bookworm_plants bookworm_plants komentáře u knih

První První Kiera Cass

Opět pěkně zpracovaný díl s trochou napětí ke konci a smutku.
Konečně ten milostný trojúhelník skončil! Už mě tam vážně štval a konečně se vyjasnilo kdo chce koho, u závěru jsem měla slzy pomalu na krajíčku. Dokonce mi bylo líto i Celesty, kterou jsem si i oblíbila. Ještě, že tam byli seveřané, jinak fakt nevím jak by to dopadlo bez jejich pomoci (určitě špatně).
Jinak krásná obálka i celé prostředí v knize. Miluju Maxona ! :D

26.09.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tenhle díl se mi líbil asi stejně jako ty předchozí. Jen mi chvíli trvalo než jsem si zvykla na "pohled" Eadlyn a jejích postojů. Ameriku jsem měla o něco raději jako hlavní hrdinku.
Někdy se vážně chovala jako malé rozmazlené dítě, jindy byla zase v pohodě.
Jinak kluci jako kandidáti se mi zamlouvají Kile a Eikko ( i Henry by nebyl špatný kdyby nemluvil finsky :D). Ale Erik je takový jiný, něžný. Kdežto Kilea zná už od mala a tak mi to připadá takové zvláštní, aby byli hned ti dva spolu.
Jen jsem zvědavá jak to dopadne, ten konec... Ach jo, chudák America snad to zvládne. :/
Každopádně se těším na další díl až vyjde. :)
A jako vždy úžasná obálka :) 5*

03.10.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tenhle díl se mi taky hodně líbil. Nicméně mě tam štval milostný trojúhelník a nerozhodnost Americy, kterého si vybrat. Já na jejím místě bych volila Maxona, ten je sice princ ale, stojí za to...
Jinak knížka je pěkně napsaná, miluju prostředí šatů, nádherných šperků a celkově paláce.
Nejprve jsem knížce chtěla dát 4* ale za nádherný obal dostane 5* :-).

25.09.2016 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Příběh celkem jednoduchý, ale zveršování tomu dodalo jisté kouzlo. Je moc pěkná a zařadila bych ji mezi své oblíbence z povinné četby. :)

24.01.2021 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásně napsaná a romantická kniha. I když za tamnější doby to nebylo úplně růžové (název to jednoduše vystihuje), tak mě knížka chytla za srdce. :-)
Konečně nějaká knížka z povinné četby, která se mi líbila kromě knížek Boženy Němcové.

26.09.2016 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Kniha se mi líbila, ačkoliv se nejedná o pěkné téma holocaustu.
Tím, že jsem Osvětim navštívila jsem si lépe představila jak to tam vypadá.
Ani mi tam nechybělo vyprávění o pokusech od Mengeleho. Přišlo mi to už tak dost kruté.
A určitě mám v plánu si přečíst víc knih s touhle tématikou.

24.01.2021 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Přečteno jedním dechem. Myslela jsem, že to nepřečtu. Chaol mi byl od prvního dílů sympatický, ale postupem dalších dílů se to změnilo.
Ale přesto jsem si k němu našla cestu a pochopila jaký vlastně je. A Yrene, té jsem fandila už od začátku a hlavně jsem je párovala s Chaolem.
Kapitoly s Nesryn mi přišly otravné jako samotná hrdinka. Ale taky jsem to překonala a oblíbila si ji společně s princem Sartaquem. 5* bylo to hodně emotivní.

01.09.2019 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Milé a oddechové čtení o dvou mladých lidech a jejich první lásce.
Byla to trochu taková červená knihovna, čekala jsem od ní trochu víc :-D .
Jinak super počtení, možná se mi to o kapku víc líbilo než Fangirl.
Richieho bych nejradši zabila za to jaký byl a co dělal, byla to i celkem chyba její matky, dát se s takovým hnusným chlapem dohromady... měli na něj tu policii přece jenom zavolat..
5* :-)

23.04.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Opravdu silný příběh, myslím že, tahle knížka mi moc nesedla. Přece jenom rakovina není příjemná věc... Ale každý to má jinak ;-) Očekávala jsem to rozhodně lépe napsané.
Hrdinové sympatičtí, stejně tak ve filmu, který se mi taky moc líbil.

