Povídky o manželství a o sexu

Koupit

Hlavním hrdinou tohoto "povídkového románu", jak jej autor sám označil, je asi pětatřicetiletý úspěšný spisovatel Oskar, který si po rozvodu se svou ženou Zuzanou zvyká na samotu a užívá si staromládenecký život i z té lepší stránky. Ne všechny povídky mají sexuální podtext, i když u většiny z nich to platí. Některé jsou zaměřené na hlubší otázky, které musí Oskar ve své nové životní situaci řešit. Například povídka Fiacolata vypráví o tajném mileneckém vztahu Oskara a Moniky, která je manželkou jeho nejlepšího přítele Kamila. Oskar se do Moniky zamiloval, a tak se cítí skutečně šťastný, ale na druhé straně musí řešit obrovské výčitky svědomí, protože do očí lže svému příteli. Všichni jedou na společnou zimní dovolenou do Itálie, kde vše málem vyjde najevo. Fiacolata je vlastně název poslední jízdy s hořícími pochodněmi a Oskar s Monikou se na sjezdovce rozhodli, že už nebudou dál nic skrývat, protože je to oba ničí. Po chvíli se ale zase vzpamatovali a jeli dolů za Kamilem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1215/povidky-o-manzelstvi-a-o-sexu-TD7-1215.jpg 3.3432
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Petrov

Kniha Povídky o manželství a o sexu

ronave

Zábavné čtení na odpočinutí :-)

antonin0999
14.06.2018

Jednou mi řekl jeden literární kritik, že mým největším problémem je to, že se zamiluji do každého svého nápadu.
Myslím, že Viewegh měl tento problém rovněž, ačkoliv se mu nedá upřít, že při čtení některých povídek jsem jen těžko potlačoval vzrušení. Jiné jsou však na stranu druhou naprosto nudné.
Oskar (Michal) je prostě donjuan (autor), který se vám dostane až do postele a nebo jste z něj až lehce znechuceni. U mě tak někde mezi.

Inka063
03.01.2018

21 povídek, jimiž se prolíná postava známého, výborného, bystrého, nevšední metafory užívajícího, do cizích jazyků překládaného spisovatele Oskara. Kdo to tak asi může být? A nakonec ani sám autor nepopírá, že něco je autobiografického.
Některé povídky jsou, pravda, zajímavé, s neotřelými myšlenkami i těmi zmiňovanými metaforami. V některých Oskar sentimentálně vzpomíná na svou ženu a malinko připouští, že se nechoval vždy tak, aby s ním zůstala (většinou ale ano!), někdy se mu dostane od ženských důrazného ponaučení. Ale to, zdá se mi, hlavně proto, aby na druhé straně vynikla jeho oslnivost, přitažlivost pro ženy bez rozdílu věku, aby mohl několikrát popsat své malé (a určitě krásné) ruce, svá široká ramena z denních návštěv posilovny a svůj ostrovtip a hbitý jazyk (a to nejen ve vztahu k mluvenému projevu, však to jsou povídky o sexu, že).
A tak na mě působila celá knížka – ač se to dobře četlo a místy to bylo i poučné, ten vyčnívající Vieweghův narcismus mě odpuzoval. Hodnocení bych v tomhle případě potřebovala rozdělit na „sympatičnost“ a „umělecký projev“. Ale kvůli jednomu Vieweghovi to dělat nebudu, takže to možná „umělecký projev“ trochu odskáče.

ecila13
15.11.2017

Mraky žen, studentek, dívek ze čtení, nevěry, arogance, vychloubání se penězi, sebelítost, osamělost ...

Nic nového, ale stejně si občas Viewegha přečtu.

greetchen
16.10.2017

Minipříběhy o složitosti lidských vztahů jsou někdy příjemnější, někdy slabší, celkově je kniha spíš průměr. Jde spíš o fantazie uvadajícího donchuana, někdy až moc naivní.

EvikU.
07.04.2017

Moc mě nenadchla, ale nějaké povídky byly ucházející, proto jsem ji dočetla a proto 3*.

StihOMam
14.03.2017

U povídek je dobré, že když vás jedna neosloví, zvedne to na průměr druhá. Je pravděpodobné, že každý z nás se najde v něčem jiném. Nejsem výjimka. Ani tato kniha ne. A protože mě úryvek z jedné postihl na celý život, dávám za uspokojivé tři.

Kviky
26.02.2017

Docela příjemně se to čte. . Sáhla bych tedy i po dalším Vieweghovi, ale po kterém.. Na pohled ty knihy nezaujmou.. Musí se prostě otevřit. .