Bookgirl Bookgirl komentáře u knih

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Další skvělá LGBT knížka, která ale pro změnu nebyla jen o LGBT. Opravdu jsem se při jejím čtení bavila. Rozesmívalo mě snad všechno od vtipných hlášek postav až po samotná kouzla. Celé to bylo jako nějaká fanfikce (což je vlastně účel hah). Přišlo mi to vlastně jako parodie na knížku a musím říct, že velmi zdařilá parodie. Líbilo se mi střídání pohledů a obecně všechny postavy mi přišly zajímavé. Celková zápletka byla fajn, chytlavá, ne nijak náročná a konec byl napínavý a vlastně mě i dojal. Každopádně jsem knihu přečetla jedním dechem a splnila se všechna má očekávání. Doporučuji a určitě budu zase někdy číst znovu.♥

20.09.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Zase jednou mě knížka absolutně dostala a citově rozházela. Bylo to naprosto úžasné, neuvěřitelně roztomilé a neskutečně citlivě a realisticky napsané. Postavy byly skvělé stejně jako příběh, který byl v podstatě úplně jednoduchý, ale neuvěřitelně strhující, takže se mi zase nedařilo odlepit oči od knihy. Ke konci knihy jsem prodělala několik infarktů nejvyššího stupně a poslední stránky beznadějně probrečela. Ještě teď mám husí kůži z toho, jak to bylo dobré. Takže ano. Opět zase jednou nemám slov.

12.09.2018 5 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Moje hodnocení knihy se měnilo s každou další stránkou. Začátek mi přišel hrozně zajímavý a naprosto boží a originální, takže jsem si říkala: ,,Jo, tohle je přesně to, co jsem chtěla." Pak se Snow najednou ocitla v Algidu a strašně moc věcí se odehrálo tak najednou, že jsem se v tom absolutně nemohla orientovat. V tu chvíli jsem byla neuvěřitelně zklamaná a najednou jsem nevěděla, co si mám myslet. Následně s každou další částí se mé hodnocení zlepšovalo.
SPOILER
Ta část v Claretu mě neuvěřitelně nadchla a líbil se mi i konec. Bylo na měm něco, co mě přinutilo těšit se na další díl. Král Lazar mě trochu zklamal a čekala jsem, že se bude více řešit "temná stránka" Snow, kterou jsem tak nějak vytušila z anotace. Celkově jsem od knihy čekala něco jiného, ale líbila se mi a jsem zvědavá na další díly. Hodnotila bych třemi hvězdičkami, ale kniha mi pak dlouho ležela v hlavě a měla jsem z ní zvláštní pocit, který mě donutil jí dát 4*.

03.09.2018 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Na pokračování jsem se vrhla při první příležitosti a nemohla jsem se dočkat. Občasné nezdaření nějaké akce bylo fajn a postavám jenom přidávalo na uvěřitelnosti. Měli jsme opět možnost lépe nahlédnout do minulosti hrdinů, které jsem si v průběhu knihy zamilovala ještě víc (pokud to vůbec bylo možné). Kniha byla opět neuvěřitelně návyková a vtáhla mě do děje. Konec byl absolutně epický a musím říct, že jsem se smála ale i brečela. Všechna romantika v obou knížkách byla naprosto boží a já zase nemám co vytknout.
Žádný slzy, žádnej funus♥

20.08.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tohle byla rozhodně jedna z nejlepších knih za letošní rok. Pořád ještě rozdýchávám neuvěřitelnou propracovanost světa, charaktery všech postav, které jsem si neuvěřitelně zamilovala a z nichž každá má svůj vlastní příběh a osud, napínavost knihy, akce a všechny ty věci a drobnosti které dělaly tu knihu tak strašně originální. Byla to pro změnu kniha, kde nebylo všechno růžové a přeslazené a já opět jenom těžko hledám slova kritiky. 5/5 a dala bych i mnohem víc.♥

20.08.2018 5 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Možná o malinko slabší než první díl, ale pořád boží.♥

30.07.2018 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Celá série byla naprosto boží a já po dočtení pořád nechápu, co se to vlastně stalo s mým životem. Bylo to neuvěřitelně promyšlené a napínavé, akční, vtipné a musím říct, že to budu určitě někdy číst znovu. Poslední díl byl za mě určitě jeden z nejlepších a naprosto úžasné zakončení série. Některé závěrečné scény jsem četla trošku se slzami v očích. Doporučuji všem, ani nejde říct jak moc.❤

17.07.2018 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tohle je prostě s každým dílem lepší a lepší a nepřestává mě to dostávat.

17.07.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Skvělé, čtivé, nádherně napsané. Za mě zkrátka ano.♥♥

20.06.2018 5 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Možná jsem čekala něco trochu jiného a na začátku jsem byla zklamaná. Vůbec jsem se nemohla začíst. Pak ale knížka dostala spád. Bylo tam hodně zvratů a pár tajemství a nemůžu říct, že by mě romantická linka nechávala chladnou. Takže až na příliš roztahané části na začátku super.♥ Určitě jdu do dalšího dílu!

