blonďatá.luc blonďatá.luc komentáře u knih

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Dostala jsem ještě víc, než jsem očekávala - což se mi poslední dobou nestává. Kniha mě donutila přemýšlet nad psychickými poruchami a nad tím, jak ovlivňují životy lidí. Příběh svižně ubíhal a já jen litovala, že kniha nemá třeba o sto stránek více. Jedna dějová linka mi upřímně přišla přitažená za vlasy, ale stále bych knihu ohodila 4*-5*, nakonec jsem se rozhodla pro 5*.

18.03.2019 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Tak tohle byla velmi příjemná kniha. Pustila jsem se do ní, protože mám moc ráda film. Měla jsem dojem, že mě kniha nemůže překvapit - a jak jsem se pletla! Spousta nových scén, zajímavých situací. Kniha není tak akční jako film, ale nemyslím si, že by to vadilo - přeci jen je to svým způsobem životopisné. Vřele doporučuji všem fanouškům filmu, určitě budete nadšeni.

12.03.2019 4 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Skvělý závěr úžasné trilogie. Postavy se vyvíjely, ale stále si udržely mé sympatie. Opět je zde skvělá ruská dimenze, která se sice nevyrovná válečné dimenzi z druhého dílu, ale má své kouzlo. Mnohokrát jsem u čtení měla na tváři přihlouplý úsměv, asi ve dvou okamžicích jsem neměla daleko k slzám. Myslím si, že je to pěkné zakončení a vám všem tuto trilogii vřele doporučuji - pokud hledáte něco, u čeho si odpočinete a co vám jen tak nepustí (žádnou složitou literaturu nečekejte).

04.03.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Řekla bych takový trochu lepší průměr (takže ideálně 3,5*/5*). Děj svižně utíkal, pořád se něco dělo - což mám většinou ráda, ale v tomto případě to bylo až na škodu. Žádná postava mi nebyla sympatická a ten konec? Přišlo mi to až moc překombinované. Mé sympatie si ovšem získal prvotní nápad (křídoví panáčci) a taky prolínání časových rovin.

19.02.2019 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

První díl nic moc, druhý díl o něco lepší, no a třetí díl? Opět zklamání. Nesympatický hlavní hrdina dostal ještě více prostoru (bohužel), děj byl zdlouhavý a místy nudný, konec i týden po přečtení nedokážu zařadit - zda se mi líbil nebo ne. Mrzí mě, že autor takhle nešťastně pohřbil skvělý nápad.

19.02.2019 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Jedno z největších překvapení poslední doby, a to ani nemám sci-fi moc ráda. Zajímavý děj s rychlým spádem, postavy, s kterými se dá ztotožnit. Viděla jsem jistou podobnost s HG, ale na škodu to určitě nebylo. Ani jsem se nestačila pořádně rozkoukat v novém světě a už byl konec - už aby vyšel druhý díl!

19.02.2019 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Podstatně lepší než díl první, více akce a napětí, zvratů, zajímavý vývoj postav... A překvapivý konec/nekonec - už se těším, jak to celé dopadne. Fotky by podle mého být nemusely, ale chápu, že jiní čtenáři je ocení. Hlavní hrdina mi pořád není sympatický, ale naštěstí jiné postavy to vynahrazují.

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Taková sladká tečka za celou sérií. Bylo milé vrátit se do dětství hlavních hrdinů a přečíst si o zásadních momentech jejich dospívání. Nejvíce se mi ale líbily poslední tři povídky a to povídka s novou postavou (převyprávěná Malá mořská víla), povídka o prvním setkání Cinder a Kaita - tentokrát z jeho pohledu a taky poslední povídka, která prostě byla dokonalou sladkou tečkou. Pokud se vám líbily měsíční kroniky, tohle si musíte pořídit! Rozhodně nebudete litovat.

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Chyběly mi mé milované postavy, ale bylo zajímavé dozvědět se, kde se Levana vlastně vzala - umožnilo mi to lépe pochopit její činy, ale neznamená to, že bych ji začala mít ráda.

Winter Winter Marissa Meyer

Skvělé finále!!! Byla jsem napjatá, šokovaná, zděšená, nadšená, poblázněná, naštvaná, rozněžněná …. a mnoho dalších pocitů ve mě tahle kniha (potažmo celá série) vyvolala. Ani trochu se s ní nechci loučit, byť mi Winter byla ze všech postav asi nejméně sympatická. Tuhle sérii prostě musíte mít - vězte, že si ji zamilujete stejně jako já.

12.02.2019 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Myslela jsem si, že Cinder žádná postava nepřekoná, ale pletla jsem se. Zbožňuji je všechny! Jen Cress nad nimi nově trochu vyčnívá, protože se v ní trochu (ehm, možná trochu víc) vidím sama. Děj graduje tak, že jsem napětím knihu nemohla pomalu ani odložit a mám teď takové dilema, zda se okamžitě pustit do dalšího dílu (musím vědět, jak to celé dopadne!!), nebo zda si dát chvíli pauzu, aby mi to opojení tímto kouzelným pohádkovým světem zůstalo co nejdéle. Příběh Lociky znám jen tak zhruba, takže jsem tam těch pohádkových podobností potkávala nejméně za všechny díly (prozatím), ale upřímně mi to vůbec nevadilo. Jsem moc ráda za to, jak se postavy prokreslují, jak se prohlubují vazby mezi nimi i jak celý děj graduje. Bravurně napsaná série, která má už místo v mém srdci jisté.

