Běžkyně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vrcholový čínský plavec spáchá v předvečer olympiády sebevraždu — a Čína tak ztrácí naději na vítězství proti Americe. Olympijský vzpěrač si vezme život v náruči své pekingské milenky — a nejvyšší kruhy se pokoušejí tento skandál ututlat. Jenže ze sebevražd se vyklubou vraždy a ukáže se, že jsou spojeny s dalšími „náhodnými úmrtími“ nejlepších čínských atletů. Případu se ujímá čínský detektiv Li Jen a americká soudní lékařka Margaret Campbellová. Jejich jedinou nadějí je olympijská běžkyně. Ta ale záhadně zmizí a Liho kariéra i budoucnost mezinárodní atletiky se ocitají ve vážném ohrožení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364735/big_bezkyne-YFD-364735.jpg 4.2413
Série:

Čínské thrillery 5.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

The Runner, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (105)

Kniha Běžkyně

85098211
27. května

(+ SPOILER) Sice se tady píše, že se jedná o thrillery, ale spíš bych řekla, že to jsou detektivky. Navíc šmrncnuté červenou knihovnou. A to mi docela vadí, protože to fakt v knihách k životu nepotřebuju, ale protože se jedná o mého oblíbeného autora, zkusím mu to protentokrát odpustit :-). No ale jinak se mi kniha líbila zase v podstatě bez výhrad, protože mne zaujalo hlavně prostředí vrcholového sportu. Hned na začátku dojde ke zdánlivé sebevraždě mladého čínského sportovce. A Li Jen spolu s Margaret, která už je ve vysokém stupni těhotenství, hned mají plné ruce práce s vyšetřením případu. Poměrně záhy vyjde najevo, že se jednalo o vraždu, a další záhadná úmrtí na sebe nenechají dlouho čekat. Jakou roli v tom všem bude hrát ona v titulu knihy zmíněná běžkyně, už však prozrazovat nebudu ;-). Každopádně je kniha výborná a na konci také plná zvratů, kdy půjde Margaret doslova o život. Kromě toho autor do příběhu opět umně vbudoval soukromí obou hlavních protagonistů a konkrétně zde se na plánovanou svatbu dostaví nejen Li Jenův otec, ale také Margaretina matka z Ameriky. A právě ta se postará o celou řadu zajímavých situací ;-). I tady tedy hodnotím plným počtem a časem si nenechám ujít pokračování...

Luigi1
20. května

Tak to bylo zajímavé z prostředí sportovců


Petass
06. dubna

Margaret a Li Jen měli tentokrát teda hodně dlouhý vedení, ale možná to bylo tím bouřlivým osobním životem, co se žene jako rozzuřený býk současně s vyšetřováním. Zimu v Pekingu jsem cítila do morku kostí s každou popisovanou vločkou (tohle Peter May umí). Měla jsem si vzít rovnou i další díl, jsem nedočkavá, jak to bude s hlavními hrdiny dál. Už ani nevím, jestli to čtu kvůli detektivce, červené knihovně, nebo popisům Číny. Asi nemá cenu to analyzovat. Prostě mě to baví.

Zuzvil
20. března

Již pátý díl čínských thrillerů, který mě opět zavedl za Margaret a Liem. Tentokrát jsem byla opět moc spokojená. Knihu jsem opět četla ušima a kombo Myšička a Plodková mi moc vyhovuje a poslech je radost. V knihách autora se snoubí soukromí život hlavních hrdinů, propracovaná zápletka a vždy je tam určitá část věnována i Číně jako takové. Vyšetřování se může zdá být až zdlouhavé, první polovina knihy se táhle, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo, kniha má svoji dynamiku a její "pomalost" má smysl a k myšlenkám autora prostě sedí. Je to za mě typický Peter May :-) Za mů můžu doporučit k poslechu (přečtení).

Mája777
28. ledna

Další příběh Margaret a Li Jena je za mnou. A bavilo mě to. Pan May prostě umí. A pŕedposlední díl je přede mnou.
(28. 1. 23 - 3 092 - 8)

uzivatel6305
08.10.2022

Prostě typický May. Pořád se něco děje. Baví mě postavy, které se objevují v každé části série, i jejich vývoj. Skvěle propracovaná detektivka, stejně tak jako postavy. Nechybí vhled do čínské kultury, historie, zvyků, tradic a chování Číňanů, které je tak odlišné od západní kultury. Je zvláštní, jak kapitalisticky působí tato komunistická země. Dvě věci mě ale zaráží: jak to, že se doktorka Cambellová po tak dlouhé době ještě nenaučila čínsky a sama kvůli neznalosti angličtiny často kritizuje ostatní, a jak to, že vyšetřovací postupy, které jsou notoricky známé i laikům, ihned nenapadnou tamnější profesionály? Trošku přitažené za vlásky, ale přesto zůstávám fandou. :)

Vlaďkaa4
04.05.2022

Detektivka zajímavá, ale pořád chybí třešeň na dortu......

janina66
28.04.2022

Tento díl byl výborný. Velmi zajímavé téma vrcholových sportovců a jejich záhádná úmrtí. Ocenila jsem návrat do Pekingu, další pitvu Margaret, i její mámu. Závěr opět napínavý. A konec? Uvidíme.

1