Bubulka Bubulka komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Naprosto skvělá bajka. Dostala se mi do rukou vlastně jen díky čtenářské výzvě a jsem za to upřímně velmi ráda. Je to 80 stran, které z hlavy jen tak nedostanete.

25.08.2022 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Velmi zajímavé a skvěle propletené příběhy tří různých žen a něco tak obyčejného, jako jsou právě vlasy, které u těchto žen nakonec hrají tu důležitou roli...
Kniha se čte jedním dechem, donutí k zamyšlení... Doporučuji přečíst.

05.02.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Chvíli mi trvalo, zvyknout si na styl humoru, ale nakonec jsem se začetla. Kniha je to velmi pěkná i když přes humor docela smutná.

10.07.2022 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Čtivé, závěr byl pro mě překvapivý. Jen si myslím, že ten úplný závěr by ještě pár stránek navíc klidně snesl. Kniha se mi celkové líbila.

15.02.2022 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Úžasná vize možné budoucnosti. Kniha se čte velmi dobře, ani na chvíli se u ní člověk nenudí. Už teď mohu říct, že že se těším nejen na další díl, ale o na další autorovi knihy.

30.12.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kniha napínavá od začátku až do konce. Krátké kapitoly, překvapivý závěr (alespoň pro mě), ...
Velmi se mi líbila a rozhodně se pustím do dalších knih ze série.

11.04.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kniha i jeji filmove zpracování je velmi pěkné.

12.03.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Užasně promyšlená detektivka. Příběh má spád, je vtipný a dobře čtivý.

11.10.2022 5 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Podle recenzí jsem nečekala příliš, ale musím říct, že jsem byla velmi mile překvapená. Příběh od začátku do konce ubíhal velmi svižně. Většina knihy byla předvídatelná, a přesto konec dokázal překvapit.
Jen s jednou věcí jsem měla problém.... A to když hlavní hrdinka vyrazila vstříc osudu, aniž by si zkontrolovala náboje ve zbrani.
Já knihu doporučuji, česká autorka opravdu překvapila.

22.03.2022 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Vůbec nevím jak hodnotit. Na jednu stranu jsem měla chuť knihu odložit, vzít košík a vyrazit do lesa na houby, jak krásně sběr hub popisovala... Ale na druhou stranu rodinné vztahy a nedotažený konec už takový zázrak nebyl...čekala jsem nějaké rozuzlení.

12.06.2022 3 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Jde o velmi zajímavou knihu s ne úplně oblíbenou tématikou. I když jsem při koupi knihy čekala naprosto něco jiného, jsem nakonec velmi ráda, že se mi dostala do rukou. Rozhodně ji nedoporučuji citlivějším pomáhám. V knize je popsáno to, jak se zachází s tělem po smrti, příprava i samotné spalování v krematoriu. Autorka vše popisuje naprosto bez obalu, místy bych řekla až morbidně....na druhou stranu chce vymýtit strach ze smrti a dostat do povědomí lidi, že je smrt naprosto přirozená a navíc čeká každého z nás....

15.11.2021 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Moje zatím nejrychleji přečtena kniha. Napínavá od začátku až do konce. Do posledních stránek jsem vůbec netušila, kdo je vrah....tolik možností. Rozhodně stojí za přečtení.

16.08.2022 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Moje první kniha od této autorka a rozhodně né poslední. Kniha má zajímavý příběh plný emocí. Až na závěr, kde mi pár věcí chybělo a přišlo mi to ukončené trochu moc narychlo,nemám co vytknout.

04.06.2022 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Velmi zajimavá kniha. Začátek trochu náročnější, ale celkově se kniha čte velmi dobře. Rozhodně stojí za přečtení, je super dozvědět se o těchto událostech i z jiného pohledu.
Přesto, že kniha vypráví příběh člověka zodpovědného za smrt velkého množství lidí, na konci mi ho bylo svým způsobem i líto.

06.11.2021 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Za mě asi tuctová romantika. Pan děsně sexy, bohatý a ona chudinka, bez peněz s mizernou rodinou, ale s pár dobrými lidmi v okolí.
Kolem jedné rychlovky v autě se točí téměř celá kniha. Není to úplně můj styl, ale musím uznat, že příběh se čte celkem dobře a je protkaným lehkým humorem. Idealní dovolenková četba.

25.08.2022 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Opět skvělý příběh. V porovnání s předchozí Smrtkou mi to přišlo trochu slabší.

02.01.2022 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Vtipné, poučné, prostě super

12.12.2023 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Napínavý příběh s dobrým koncem. Kniha je po celou dobu zajimavá a čtivá.

01.10.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Pro mě je tato kniha velké zklamání. Suprova myšlenka, ale zcela nevyužitá. Nejlepší je na tom všem obálka knihy.

14.09.2022 3 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Kniha, která rozhodně není pro přecitlivělé osoby. Myslím, že myšlenka je velice zajímavá, bohužel zpracování už mi tak super nepřišlo.

25.08.2022 3 z 5