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tahle série mě vážně baví! Ta propracovanost klasických pohádek, které si člověk uvědomuje v drobnostech i v zásadních momentech … Myslela jsem si, že lepší díl, jak díl věnovaný Cinder, být nemůže - ale pletla jsem se! Přibyly další skvělé postavy, děj skvěle gradoval a já se nemohla odtrhnout do samého konce. Nemůžu se dočkat, co přinese další díl, protože tohle je JÍZDA!

Cinder Cinder Marissa Meyer

První stránky byly takové rozpačité (z mého pohledu), ale pak jsem se nemohla odtrhnout a měla jsem jasno - tuto sérii budu zbožňovat. Klasickou Popelku mám moc ráda, ale tato verze to povýšila na úplně jinou úroveň, byť fantasy ani sci-fi běžně nečtu. Hlavní hrdinka je skvělá, má své chyby i klady, jako každý smrtelník, a myslím si, že si ji nejde nezamilovat. Navíc ten styl psaní … Stránky mi doslova mizely před očima! Tohle prostě musíte prožít!

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Tak tato série má klesavou tendenci - první díl byl skvělý, druhý už o něco slabší a ten poslední díl byl skutečně nejslabší. Štvala mě hlavní hrdinka a vlastně i někteří její blízcí, a samotný konec mě pořádně naštval - to jsem tři knihy čekala na toto? Jako skutečně? Pokud nevíte, po čem sáhnout, a máte rádi HG, pak této sérii dejte šanci - ale čekejte spíše průměrnou zábavu a nepříjemný konec.

28.01.2019 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Thriller, který mě překvapil a taky trochu zklamal. Překvapila mě míra propracovanosti celé knihy - hlavně tedy její odbornost (nad kterou mi zůstával rozum stát). Zklamala mě ale psychologie postav a to, jak se hlavně z počátku děj neuvěřitelně táhnul. Přesto považuji knihu za takový lepší průměr/nadprůměr a myslím si, že 4* jsou oprávněné.

28.01.2019 4 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Jsem poněkud zklamaná - kniha byla spíše popisná, děj se táhnul a neustále se vše točilo kolem malého dítěte, které pro hlavní zápletku nebylo příliš podstatné. Téma lží se dá krásně využít a taky se krásně využívá, ale ne v případě této knihy - lži jsou tu podstatné (jinak by ani nebylo dodrženo jméno), ale dle mého ne v thrillerové míře. Na druhou stranu, když jsem se smířila s tím, že to není typický dynamický thriller a že mi hrdinky nejspíš sympatické nikdy nebudou, čtení svižně ubíhalo a já brzy byla na konci (kde se konečně něco událo!). Žena z kajuty číslo 10 se mi líbila více, ale na autorku nejspíše nezanevřu - byť jsou mnou dané tři hvězdičky možná nadhodnocené.

05.12.2018 3 z 5

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Prvotina českého autora, která stojí za povšimnutí. Autor dílo vystavěl na stejném principu (nebo velmi podobném) jako Dan Brown. Sledujeme osudy několika postav v rámci pár dní, které jsou naplněné akcí, spekulacemi a ponurou atmosférou. S postavami si blízký vztah nejspíš nevytvoříte, ale rozhodně dostanete námět k přemýšlení.

25.10.2018 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Dlouho jsem přemýšlela, jak tuto knihu vůbec ohodnotit. Proč? Bylo totiž těžké zamilovat si hlavního hrdinu - ano, dalo se s ním soucítit, vzbuzoval ve mě lítost … ale jinak? Hlavní ženská postava se mi ale líbila - ano, její povaha mě nijak extra nenadchla, ale líbilo se mi, jak se snažila udržet si chladnou hlavu (což je něco, co v YA literatuře rozhodně běžně nevídáme). Konec mě velmi překvapil - to prostě Levithan umí! Je to prostě něco nereálného zasazené do reálného života, s hrdiny, kteří si uvědomují krutou realitu a nemají moc hlavu v oblacích. Přesto si mě kniha nezískala - nejspíš hlavně kvůli těm kladům, protože mi chybělo to "krásné".

11.10.2018 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Tak tato kniha mě zlomila. Strhující příběh, který vás nepustí ani na moment k jiné činnosti. Příběh, který se docela klidně mohl někde odehrát. Příběh o tom, jak se celý život může změnit zhruba během jediného měsíce. Příběh o tom, jak jsou rodiče ve skutečnosti málo všímaví (ale ono to ani jinak nejde) a jaký může mít škola přístup k takovým nepříjemným záležitostem... Příběh o tom, jak se vám kvůli jednomu rozhodnutí může všechno změnit. Vřele doporučuji úplně všem - studentům, učitelům, rodičům.

03.10.2018 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Po přečtení druhého dílu se mi do tohoto ani nechtělo pouštět - přeci jen stejný příběh jinýma očima? Vždyť to musí být nuda. Ale nebyla. Ano, spousta scén byla stejných, byly tam ovšem i scény nové a tím pádem pro čtenáře zajímavé. Navíc tento příběh je tak nevšední, že se vyplatí přečíst si jej vícekrát (když se opět řeší tabu téma). Přesto patří ke slabším knížkám, které tato autorka napsala - ty její novější se mi líbí mnohem víc.

24.09.2018 5 z 5