Povídky o manželství a o sexu

Povídky o manželství a o sexu

Hlavním hrdinou tohoto "povídkového románu", jak jej autor sám označil, je asi pětatřicetiletý úspěšný spisovatel Oskar, který si po rozvodu se svou ženou Zuzanou zvyká na samotu a užívá si staromládenecký život i z té lepší stránky. Ne všechny povídky mají sexuální podtext, i když u většiny z nich to platí. Některé jsou zam... celý text

stránky. Ne všechny povídky mají sexuální podtext, i když u většiny z nich to platí. Některé jsou zaměřené na hlubší otázky, které musí Oskar ve své nové životní situaci řešit.
Například povídka Fiacolata vypráví o tajném mileneckém vztahu Oskara a Moniky, která je manželkou jeho nejlepšího přítele Kamila. Oskar se do Moniky zamiloval, a tak se cítí skutečně šťastný, ale na druhé straně musí řešit obrovské výčitky svědomí, protože do očí lže svému příteli. Všichni jedou na společnou zimní dovolenou do Itálie, kde vše málem vyjde najevo. Fiacolata je vlastně název poslední jízdy s hořícími pochodněmi a Oskar s Monikou se na sjezdovce rozhodli, že už nebudou dál nic skrývat, protože je to oba ničí. Po chvíli se ale zase vzpamatovali a jeli dolů za Kamilem. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1215/povidky-o-manzelstvi-a-o-sexu-1215.jpg 3.3380
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Petrov

EvikU.

Moc mě nenadchla, ale nějaké povídky byly ucházející, proto jsem ji dočetla a proto 3*.

StihOMam

U povídek je dobré, že když vás jedna neosloví, zvedne to na průměr druhá. Je pravděpodobné, že každý z nás se najde v něčem jiném. Nejsem výjimka. Ani tato kniha ne. A protože mě úryvek z jedné postihl na celý život, dávám za uspokojivé tři.

Kviky

Docela příjemně se to čte. . Sáhla bych tedy i po dalším Vieweghovi, ale po kterém.. Na pohled ty knihy nezaujmou.. Musí se prostě otevřit. .

MorriconeTheGod

Mělo to teda silně sestupnou tendenci, ale některé ty první povídky jako oddychová jednohubka celkem zabavily.

Korala
23.08.2016

Kniha mne zaujala především názvem. Byla jsem zvědavá, co v ní objevím za povídky. A bylo to příjemné oddechové čtení. Ale ztotožňuji se z názory níže, že mohla kniha skončit klidně v polovině. Ale i přesto jsem si v knize našla své.

martinaplum
23.04.2016

Chcela som vyskusat nieco zo, nazvime to, sucasnej ceskej tvorby. Oskar a prihody rozvedeneho tridsiatnika sa javili ako celkom slubny namet. Vo vysledku to nakoniec boli take podivne avantyry s naivnymi alebo hlupymi zenami bez pointy, niekedy stopnute akonahle som zacala tusit naznak deja. Nepomohlo ani postupne davkovanie knihy pocas niekolkych tyzdnov, ktore vyplyva z jej poviedkovej formy. Slabe.

Mruskulka
04.02.2016

Skvělá oddechovka. Nenazvala bych sice knihu Povídkami o manželství a o sexu, ale spíše něco jako Povídky rozvedeného muže, ale nejsem odborník :-)

Zdeňula
22.07.2015

Ideální čtení na dovolenou....

amelie.m
25.06.2015

Zklamání.. ač neurazí, mě osobně nenadchne. Leckde mi chybí pointa, přijde mi to často nedotažené. Prostě takové otevřené tlachání, na které narazíte kdekoli..

herotabe53
03.04.2015

Na tuhle knihu jsem narazila v knihovně náhodou, po 2 zkušenostech od MV jsem čekala něco jiného. Překvapilo mě, že to nebylo moc sprosté. Asi se k této knize již nebudu vracet, ale byla fajn. Oddechovka.

Freedyn
07.09.2014

Milé, něžné a lehčí čtení.

1v8na
28.08.2014

Vynikající. Oskar byl výborný. Velmi se mi to líbilo.

_Michelle_
11.07.2014

Kniha mě bohužel neoslovila, ale film Nestyda, který byl podle ní natočen, je celkem fajn.

psirena
30.11.2013

Ze začátku to bylo zajímavé a vtipné, ale asi zhruba v polovině, už jsem si říkala, že je to pořád to samé. Poslední povídka měla přijít někde v půlce knihy.

konformita
18.11.2013

Předloha pro Nestydu. Občas zajímavé, ale přirovnala bych to k Borůvkám Báry Nesvatbové. Člověk se z toho cítí spíše stísněně. Tedy alespoň já.

Verrrunka
12.08.2013

Patří k mým méně oblíbeným od Viewegha.

Sisi74
02.06.2013

Místy úsměvné, místy spíš zarmucující. Často mě napadlo, jaká míra autobiografie tu je.

Katuska001
23.12.2012

Provázané povídky, jež se čtou spíš jak román. Vtipné, zábavné spíš pro muže a je v nich dost pravdy. Z pohledu ženy, když si v hlavním hrdinovi Oskarovi představím samotného Viewega, jsou povídky v plno situacích hodně usměvné :-)).

kika 13
05.11.2012

Mám z toho podivný pocit,ale přečetla jsem to celé.

Aliii
14.09.2012

Tahle knížka mě vůbec neoslovila. I když nejsem žádná puritánka, tak mi Vieweghův styl přišel zbytečně vulgární a příště zkusím radši nějaký román - třeba bude lepší.

Jiitush
14.01.2012

Jen vstupte do světa Michala Viewegha, ve kterém neuvěřitelně sexy dvacítky netouží po ničem jiném než si to rozdat se zamindrákovaným čtyřicátníkem s malými dlaněmi.

Jack Bauer
01.12.2011

Už dlouho jsem se u knihy tak nepobavil jako u této. Viewegha bych snad nikdy nečetl nebýt Mafie v Praze na kterou se hrozně těším, ale nechám si ji až na konec. Zatím jsem viděl jeho romány na plátně, tak je zpětně začnu číst. Povídky jsou provázané, tak se to čte jako román. Vtipné, zábavné, nenudí a je v tom dost pravdy. Skvělá kniha určená spíše pro muže, některé ženy to může urážet, ale to je jejich problém. Z knihy jsem si vzal jedno velké ponaučení, ale o tom tady psát nemůžu, tak ať si to každý přečte sám.

WEIL
10.11.2011

Dost vyumělkované, po stránce charakteristiky jednotlivých žen, ale své čtenáře to má, snad proto, že většina nic podobného nezažila či nezažívá.

messi@h

Po řemeslné stránce se nedá knížce nic vytknout, je čtivá, zajímavá. Chápu, proč Viewegh patří mezi naše nejčtenější autory. Ale přesto mi chybí nějaká hlubší myšlenka, hlubší poselství, protože hlavní hrdina je až příliš ironický, až příliš negativní a jeho osobnost se nijak nevyvíjí.

cielle

Ani bych snad neřekla, že to jsou povídky, přestože jak název díla, tak forma jakou je napsané tomu tak napovídá. Je to spíš životní cesta hlavního hrdiny Oskara, s tak trochu autobiografickými prvky. Je to cesta plná žen, sexu a prostupování do autorova nitra. Je to čtivá knížka, často úsměvná a bavilo mě ji číst.