Borntobike Borntobike komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Precetla jsem po nekolikate. A porad se stejne bavim.

30.09.2023 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherná, smutná. Četla jsem jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout.

05.06.2023 5 z 5

Puvodne darek pro manzela. Ted pana Marese obdivuji take.

24.03.2023 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Přečetla jsem jedním dechem. Příliš mnoho bolesti na jeden lidský život. Přesto je knížka optimistická.

02.02.2024 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Nejlepší román v dopisech, tedy vlastně v e-mailech, jaký jsem kdy četla. Závěr byl parádní.

20.06.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Příběh o Kye se pěkně četl. Obrazy přírodních dějů potěšily duši biologa. Je to pěkná pohádka pro dospělé. A s Casem to vlastně také nemohlo jinak dopadnout.
Vyslechla jsem si na příběh dva zcela protichůdné názory.

20.06.2023 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Místo čtení jsem poslouchala na Českém rozhlase. Příjemné poslouchaní k žehlení. Kéž by každý rozchod skončil podobně.

17.12.2023

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Nádherná kniha! Alespoň jeji část do roku 1975. ⁸Četla se skoro sama. Atmosféra frankistického Španělska připomínala situaci v tehdejším Československu. Musím si něco o novodobé historii Španělska přečíst.
Bála jsem se o Anu. O její rodinu a vlastně i o Daniela. I když byl privilegovaný. Konec jako z pohádky trošku knihu "shodil". Přetení ale doporučuji.

01.07.2023 4 z 5

Skála Skála Peter May

Knihu jsem po objevení se mrtvoly chtěla odložit. Neudělala jsem to a nelituji. Líbily se mi návraty do minulosti, zpětné líčení Finova dětství na ostrově. A detektivka jen tak na pozadí. Atmosféra mi připomínala spíše severskou literaturu. Doporučím manželovi.

12.07.2023 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Krásné a občas smutné čtení o přátelství, lásce, rodině, hledání se v téžkých časech. Už dlouho jsem se na Kabriolet chystala. A najednou jsem ji našla v pozůstalosti po manželově mamince.

01.05.2023 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Silné příběhy. Ani se nechce věřit, že před nedávnou dobou lidé mnohdy takto žili. Úděl Jozovy maminky mi připomníná úděl mojí prababičky. Smutný úděl prespanky s nemanželským děťátkem, jehož otec byl místní sedlák. Některé situace už se snad nedějí. Ale notoričtí ožralové a nemilované děti jsou mezi námi stále.

08.12.2023 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Chvíli mi trvalo se začíst, pak to ale stálo za to.

27.04.2024 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Kniha vychází z historických reálií. Ano, tak to v Sudetech probíhalo. Sama jsem potomkem přistěhovalců do Sudet a podobné příběhy se tam vyprávěly. Ale to idylické soužití Smolíkových a Fuchsových mi nesedí. Doporučuji k přečtení.

19.10.2023 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nádherná krajina! Láká k navštívení. Zprvu to vypadá na romantiku, kouzelné zážitky z dětství, opravdový život v drsné přírodě a do toho odporný otec a maminka, která snáší týrání. Zabití tyrana je logické vyústění událostí. Poslední třetina knihy už neměla tu sílu: schování se u bohatých rodičů a využívání jejich známostí a téměř "hepík" závěrem. Četlo se to ale krásně.

14.05.2023 4 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Krásná pohádka na pozadí krutých událostí. Moc pěkně se četla, občas jsem se ale otřásla hrůzou.

13.04.2024 4 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Příběh mne vtahoval čím dál víc. Než jsem si na hlavní hrdiny zvykla. Ráda bych cestovala v jejich kolejích. Nádherná kniha o cestování vlaky. A zároveň moje první do letošní výzvy: mapa a brýle.

06.01.2024 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Na tuto knihu jsem se tesila. A nezklamala mne.

30.09.2023

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Jeden z mála příběhů, který jsem dříve viděla ve filmu a teprve potom četla.
Pavel je spojen navždy s Petrem Čepkem a Štěpka s Pavlou Tomicovou. Viděla jsem ji v nastudování díla Klicperovým divadlem.

14.05.2023 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Další krásné setkání s inspektorem Gamechem.

01.02.2024 5 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Nádhera! Doufám, že někdy budu mít možnost vidět hru nastudovanou.

08.12.2023 4 z 5