Utrpení těla

Utrpení těla https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469406/bmid_utrpeni-tela-d8H-469406.png 3 132 50

Zoey se svou postavou nebyla nikdy spokojená. Nic si nenalhávala, byla tlustá. Chtěla si jen koupit knihu o hubnutí. Třeba by to tentokrát vyšlo. Třeba… Jenže stačilo jedno setkání a pak tma. Když se probudila, ocitla se na odtučňovací kúře, kterou si nedokázala představit ani v nejtemnějších snech. Strach. Znásilnění. Mučení. Bestialita. Nevěděla, co ta slova znamenají. Teď to poznává z první ruky. A bude toho ještě víc… V knize najdete nejen román Utrpení těla, ale také povídky Jasmín a česnek a Experiment s podstatou lidství. Která z povídek vámi otřese víc? Přinášíme vám na český trh americkou autorku, jejíž jméno si budete pamatovat. Jen málokdo je tak brutální jako Monica J. O’Rourke.... celý text

Horory , Povídky , Erotika

Vydáno: , Golden Dog

Suffer the Flesh , 2002

DjLuko
DjLuko
30.01.2024 2 z 5

Knižku som sa rozhodol prečítať okrem iného preto, že bola krátka, plytká, ľahko sa čítala a predstavovala príjemný oddych od "serióznejšej" literatúry. Zároveň bol však exploitation (najmä v puberte) dlhé roky mojím obľúbeným subžánrom filmového hororu (napr. Ľudská stonožka 2 je stále srdcovka), zaujímalo ma teda, ako sa mu darí v literatúre. V tomto prípade to nebude žiadne terno. Autorka tu skutočne detailne popisuje rozličné formy extrémneho (najmä sexuálneho) násilia. Chýba tu však akýkoľvek ďalší presah, nehovoriac o čudesnom (nie príjemnom) sexuálnom napätí medzi riadkami, vďaka ktorému román pripomína skôr fanfikciu, ako román. Obézna hlavná hrdinka (tak trochu autobiografická) je síce unesená a mučená, no násilie páchané na sebe si, v jeho miernejších podobách, občas i užíva. Mal som problém chápať jej psychologické pochody a mal som pocit, že si popismi násilia autorka skôr "robí dobre". Okrem toho násilia tu toho skutočne veľa nie je, iba veľmi lacné thrillerovo-žánrové akože-napätie.

Tereza137
Tereza137
14.11.2023 odpad!

Myslela jsem si, že už jsem prošla všechny formy brutality v literatuře, filmech a seriálech, ale bohužel jsem se hluboce mýlila. Kdyby nebylo štafety od @knihaopate, nikdy bych po knize nesáhla.

Původně jsem váhala, zda vůbec napsat recenzi, protože se mi zdá, že nemám o čem psát. Žádný z příběhů neobsahuje skutečný děj; kniha se zaměřuje výhradně na drastické scény zn***lňování, mučení a brutality, jak napovídá samotná anotace. Vše se v podstatě točí kolem této tématiky a ničeho víc se nedočkáte.

Je šokující a ještě více odpudivé to, že někdo dokázal vymyslet a napsat něco tak odporného a nelidského. Při četbě jsem byla tak znechucena, že jsem měla pocit, že se opravdu pozvracím (a přitom si myslím, že mám silný žaludek), zejména při čtení druhé a třetí povídky.

Nepochopitelné je také to, jak to mohla napsat žena. Pro mě je to opravdu člověk, který to nemá v hlavě v pořádku, aby dokázal přemýšlet takto zvráceným způsobem. Tuto knihu už v životě nechci vidět.

Monuschka
Monuschka
30.09.2023 odpad!

Z této knihy mi bylo opravdu zle. Dlouho jsem nic tak odporného a nechutného nečetla. Ke knize jsem se dostala opravdu jen díky knižní štafetě, dobrovolně bych po ní 100% nesáhla a už se k ničemu dalšímu podobnému ani neodhodlám. Strašný....