12.06.2018 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

I když jsem tak nějak celkem od začátku věděla (tušila) jak to dopadne, bylo tam hodně věcí které jsem nečekala. Všechny postavy jsem měla ráda a bylo fajn, jak se vyvíjely. Na začátku bylo vyšetřování trošku o ničem a pořád se opakovalo. Pak už měla kniha spád a užívala jsem si ji. Takže za mě naprosto skvělá knížka s napětím a takovou celkem aww romantickou zápletkou, která skončila na můj vkus až moc otevřeně.♥

12.06.2018 5 z 5

Moje sestra žije na krbové římse Moje sestra žije na krbové římse Annabel Pitcher

Za mě úžasná oddechová knížka o které se ale nedá říct, že bych si z ní nic neodnesla.♥

12.06.2018 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Knihy jsem se bála. Bála jsem se, že mi v ní bude chybět hodně postav, které se v ní nevyskytují a ano. Chyběly mi, ale přesto můžu tuto knihu kvalitou naprosto přirovnat k předchozím dílům. Byla plná akce a napětí, i když někde by mohla mít rychlejší spád. Všechny nové postavy byly úžasné a zajímavé a obzvlášť jsem si oblíbila jednu postavu, která není tak úplně nová.♥ Některé věty byly podle mě trochu neobratně přeložené, ale bylo to naprosto skvělé a úžasné, jako všechny knihy v této sérii a já nemůžu než doporučit úplně všem!♥♥♥♥

12.06.2018 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Řeknu jen tři slova: Tohle byla pecka!
Jednoznačně jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy přečetla. Zamilovala jsem si Kellena a hlavně Ferius. Nevím jak se to stalo, ale kniha mi neuvěřitelně ubíhala a přestože se místy trochu vlekla, byla napínavá a bylo tam dost akce. Našla bych věci, které bych jí mohla vytknout, ale ta knížka ve mně zanechala neuvěřitelně kouzelný pocit a musím říct, že jsem se do ní vážně zamilovala. Takže za mě 5/5*

13.05.2018 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Kniha byla fajn, rozesmála mě a na závěr i rozplakala. Bylo to čtivé, a děj ubíhal. Za mě super.

13.05.2018 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Kniha mě přišla velmi čtivá měla spád a děj ubíhal. Bavily mě všechny postavy, bavily mě fyzikální otázky, nad kterými jsem se skutečně zamyslela a zajímaly mě (a to fyziku normálně nesnáším) Oblíbila jsem si hlavní hrdinku a všechny ostatní postavy. Některé věci jsem odhadla, některé mě překvapily a přestože mi kniha chvílemi přišla hloupá nebo nelogická a často jsem si při čtení říkala "WTF?!", dohromady jsem nenašla nic konkrétního co bych jí vytkla. Některé věci mě rozčilovaly, ale celkový dojem je dobrý. Takže po úvaze 5*/5* a doporučuji, pokud máte chuť na něco oddychovějšího, ale za se ne tak úplně oddychového.;-)

07.05.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Krása, nádhera,dokonalost.....Jedním slovem Sarah. Knížka mě neuvěřitelně bavila, opět byla plná akce a napětí, čtivě napsaná a zkrátka není snad jediná věc, nebo řádek, který bych celé knize mohla vytknout nebo který by se mi nelíbil. Knížka vás donutí brečet, smát se i křičet. Nemůžu než doporučit.

01.04.2018 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Skvělé postavy, příběh, zápletka. Někdy možná trochu pomalejší, ale nevadí. Úžasná knížka.♥

15.02.2018 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Jako vždycky skvělá práce Sarah! Sice to není taková pecka jako zbytek série, ale všechny povídky mě moc bavily. Obzvlášť třetí samozřejmě. Konec za mě HODNĚ emotivní. Dlouho jsem se odhodlávala ho přečíst.

21.01.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Ani nevím, jak mám slovy vyjádřit to co mě svírá a honí se mi hlavou po přečtení knihy. Knihy jsem vždycky silně prožívala, ale snad žádným jsem nepropadla tolik, jako těm od Sarah.Tato knížka byla další naprosto úžasný zážitek. Aelin ani Jeřáb mě rozhodně nenudili a oblíbila jsem si Fenryse. Mám moc ráda i Elide, ale upřímně nechápu, proč toho všichni tolik nadělali okolo příběhu s ní a Lorcanem, protože mě popravdě moc nebavil. Dokonce těm dvěma spolu ani moc nefandím. (Prosím nezastřelte mě) Ale ani Lorcan mi jako postava není nesympatický. Manon byla v této knize taky úžasná. Moc se mi líbilo oživení postav z Krvavého ostří. (Vždycky jsem doufala,že se v příběhu znovu objeví Ansel) A teď k tomu konci, který mě stejně jako ostatní rozsekal a u kterého jsem měla slzy na krajíčku a uvažovala o sebevraždě.(Pak jsem usoudila, že v takovém případě bych se dalšího dílu nedočkala nikdy hah) Bylo to strašné a moje srdce krvácelo lámalo se a hořelo. Po dočtení a opakovaných úvahách jsem ale dospěla k tomu, že to vlastně nevypadá tak beznadějně, jak to vypadá. Jeřáb Aelin samozřejmě najde, protože jinak to nejde! V Terrasenu zatím bude všechno klapat díky Lysandře a vojsku, které Aelin shromáždila. Sarah prostě zařídila, že závěrečný díl bude opět pěkně dlouhý a komplikovaný. Vlastně by to bez toho bylo moc jednoduché a já jsem zápletku očekávala. Nicméně zrovna takhle to skončit nemuselo....... Taky už se celkem těším na Chaola, (radši bych samozřejmě měla hned další díl) protože mi docela chybí.

20.01.2018 5 z 5