Motýlí křik

Dobře – tak vy chcete znát pravdu o tom, jak funguje svět? O to tady jde? Mohu vám říci svoji pravdu, pokud chcete... Nehoda uprostřed nočního města, nebo důmyslná vražda? Televizní reportér Pavel Černý se dostane do víru událostí vedoucích až do nejvyšších pater světové politiky a utajených mocenských skupin. Thriller ze současné Prahy vede až na konferenci Bilderberg, kde se za zavřenými dveřmi jedná o budoucnosti světa. Zdánlivě šílené konspirace, které jsou ale realitě blíže, než si myslíte – než si vůbec odvážíte připustit. Skutečná pravda je šokující a je jen na vás, jestli ji dokážete přijmout. Nikdo ji před vámi neskrývá – stačí se jen dívat......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386386/motyli-krik-4tM-386386.jpeg 4110
Romány, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, XYZ (ČR)

Kniha Motýlí křik

Nočnípták

Po Lustru pro papeže, který každému na potkání doporučuju, jsem byla zvědavá na Tománkovo prvotinu. Srovnávat se to nedá. Každá kniha je úplně jiná. Lustr pro papeže je psán na základě skutečného příběhu. Motýlí křik je vlastně od všeho trochu. Trochu thriller, trochu špionáž, trochu detektivka, trochu fikce, trochu skutečnost. Mělo to spád, četlo se rychle. Jediné co autorovi vyčítám je, že je zde vidět komu straní v politice. A to mne jako čtenáře vůbec nezajímá.
Když se zamyslím nad tou fikcí. Co když to fikce nebude?

Krakenik

Skvělý a dnes dost aktuální thriller - jestli někdo takhle tahá za nitky i s coronou...?

Lucinka90

Skvělá konspirační pecka, která vás nenechá chvilku vydechnout.

honajz

Moc jsem chtěl, aby se mi to líbilo. Nějaký český Dan Brown by se hodil. Ale ne, nepovedlo se to. Neříkám formálně - pravopis skvělý, řazení scén skoro jako u filmového scénáře, nejde o dílo nadšeného amatéra, ale promyšlený text, to zase ano. Ale klouže po povrchu stejně jako ty reportáže oné v knize nejmenované bulvární televize, a vlastně na to, jak se to tváří zamotaně, je celá ta historka strašně jednoduchá a od určité chvíle průhledná. Hodně mi vadilo, jak z knihy čouhaly vlastní autorovy politické názory, protože ty jsou mi ukradené, a například ta obhajoba Kliniky a svobodného myšlení a anarchistů mi přišla, že už to překročilo určitou mez, jakou jsem ochoten v beletrii zkousnut. Jako by to psal Ivan Bartoš nebo někdo jiný z Pirátů. Podobně jasný má autor i pohled na Rusko, Čínu a USA a je hodně rychle znát, na čí straně stojí, takže ten konec je takový schizofrenní. Rozumějte - chcete něco uvést jako konspirační teorii, chcete to zkritizovat, a přitom z toho vlastně vyčuhuje obdiv a skoro obhajoba. Sice jsme zabili pár lidí, ale ty elektromobily, s těmi jsme geniálně předběhli dobu. Asi tak.

Jaruš7

Nedůvěra brzy ustoupila a nastal sprint.
Na motýlky jsem, a tak ten titul - křik - jsem pojala (expresivně), jako řev o nárok na čistotu ovzduší.
(Chtěla bych vidět, jak obhajují američtí ochránci přírody mezi velkostády stejkových býků, nárok motýlů na bezmetanové - nezatuchající ovzduší.) (Ti -ochránci, mám pocit jakoby nebyli.)

Podařené dílo o všem, co iritovalo ještě nedávnou dobu.
Kapky od všeho špionáž, novinařina, ilumináti, zločiny, konspirace a kamufláž, a to celé parádně propletené ve strhujícím stylu.

Na každým šprochu, je .........

Doubravka1975
26.12.2020

Příběh je fikce, ale všechna fakta, data, místa a organizace jsou pravdivé a dají se dohledat na internetu. A to mě mátlo a docela znepokojuje.
Jako konspirační thriller je to dobré čtení i když trochu zamotané, ale když se nad tím víc člověk zamyslí a uvědomí si, že to zase až nemusí být úplná fikce,.....tak raději nemyslet.....
Určitě doporučuji

ninano
09.12.2020

Tak tohle nebyl můj šálek kávy. Přišlo mi to celé příliš překombinované a postavy se chovaly nereálně. Ale soudě dle zdejších ohlasů si kniha své čtenáře najde.

evilunicorn
19.10.2020

Zajímavý thriller do kterého autor vměstnal poměrně dost znepokojivých informací a faktů.Nicméně i přesto,kde všude se děj odehrává, působí na mě trochu provinčně.Co se týká děje,ten odsýpá svižně a zvraty jsou promyšlené, byť ne nezbytně šokující,což mně osobně konkrétně u téhle knihy vyhovovalo.Na české poměry slušný thriller,jen ten přeslazený epilog si mohl autor s klidem odpustit.