Ophelie
Ophelie
14.08.2023 3 z 5

První povídka je vlastně plná jen zvráceného sexu, násilí, mučení, týrání. Děj nic moc, závěr takový nemastný-neslaný. Druhá povídka, ač kraťoučká, tak dosti nechutná a závěr s pootevřenou pusou (no tyvoe!) a třetí povídka se mi líbila asi nejvíc, protože měla i nějakou tu hloubku, myšlenku a dobrý (otevřený) konec. Kniha není pro slabé povahy, ale ani nic, z čeho by si čtenář vysloveně sedl na zadek.

wotana
wotana
08.03.2023 3 z 5

Celý to bylo divný, vůbec jsem nepochopila, proč by mělo znásilňování a mučení mít vliv na hubnutí. 2,5* dávám za druhou povídku - Experiment s podstatnou lidství, kdyby o tomhle byla kniha, bylo by to 100x lepší a za obálku, která ale zase nemá s hlavním příběhem pranic společného.

PosPol
PosPol
20.02.2023 4 z 5

Ještě žádná kniha ve mně nevyvolala tak protichůdné pocity - zvrácené vzrušení a zároveň mrazivý odpor. Nekecám, ale ještě teď mě brní bradavky a ne v tom pozitivním slova smyslu.
Přísáhám, že už nikdy neřeknu, že bych pro sexy štíhlé tělo udělala cokoli! Protože Zoey, kdyby věděla, co ji potká, by si také dávala pozor na to, co si přeje. A tak když se probudí v temné kobce, projde si vskutku netradiční "prohlídkou" a zjistí, že je součástí experimentu a ocitla se na odtučňovací kůře.
Knihu jsem vdechla za dvě hodiny, je to opravdu útlé čtení. Autorka se s tím nemaže, nečekejte spletitý příběh, při tomto rozsahu na něj není prostor. Jde rovnou k věci - znásilňování, mučení, perverzní a zvrácené úchylky. Pokaždé, když zalapete po vzduchu s myšlenkou horší už to nemůže být, tak vám dojde, že vždycky může být hůř. Mnohem hůř!
V polovině se nám to trochu zvrtne v čisté extrémní porno a příběh stagnuje, pak přijde nečekaná zápletka a jedeme nanovo..... Konec mě mile překvapil.
Už jste si oddechli, že ta prasárna skončila? Omyl, kamarádi!! Povídka Jasmín a česnek je to nejodpornější, co jsem kdy četla/viděla a fyzicky se mi zvedl kufr a doufám, že to někdy dostanu z hlavy.
Druhá povídka Experiment s podstatou lidství je totálně geniální! Ach, ta ironie osudu.
Kniha je zařazena do žánru horor, já bych to spíše viděla na psychothriller. Rozhodně to není až tak extrémní, jak jsem čekala a až se podívám na pár videí s roztomilými koťátky, jistě zapomenu na to, že takové šílenosti se dějí i v reálném světě....
Dávám 4/5 hvězd a to proto, že kniha splňuje očekávání - šokuje a fascinuje, je napsána poutavě. Navíc obě kraťounké povídky jsou svým způsobem mistrovské a originální dílo.

filmokniholik
filmokniholik
24.01.2023 2 z 5

Pro mě bohužel největší zklamání od Golden Dogu. Předesílám, že jejich produkci mám rád, a děj knihy (včetně skvělé, ale obsahově mylné obálky) mě zaujal. Prvních pár kapitol mi bylo opravdu nepříjemně a těšil jsem se na pořádnou jízdu.

Zhruba v polovině ale přišel zlom. Děj začal stagnovat. Mučení ustoupilo drsnějšímu sexu a napětí se vytratilo. Ani thrillerový zvrat na konci nepomohl. Sice jsem při jeho čtení lehce zpozorněl, ale to bylo všechno. Na hlavní hrdince mi už nezáleželo.

Co ale tuto knihu zachránilo, byly povídky. Jasmín a česnek byl krátký, svižný, nechutný a originální počin; Experiment s podstatou lidství mě zase dostal hlavně svou skvělou pointou. Ze situace, ve které se ocitly postavy (aniž bych spoiloval), mě dost mrazilo.

Pokud bude příště chtít Golden Dog vydat něco dalšího od této autorky, soustředil bych se na povídky. Novela Utrpení těla ve mě totiž vzbudila dojem, že autorka neumí u delšího příběhu udržet napětí.

Za povídky a obálku dvě hvězdy.

