Nebavilo mě to. Měla jsem pocit, že autor, kterého mám jinak docela ráda, je zcela mimo realitu dnešní Číny. Osobně si myslím, že Číňané nejsou k cizincům ani zdaleka tak otevření a vstřícní, jak se nám May snaží podsunout. Sama detektivní zápletka špatná není, jen je tam jakoby navíc.

tinka1974
19.09.2021

Pro mě to byl příjemný poslech. Moc se mi líbí dozvídat se o životě v Číně, možná proto, že je tak kulturně rozdílná od nátury Evropanů. Tentokrát to byly zvyky spojené se svatbami a také nevraživost mezi dvěma rodinami, jedné čínské a druhé americké. Prvně v životě jsem se také dozvěděla o vzniku triád. I příběh jako detektivka a jeho zápletka vcelku dobře zpracované. A teď to, co bych vytkla. Nejsem ani genetik ani doktor ani sportovec, tak že konečné vylíčený celého pokusu šlo trochu mimo mě a tím druhým je, že se mi neskutečně pletou čínská jména. To už ale lepší nebude.

Danago
15.09.2021

Audiokniha opravdu nadmíru skvěle načtená. Jinak shoduji se s těmi komu vadí trochu divná návaznost vedlejšího příběhu, ale jinak opět velice fajn detektivka. Mám Čínske thrillery moc ráda.