Povídky o manželství a o sexu

Povídky o manželství a o sexu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1215/bmid_povidky-o-manzelstvi-a-o-sexu-TD7-1215.jpg 3 558 49

Hlavním hrdinou tohoto "povídkového románu", jak jej autor sám označil, je asi pětatřicetiletý úspěšný spisovatel Oskar, který si po rozvodu se svou ženou Zuzanou zvyká na samotu a užívá si staromládenecký život i z té lepší stránky. Ne všechny povídky mají sexuální podtext, i když u většiny z nich to platí. Některé jsou zaměřené na hlubší otázky, které musí Oskar ve své nové životní situaci řešit. Například povídka Fiacolata vypráví o tajném mileneckém vztahu Oskara a Moniky, která je manželkou jeho nejlepšího přítele Kamila. Oskar se do Moniky zamiloval, a tak se cítí skutečně šťastný, ale na druhé straně musí řešit obrovské výčitky svědomí, protože do očí lže svému příteli. Všichni jedou na společnou zimní dovolenou do Itálie, kde vše málem vyjde najevo. Fiacolata je vlastně název poslední jízdy s hořícími pochodněmi a Oskar s Monikou se na sjezdovce rozhodli, že už nebudou dál nic skrývat, protože je to oba ničí. Po chvíli se ale zase vzpamatovali a jeli dolů za Kamilem.... celý text

Achillesaželva
19.12.2023 1 z 5

Pár situací zábavných, jinak laciné a obscénní... Napadá mě, že v tomto je podobnost Hartlovi opravdu nápadná. Tak jedna hvězda za snahu.

SUC185
17.11.2022 2 z 5

Poslední knížka, kterou jsem od pana Viewegha četl. Začátek knížky byl dobrý a dobře se četl, ale pak kvalita hodně upadala a do dočtení jsem se musel vyloženě nutit a to do slova.
Dost mě to otrávilo a znechutilo, hlavně děj a vyprávění autora. Nemám teď díky ní vůbec chuť něco dalšího číst od pana Viewegha.

werick
27.10.2021 2 z 5

Začátek knihy mě celkem bavil, ale pak už mi to nepřišlo zajímavé. Dočetla jsem ji jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy.

Lucie_1986
25.08.2021 5 z 5

Ja nevim, ale mne se kniha libila. Psana na konci 90.let, tudiz dej se odehrava v tomto obdobi. Psano sice "povidky", ale jak sam autor poznamenava, ve skutecnosti se jedna o roman, rozdeleny do kapitol. Pro me nenarocna oddychovka.

maximus13
16.04.2021 odpad!

To byla teda blbost! Autor si řekl: "Jméno mám, lidi to budou kupovat. Už nemám sice žádné nápady, je to jako slohovka ze střední školy, ale účty se samy nezaplatí. Tak šup s tím do knihkupectví." Vyloženě slabé a nudné!!!

Doubravka1975
19.01.2021 4 z 5

Podle názvu knihy i podle anotace jsem si myslela, že to bude trochu jiné čtení, ale jsou to pohodové a čtivé povídky.
Moje první kniha od autora , ale filmy jsem viděla všechny a v pohodě, líbily se

kamila5406
23.12.2020 2 z 5

Některé povídky dobrý ale na mě moc arogantní knížka

Luluhappy
27.11.2020

Vtipný příběh o Oskarovi a jeho vztazích. Zase ta všudypřítomná nevěra :)
Ale pobavilo mě to dost. Hlavně příběh o Marušce :)

Afilada
06.11.2020 4 z 5

V druhé polovině 90. let byl Viewegh na vrcholu svých tvůrčích sil. Zachycoval velmi dobře stav a vývoj (části) české společnosti, tedy těch ekonomicky a společensky úspěšných, mezi něž také patřil on sám.
Název souboru povídek je poněkud zavádějící, sex je zde jen jednou z mnoha rovin toho, co jsme tehdy žili.
Čtivé, svěží, pravdivé.

Martin_Eli
01.11.2020 2 z 5

Nemám Viewegha rád, to říkám dopředu. Nicméně několik povídek je opravdu povedených (tak 5). Zbytek je šedý průměr, některé jsou trochu nechutné, ale s tím se u tohoto tématu asi nedá nic dělat, každý má prostě hranici někde jinde. Celkově nelituji, že jsem četl, opakovat určitě nebudu, nicméně pár citátů a situací se mi zarylo pod kůži, také jsem je v životě zažil.

knihojed
17.10.2020 1 z 5

Veliké zklamání.

darinakovacova
04.10.2020 3 z 5

Některé mě i bavily, ale celkově jsem se knihou prokousávala a těšila se na konec.

Šnek86
23.09.2020 3 z 5

Více, či méně zdařilé povídky, pro oddechové čtení s vtipnými situacemi. Podané zábavnou lidskou formou.

gacie
16.09.2020

To je ten slavný český spisovatel? To jako vážně?

suffragium
09.09.2020 1 z 5

Nikdy jsem nechápal popularitu tohoto druhořadého autora. Nebavila mě ani Báječná léta pod psa, která bývají uváděna jako jeho nejlepší dílo. V případě těchto povídek bohužel nemohu dát lepší hodnocení; ta fascinace banalitou a jakási poťouchle pomrkávající věčná nedospělost se mi prostě příčí.

Jájinka
03.08.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, osvědčený vieweghovský styl psaní...

weisbach
30.12.2019

Autorův odskok od absurdity a bizáru k něčemu všednějšímu.

jprst
18.08.2019 1 z 5

Slabota, z mého pohledu jen potvrzuje hypotézu, že autorovi se povedlo několik knih a řada, i když pro řadu čtenářů čtivých, slušných propadáků. A tato kniha to jen potvrzuje.

Gweny
29.07.2019 1 z 5

Když jsem si knihu brala do ruky, říkala jsem si, že to bude vzrůšo, že po těch všech románech atd. si přečtu taky něco peprnějšího... a ono NIC. Povídky možná - ale o manželství a sexu? Tak sexu se to téměř netýkalo, krom jednoduchého flirtování Oskara s bezpočtem milenek. A manželství - až na první část knihy o něm taky nemůže být řeč. Za mě tedy velké zklamání.

ronave
13.02.2019 4 z 5

Zábavné čtení na odpočinutí :-)