25.01.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Vážně neskutečně krásný a silný příběh o dvou lidech co, neměli nic společného.
Moc krásně napsané a přečtené jedním dechem.
Lou je prostě super upovídaná holka a Will má úžasné sarkastické poznámky, u kterých jste se prostě museli zasmát.
Filmové zpracování se celkem povedlo a dali tam dobré herce. :-)
5* Nemám asi co, vytknout. Už se těším na Život po tobě. :-)

03.01.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

No čekala jsem to teda horší, co se týče té vraždy a všeho okolo.
Mělo to pomalý rozjezd, začátek mě celkem nudil. Zvrat dali tak jako na konec, což tomu moc neprospělo. Jeden ze slabších thrillerů. 3*

09.09.2019 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jak jsem si četla o téhle pověsti, chtěla jsem si to hned přečíst.
Ale, když už to máme v povinné četbě, tak jsem si ji půjčila. Čekala jsem od toho víc, i když byla extra krátká a zklamala mě. Byla to slabota.

20.12.2017 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Líbila se mi ale, čekala jsem trochu víc...
Nápad byl určitě zajímavý, bylo to čtivé i poutavé ale, občas jsem tam chtěla víc akce a napětí. Hlavně ta realita byla nudná, kdežto se Sairiusem to bylo lepší. Připomínalo mi to jednu hru co, jsem hrála.
Nicka jsem si po pár stránkách i celkem oblíbila, stejně tak Emily, Victora..
Konec mě nějak neohromil, čekala jsem od téhle knížky víc.

24.03.2017 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Prní díl nezklamal, zamilovala jsem si Lorenza byl tak úžasný a svůdník. :D
Všechny postavy sympatické až na pár vyjímek...
Navíc je Florencie tak krásné město, někdy bych se tam fakt ráda podívala.
Doporučuji 5*.

05.03.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Další skvělá kniha od Moyesové, moc se mi líbila i když je určená starším.
Příběh byl hezký, nejvíc jsem si tam oblíbila Jess a Eda, taky neměli nic společného a cestu k sobě našli. On celkem bohatý s dobře placenou prací, ona matka samoživitelka která, má na krku dceru i puberťáka, který není její vlastní. Uklízí u Eda. Ale jeden jediný okamžik v taxíku ji v podstatě změní život.
Byla jsem ráda že, byli nakonec spolu. A že, to Norman přežil. :-)
Nemám co, dodat. 5*

01.02.2017 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Musím přiznat, že jsem viděla prvně filmy a líbí se mi víc, dívala jsem se na ně opakovaně.
První díl se mi četl dobře, ale přes druhý jsem se nemohla nějak dostat. Možná mi nesedí autorčin styl psaní a možná ji dám ještě jednu šanci. Uvidíme.

24.01.2021

Střípky mých lásek Střípky mých lásek Lenka Lanczová

Krásná knížka, přečtená za jeden večer. Hrdinku jsem si oblíbila, i když mě začala štvát svými názory že, je tlustá i když nebyla. Na jednu stranu jsem to chápala, byla na tom hodně špatně a měla anorexii. Nechtěla bych to zažít, jsem ráda že, skončila s Adamem. :-) Byl to správný kluk oproti těm blbečkům předtím, od Tomáše jsem taky očekávala vic.. :-D jinak paní Lenka Lanczová nezklamala 5*

09.12.2017 5 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Bože můj, to je tak úžasné a to Rusko. No nemám slov, Dimitrij byl fajn ale, asi to už úplně nebyl ten starý Dimitrij. Ten konec to dosvědčuje.
Těším se na pokračování snad mě to nezklame když, bude Rose zpátky u Lissy a na akademii.

29.10.2017 5 z 5

Pokušení Pokušení Lisa Jane Smith

Přečteno jedním dechem, je velká škoda že, Cassie neskončila s Nickem.
Zlí duchové předků tomu dodali trochu většího napětí.
Nemám slov 5* :-)

01.10.2017 5 z 5

Lov Lov Aubrey Clark (p)

Super jsem z toho nadšená, nezklamalo mě to. :-)

01.10.2017 5 z 5