Capkomi Capkomi komentáře u knih

Jsem překvapena, jak negativní vliv může mít nedostatek spánku na lidské tělo, práci, učení a další věci. Tahle kniha mě toho spoustu naučila, teď si to jen osvojit. Doporučuji všem, každého jednoho z nás se tohle téma týká.

25.01.2020 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Skvělý nápad a téma, kniha měla spád a dobře se četla. Ale místy mě přišla dost nereálná a přitažená za vlasy. Závěr mě nijak neuchvátil a na můj vkus bylo vše příliš rychle vyřešené.

17.11.2019 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Né nadarmo se říká, pokud chcete začít s Harrym od Nesbøho, nečtěte jako první Netopýra. Neposlechla jsem a byla jsem docela zklamaná, jakým tempem se partie rozehrává. Nicméně asi po 250. stránce případ začal nabírat na obrátkách a já se přestala nudit detailními popisy postav, prostředím Austrálie, fetu a alkoholismu. Nesbømu dám ještě šanci.

22.10.2019 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Ruta Sepetys opět nezklamala, vybírá si důležitá témata a historické úseky, o kterých se moc nemluví, zasadí do nich příběh a je z toho pecka s přidanou hodnotou.

Všechny tři knihy, které dosud v Česku od této autorky vyšly, obdržely ode mě 4*. Vždy mě zklamala poslední kapitola, která tam je na můj vkus zbytečná.

Přesto jsem vděčná za tato obohacující díla a budu je ráda doporučovat všem.

11.05.2019 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi obtížné, obsáhlé téma o kterém by se mělo mluvit víc minimálně v hodinách dějepisu. Bohužel mi nesedl styl a zpracování. Nejdříve jsem se nemohla začíst, pak jsem zhltla 150 stran na jeden nádech a závěr už byl takovým odevzdaným shrnutím.

01.05.2019 3 z 5

Chlapec, který přežil pochod smrti Chlapec, který přežil pochod smrti Pavel Taussig

Zase úplně jiný příběh z pobytu v koncentračních táborech, ale bohužel zpracování knihy mu ubralo hodně na síle. Opravdu je to literatura faktu, nečekejte beletrii.

22.04.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Já musím říct, že mám knihy Roberta Bryndzy ráda (ano, už jsem četla Do posledního dechu). Případy mají spád, dynamiku, nic překombinovaného, pro mě nenáročné oddychové čtení.

16.04.2019 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Dávám ANO paní Sepetys! Bála jsem se tématu (podobné knihy nevyhledávám), ale autorka uměla zaujmout a překvapit. Velmi citlivý příběh s krásným závěrem. Těším se na další díla spisovatelky.

29.03.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kdyby to nebyl pravdivý příběh, pět hvězd by nedostal. Ale v tomhle případě ano. Někdy mi přišlo toho štěstí až moc, ale kdyby nebylo, nebyl by tento příběh. Stylistika průměr, obsah top! Doporučuji!

14.03.2019 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Bohužel. Tahle kniha pro mě je slabší průměr. Nápad dobrý, ale nemyslím si, že směs těžkých životních témat je zárukou kvality. Místy to bylo až přehnaně kruté a uměle vykonstruované. Postavy byly nesympatické, tím pádem mě kniha nevtáhla do děje, tak jak bych si přála.

18.01.2019 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Na knihu jsem se velmi těšila, ale bohužel nezaujala. Příběh je krásný, ale málo dynamiky na můj vkus. Začetla jsem se až na 400. stránce, vadily mi velmi krátké kapitoly a přeskakování v čase.

27.08.2018 3 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Zamilovala jsem se do grafického zpracování této knihy, mnohdy mě bavily fotky víc než básně. Přišla mi slabší než Mléko a med, ale po těchto dvou poetických sbírkách, jsem se rozhodla zařadit knihy podobného rázu do své knihovny.

19.08.2018 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Další knížka, které jsem se bránila. Nakonec jsem si ji koupila sama. Četla jsem si v angličtině a měla možnost ji porovnat s českým překladem a pokud mohu doporučit, volte angličtinu. První básnická sbírka od dob střední školy a první básnická sbírka v mé knihovně. Byla jsem potěšena, jak pár slov stačí k tomu, abychom pochopili význam těch řádků a smysl básně.

16.08.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Od knížky se nedá skoro odtrhnout. Oceňuji hlavně stylistickou část, perfektně volená slova.

06.07.2018 5 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Velmi příjemná kniha, musela jsem si ji zakazovat, abych ji nepřečetla najednou. Inspirující četba, která nám ukazuje zákulisí biatlonu víc než soukromý život sportovce, což je ale pochopitelné a já to oceňuji. Super práce!

03.05.2018 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Stále jsem čekala, kdy přijde ta zápletka, kdy se kniha změní ze sladké romanťárny, přišla, ale příliš prvoplánová. Knihu jsem si přečetla jen kvůli výzvě a nikomu dalšímu bych ji nedoporučila, maximálně tak nějaké puberťačce.

18.03.2018 2 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Čtivé, krátké kapitoly. S většinou knihy souhlasím, nelíbila se mi jen kapitola, kde se píše, že si za své nemoci můžeme sami. Místy až hodně duchovní.

13.02.2022 4 z 5

Obohacující kniha, myslím, že každý v ní najde něco, co nevěděl. Krásná grafika a zpracování.

31.05.2021 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Rozhovor mohl být trochu živější, ale i přesto jsem se dozvěděla spoustu nových a přínosných informací a názorů od profíka ve svém oboru.

29.05.2020 4 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Na můj vkus byla kniha příliš překombinovaná a přesto plochá, bez nápadu, napětí. Autorka přeskakovala velké časové úseky, které by naopak mohly být zajímavé a věnovala se až zbytečnostem. V dnešní záplavě thrillerů je tohle podprůměr.

10.02.2020 2 z 5