Janniska
Janniska
12.11.2022 3 z 5

V podstatě porno s thrilerovým zvratem.Něrikám že úplně špatný,ale tohle všechno jeb*ní a mrd*ní mě prostě nebere.Hvězdy uděluji za povídku Experiment s podstatou lidství,ta mě na závěr mile překvapila,měla nápad a ironii.

maximus13
maximus13
01.11.2022 1 z 5

Taková naivní knížečka. Monica vsadila vizuál a nic z toho co je na obálce se ve skutečnosti v knize vůbec neděje. Kniha (hodnotím to pochopitelně jako fantazii spisovatelky na stránkách knihy) není ani šokující ani nic z čeho by čtenář trpěl zlými sny.

Pokud chcete zažít něco brutálního a opravdu hodně, ale hodně drsně zvráceného pro toho je zde kniha Děs (2016), kterou napsal David Hidden. To je masakr výlučně určený pro čtenáře s opravdu vytříbeným vkusem a žaludkem.
Tak co, přijmete výzvu a přečtete si DĚS?
Pozn. jako audiokniha je Děl ještě o level šťavnatější.

HaniSebi
HaniSebi
26.08.2022

(SPOILER) Tuhle knížku je pro mě těžké zhodnotit určitým počtem hvězd, proto se o to ani nebudu pokoušet.
Co mě asi úplně nejvíc překvapilo na knize je její formát. Je stejné velikosti jako můj diář, což jsem popravdě nevěděla, když jsem jí kupovala online. Ale to nevadí, knížka akorát do vlaku.
Co se týče obsahu... Největší část zabírá Utrpení těla - autorce se očividně nechtělo nijak přemýšlet nad nějakým propracovanějším začátkem a koncem, takže se rychle dostane k tomu, o co jí asi šlo nejvíc. Jde prostě jen o sérii znásilnění, přičemž brutalita se postupně zvyšuje.
Pak následovala povídka Jasmín a Česnek. Tyto dvě části mě nijak nebraly. Upřímně? Od více čtenářů ze svého okolí jsem se dozvěděla, že tohle byla ta nejnechutnější a nejzvrácenější kniha, jakou kdy četli, což tak nějak vzbudilo mou zvědavost. Co se týče prvních dvou částí, tak to už jsem četla i horší věci. Šokovaná jsem nijak zvlášť nebyla.
Pak ale přišla povídka Experiment s podstatou lidství. A to musím přiznat, že nic podobného jsem ještě nikdy nečetla a už ani asi nepotřebuju.
Co mi trochu nesedí je zařazení knihy v rámci žánru Horory. Jako horor vnímám něco, co se u mě snaží vyvolat strach. Tady jde spíš o násilí a ještě brutálnější násilí. Monica chce očividně své čtenáře šokovat a asi to funguje.
Knížku nedoporučuju slabším povahám. Sice to není něco, u čeho by jeden zvracel, ale na druhou stranu svojí těhotné kamarádce jsem jí taky nedala k přečtení na dlouhý večer.

Bubulka
Bubulka
25.08.2022 3 z 5

Kniha, která rozhodně není pro přecitlivělé osoby. Myslím, že myšlenka je velice zajímavá, bohužel zpracování už mi tak super nepřišlo.

pazdy15
pazdy15
21.08.2022 4 z 5

4 hvězdami hodnotím podstatu této knížky - tudíž jak moc ve mě vyvolala zhnusení a jak moc byla odporná :) Zfouknuto za 2 dny a účel splnila - bylo to šokující !

Marluksa
Marluksa
20.08.2022 3 z 5

Jako čtenář snesu hodně, ale tohle bylo vskutku nechutné. Přečetla jsem ji z čiré zvědavosti, protože i takové knihy někdo píše. Někdo, kdo má neuvěřitelné rozměry fantazie, skoro žádné hranice a neutuchají studnici nápadů. Byť v takovém žánru. A i tohle se cení.
Obálka šokující, což naláká ke koupi spoustu zvědavců.
K samotné knize: ROZHODNĚ NIC PRO SLABÉ POVAHY!!
A kdo si troufne, musí počítat s notnou dávkou surovosti, nechutnosti a zvrácenosti. Autorka pravděpodobně čerpala z podobně laděných příběhů: Příběh O - Návrat do Roissy; Ostrov poslušnosti; Hotel rozkoší apod. jen v trochu "modernějším" pojetí.
Spoiler: dietní program pro boubelky, který nechcete zažít.
Těžko říct, jestli bych chtěla ještě někdy něco podobného číst. Doporučit můžu, rozhodnutí je na každém. A hodnocení? Asi radši žádné.

lalela
lalela
16.08.2022 odpad!

