Motýlí křik

Dobře – tak vy chcete znát pravdu o tom, jak funguje svět? O to tady jde? Mohu vám říci svoji pravdu, pokud chcete... Nehoda uprostřed nočního města, nebo důmyslná vražda? Televizní reportér Pavel Černý se dostane do víru událostí vedoucích až do nejvyšších pater světové politiky a utajených mocenských skupin. Thriller ze současné Prahy vede až na konferenci Bilderberg, kde se za zavřenými dveřmi jedná o budoucnosti světa. Zdánlivě šílené konspirace, které jsou ale realitě blíže, než si myslíte – než si vůbec odvážíte připustit. Skutečná pravda je šokující a je jen na vás, jestli ji dokážete přijmout. Nikdo ji před vámi neskrývá – stačí se jen dívat......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386386/big_motyli-krik-4tM-386386.jpeg 3.9131

Kniha Motýlí křik

Tomas.Kazin

Super napsaný konspirační thriller. V dnešní době fakt masakr.

Biba_with_Book

V soucasne dobe jsem primo alergicka na slovo "konspirace".
Co se proste nehodi do naseho videni nebo se nam nad tim nechce moc premyslet, tak tomu dame nalepku "konspiracni". Jak jednoduche.
Co se tyce samotneho pribehu, je znat ze autor nema moc zkusenosti se psanim; misty to drhlo, misty prekombinovane.

StandaDrevo

Výborný thriller a exkurze do dnešní doby. Hustý, že to napsal před pěti lety. Dneska vlastně už žádná konspirace.

Dela111

Tento konspirační thriller začíná v Praze, ale události zavedou hlavního hrdinu až do nejvyšších pater světové politiky, k vlivným jednotlivcům i utajeným mocenským skupinám a také na konferenci Bilderberg do Alp.
V příběhu jsou fakta dohledatelná na internetu. Některé teorie vychází ze skutečností, které jsou většinou známé, jen na ně raději moc nemyslíme.
Trochu na rozpacích jsem z rozuzlení celého příběhu. Nejsem si jistá, zda bylo vysvětleno úplně vše a některé akce se mi zdály příliš komplikované, šlo by to řešit i jednodušeji. Jenže potom by asi nebylo o čem psát... ;-)
Konspirační thrillery nečtu často, ale když už se do nějakého pustím, beru i divočejší teorie, pokud to tedy není úplně přehnané. Pro mě je důležité, zda bylo nad čím se zamyslet a jestli mě to bavilo a tento účel kniha splnila. Děj má rychlý spád, nechybí nečekané akce a napětí.
70%

Stardust
27.12.2021

Zajímavý pokus o konspirační thriller. Postavy vcelku sympatické, pražské i rakouské prostředí hezky zachycené. Vadily mi nelogičnosti, kterých je v ději roztroušeno víc než dost. A jedna důležitá věc. Konspirace elit? Proč ne. Ale k literatuře obecně patří, že showing je mnohem lepší než tellingV románu bohužel telling jednoznačně převládá: postavy sedí a neustále filosofují a svěřují se se světovládnými myšlenkami. Nemám problém s využitím konspirace pro literaturu, ale tady to místy bylo jako čtení Parlamentních listů.

Vlastina24
21.12.2021

Na to, že to bylo psané před skoro pěti lety, tak je síla, jak je to aktuální.

PetraLuki
06.12.2021

Teď jsem se po pár letech ke knížce vrátila a je to mazec aktuální. Wow!

chumaj001
02.11.2021

Překvapivě čtivé, dobrý thriller. Ve srovnání se světem průměr, ale na ČR dobrý :)