cielle cielle komentáře u knih

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Situace, do kterých se bez varování dostane učitel pana Kaplana jsou tak komické a nezáviděníhodné...Moc jsem se pobavila nad zkomoleninami, které byl pan Kaplan schopen vytvořit:)

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Skvělá ukázka jak si vybudovat kariéru a získat postavení pomocí svádění a zneužívání žen mocných mužů. A s úspěchem:)

Dracula Dracula Bram Stoker

Nadchla mě jak kniha, tak její filmové provedení z roku 1992. Výborný horor s napínavou zápletkou. Doporučuji všem, kdo se rádi bojí:)

30.11.-0001 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ohromující, šokující, děsivé... co k tomu dodat :) Winstonovo líčení společnosti, v níž žije mě upoutalo a fascinovalo po celou dobu čtení.

12.01.2012 5 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Tato kniha patří do těch, které na vás něco zanechají. Když sem ji dočetla, ještě dlouho jsem na hlavní hrdinku myslela a přemýšlela o jejím příběhu.

30.11.-0001 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Příběh o závodníkovi a jeho lásce k nemocné Lillian mě na konci opravdu vehnal do očí slzy. Moc krásná knížka.

30.11.-0001 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

U Remarqua je působivé to, že i když víte jak to dopadne, nedokážete se od příběhu odtrhnout. Tuhle moc má málokterý spisovatel.. Čas žít, čas umírat je toho opětovným důkazem, líbil se mi ten spád konce.

15.07.2015 4 z 5

Memento Memento Radek John

Když jsem knížku dočetla, měla jsem hodně o čem přemýšlet. Dokonale se zde ukazuje, jak člověk s drogami totálně propásne život. Vlastně u narkoman už se ani nedá mluvit o životě. Knížka je velmi realistická a myslím že stojí za to si ji přečíst. Je velmi poučná a i když se o feťácích mluví všude docela často a vím, že kolem nás jsou a budou, nikdy jsem si vlastně pořádně neuvědomila, že oni vlastně nemají jiné zájmy a nedokážou mluvit o ničem jiném, než o droze. Což je velmi smutné...

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Nádherná kniha plná zvratů a nečekaných objasnění. Četla jsem to když jsem byla mladší a tak mi to místy přišlo velmi složité a zapletité, ale zážitek nezapomenutelný.

30.11.-0001

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Tato kniha u nás v Čechách vyšla nedávno a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Kunderova díla mám v oblibě a toto nebylo výjiimkou. Prolíná se tu několik linií, láska Tomáše a Terezy, milenecký vztah Tomáše a Sabiny a problém emigrace v roce 1968. Moc pěkný příběh.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Jedna z nejlepších knih co jsem četla. Je to čtivě psané, napínavé a doslova mrazivé!

22.12.2014 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Brilantně napsaný příběh! Nemám co vytknout! Postava Rogera Browna mě neskutečně bavila.. Hodně lidí tu píše, že jim hlavní hrdina nebyl sympatický - proč by měl? Mě právě fascinovala ta jeho sebevědomá nesympatičnost, jeho myšlenkové pochody a celkový pohled na věc.. s hlavními hrdiny se přece nemusí čtenáři nutně ztotožňovat :)

30.05.2014 5 z 5

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Ani bych snad neřekla, že to jsou povídky, přestože jak název díla, tak forma jakou je napsané tomu tak napovídá. Je to spíš životní cesta hlavního hrdiny Oskara, s tak trochu autobiografickými prvky. Je to cesta plná žen, sexu a prostupování do autorova nitra. Je to čtivá knížka, často úsměvná a bavilo mě ji číst.

Hadí zámek Hadí zámek Bram Stoker

Knihu jsem si chtěla přečíst hlavně proto, že Drákula se mi strašně líbil a tak sem čekala, že toto dílo bude stejně strhující..Bohužel mě příběh vůbec nezaujal, všechno se tam dělo tak nějak samo a absolutně to postrádalo tajemnost, se kterou sem se setkala u Drákuly..Takže mě kniha opravdu zklamala.

30.11.-0001 2 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Záhadný děj provázený intrikami zlé komorné. Moc se mi tato kniha líbila.

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Tato kniha se mi líbila, ale bylo tam dost úseků s myšlenkami hlavní postavy, které mi připadaly až moc zdlouhavé.

30.11.-0001 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Opět krásný a zároveň smutný příběh o lásce v kontrastu s válčením. Remarque dovede dokonale popsat tento protiklad. Určitě doporučuju.

30.11.-0001 5 z 5

Ze všech Pottrovek se mi tato asi líbila úplně nejvíc.

Tajemná řeka Tajemná řeka Dennis Lehane

Skvělé, napínavé a velmi čtivé!

Bílý anděl Bílý anděl Harald Tondern

Příběh byl čtivý, ale vlastně takový neúplný...

30.11.-0001 3 z 5