Ano, knížku jsem dočetla. A vůbec nechápu, jak někdo může napsat něco tak odporného hnusného a zvráceného. Jak o tom může vůbec přemýšlet, mít představy??? První část mi připomínala starý rodokaps, kde zbabělé padouchy přemůžou zajatci, kteří mají sice na kahánku, ale s vypětí všech sil je prostě přemůžou. Sice měl ten "rodokaps" silný sexuální podtext, ale budiž. Další dva kratší díly byly natolik zvrácené, že se tomu už nedalo říkat ani tvrdé porno. Já bych si strašně ráda promluvila s autorkou, zeptala se jí, jestli má manžela, děti, nějaké koníčky, co se jí v poslední době povedlo, co je její největší sen. Bohužel mám pocit, že touhle knížkou si vykompenzovala něco, co jí v životě chybí. Knížku nedoporučuju, neboť mě přinesla jen to, že vím, že tyto zvrácenosti ve svém životě nechci ani číst.

Katka7922
Katka7922
28.07.2022

Odporné, neskutečné, děsivé, hrozné a ještě jednou odporné. Tak tohle jsem si celou dobu říkala. Ale protože jsem nejspíš asi větší úchylačka než jsem si o sobě myslela tak jsem se nemohla odtrhnout dokud jsem to nedočetla. Celou dobu se mi chtělo zvracet asi dokonce vícekrát než samotné Zoey.
Teď když mám první a hlavní část knihy přečtenou si říkám kam nejrychleji zajít, aby mi na všechny trička, svetry, mikiny atd. našili nápis - svoje kila navíc miluji a nechci se jich zbavit.
Jestli se mě v brzké době někdo cizí zeptá jestli náhodou nechci s něčím pomoct, tak vezmu nohy na ramena a zamknu se doma na 10 západů a neotevřu ani kdyby dorazila celá policejní jednotka.
Tentokrát nezvládnu "ohvězdičkovat" tuto knihu, protože fakt netuším jestli se mi to líbilo nebo jestli převládá ten odporný pocit v žaludku co mám. Ale jedno je jisté nikdy jsem nic takového nečetla a už vlastně ani nic takové číst nechci. To co má autorka v hlavě to ji tedy vůbec nezávidím.
Dočtu ty dvě krátké povídku, protože jsem prostě nejspíš cvok a pak si dám něco děsně romantického a sladkého.
Na tohle, ale opravdu dlouho nezapomenu.

Janadvorackova
Janadvorackova
29.06.2022 3 z 5

Panenko Marie Podsrpenská, vidíš to?!
Nevidíš, viď? Protože visíš hlavou dolů zamotaná v popruhu, nohy v nepřirozené poloze, za sebou veselou noc a bolí tě i vlasy, mrcho, hm?

No, tak asi o tom to je - o násilí, bolesti, ponížení. Prostě pornografie bez obrázků.
Nevadí mi ani, že to napsala žena. Že si ženská dovolí popisovat znásilnění a nekalé praktiky bandy ničeho se neštítících úchyláků. Tak do půlky jí to i šlo...

Mimochodem už nikdy nepůjdu k doktorovi :).

Podstatou této "léčebné kůry" bylo vlastně ženám pomoci zhubnout, což mě pobavilo :). Ale oni opravdu do jakési podzemní věznice dostali plnoštíhlé ženy a snažili se z nich vysouložit kila :). Bohužel autorka to vzala za několik špatných konců, hlavně ke konci... a spíš mi přišlo, že z nebožaček byly vyšustěny mozky.

Kdysi jsem četla první díl "Padesáti odstínů" - slabota a nuda, hrdinové pitomí a uvažovala jsem, jestli nemá pan Grey zhmožděný úd, když může takřka na zavolání...

Pak jsem četla "Ostrov poslušnosti." Ten také zahrnoval erotický příběh s BDSM tématikou, ale dalo by se říct, i když jsem z toho též vykulená nebyla, že "tam s tím vším hrdinka souhlasila."

"Utrpení těla" je o tom, když ženská nesouhlasí. A to už na mě bylo někdy moc, i když... jako čuňačina v rámci žánru, který nemám načtený, mě "příběh" svou syrovostí a hnusem místy odpuzoval a místy přitahoval. Protože proč ne, já se toho neúčastníla :).
Autorka vypadá trochu jako bachařka z toho vězení a v její hlavě musí být slušnej mejdan.
Je vidět, že od té doby, co naši předkové vylezli z jeskyní, se toho moc nezměnilo. Ale já to nepopírám.

V knize jsou ještě dvě krátké povídky.
První nedoporučuji těhotným ženám. Její obsah - o preventivní prohlídce nastávající maminky - je snad ještě odpornější, než celá úvodní dlouhá věc o chuděrách v podzemí zavřených.

Následná povídka o mučení mladého muže partou "kámošů" mi přišla nereálná. Naštěstí takovou představivostí neoplývám.
Oddechla jsem si a teď se vrhnu zase na něco něžného.

Irsaf
Irsaf
18.06.2022 5 z 5

Nooo…
Tak tohle teda bylo něco…
Zatím moje nejnechutnější knížka… To snad nic nepřekoná…

eraserhead
eraserhead
02.06.2022 4 z 5

Tahle kniha ukazuje a dokazuje hned dvě věci. Napsat dobrý a působivý extrémní hardcore horror není jen tak. Hodně rychle a lehce to může sklouznout k povrchnímu vršení jednoho bezobsažného extrému za druhým. A podle mých dosavadních (čistě subjektivních, samozřejmě) zkušeností extrémnímu hardcore horroru mnohem více sluší kratší forma. Když jsem Monicu J. oslovoval se žádostí o rozhovor a povídku do Howarda a ona poslala EXPERIMENT S PODSTATOU LIDSTVÍ (který je součástí i této knihy), naprosto mě svou povídkou rozsekala. Jde patrně o nejintenzivnější, nejdrsnější a v jistém ohledu (krajně nepříjemně) nejpůsobivější text, co jsem dosud četl. Text, který jen potvrzuje mé první prohlášení na začátku a dokazuje, že O´Rourke napsat výborný a nezapomenutelný hardcore horror umí. Fakt jako, že jo. Dokazuje to i druhá povídka z knihy JASMÍN A ČESNEK. Obě povídky doslova drtí svou intenzitou, neustupujícím a neustále vzrůstajícím tlakem a v neposlední řadě nápaditostí, aby vás nakonec nemilosrdně dorazily pointou a vyvrcholením. Obě povídky patří k naprosto ukázkovým dílům extrémního hardcore horroru – takhle to má vypadat. Nejen samoúčelné násilí a sex, ale hluboce pronikavý obsah a záměr. Naneštěstí titulní krátký román UTRPENÍ TĚLA naopak potvrzuje mou druhou domněnku. V delší formě se ta důraznost a obsažnost vytrácí. Něco tam prostě chybí, něco, pro co po extrémním hardcore horroru sahám. Ani tento detailní nedostatek však Monice nezabraňuje v tom, aby vám mysl rozsekala na sračky. Protože ona moc dobře ví co dělá, a když se jí to podaří (v případě této knihy hned ve dvou zářezech ze tří), může na ní být tento specifický a krajně sofistikovaný subžánr jen a jen hrdý. Utrpení těla (***), Jasmín a česnek (*****), Experiment s podstatou lidství (*****)

Mafian
Mafian
30.05.2022 4 z 5

Nemohu dat absolutni pocet hvezd. Posledni povidka je slaba, i kdyz zablesk hranicni psychologie by zde byl. A dale autorka nenasla odvahu k lepsimu propracovanejsimu konci Utrpeni tela. Ja ko treba definitivnimu uspechu, ze by Zoey definitivne zhubla a stala se novou sefkou a James jejim osobnim pejskem dozivotne v kukle a na voditku Ale jinak jsem byl nadsen jako treba u Salo aneb 120 dni sodomy a radim to ke kultovnim dilum zanru!

LittleRebelle6
LittleRebelle6
29.05.2022

Nevšimla jsem si co to je za horor. Ale celkem se to číst dalo. Přečetla jsem to za necelou hodinu. Pokud chcete číst nēco co se čte dobře a rychle tak doporučuju.