Motýlí křik

Dobře – tak vy chcete znát pravdu o tom, jak funguje svět? O to tady jde? Mohu vám říci svoji pravdu, pokud chcete... Nehoda uprostřed nočního města, nebo důmyslná vražda? Televizní reportér Pavel Černý se dostane do víru událostí vedoucích až do nejvyšších pater světové politiky a utajených mocenských skupin. Thriller ze současné Prahy vede až na konferenci Bilderberg, kde se za zavřenými dveřmi jedná o budoucnosti světa. Zdánlivě šílené konspirace, které jsou ale realitě blíže, než si myslíte – než si vůbec odvážíte připustit. Skutečná pravda je šokující a je jen na vás, jestli ji dokážete přijmout. Nikdo ji před vámi neskrývá – stačí se jen dívat......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386386/motyli-krik-4tM-386386.jpeg 4101
Romány, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, XYZ (ČR)

Kniha Motýlí křik

Karkulin.k

Já byla teda spokojená moc a dostala jsem přesně to, co jsem čekala.
Napětí, zábavu a spoustu nových zajímavých fakt o světě. Konspirace mi nepřišly vůbec přitažené za vlasy. Naopak! A že by autor kopal do "bohatých", jak tu někdo psal? Ne, to mi fakt nepřišlo. Asi jsem četla jinou knihu.

trudoš

„Vše se dá dnes dohledat na internetu – pravda jde zjistit prakticky online.“
V tomhle ohledu nemůžu říct, že bych s Janem Tománkem souhlasil, protože ač se dá na netu skutečně dohledat spousta věcí, pravdu to z nich rozhodně nedělá. Velmi podobně pak vnímám jeho konspirační thriller. Až příliš mi to totiž zavání propagandou, snažící se očernit kohokoliv, jen aby viník byl na světě a mohlo se na něj ukázat. Přičemž do bohatých a mocných se přeci kope tak dobře…
Na obranu autora musím říct, že v závěru vyprávění překvapivě obrátí, což je bezesporu plus. Problém ovšem je, že jak narazíte s konspiracemi, skončí u vás kniha i jako detektivka. Napínavých situací je tu dost a jsou dobře napsané, jenže kompozičně nemají logiku a neumělá autenticita evropských kulis tomu už vůbec nepřidává. Nemluvě o zbytečnosti protagonistů a všech jejich osobních problémů, protože ve finále je každý jeden z nich pro dějovou osu postradatelný – ta by se totiž odvíjela stejně, ať už by se do ní zapojili, či ne.

Hanaa

Napínavý a čtivý konspirační thriller.

harena

Vždycky se těším na knihy, kde je tak rozdílné hodnocení čtenářů - od veliké spokojenosti až po odpad. Já patřím k těm , kterým se tento český thriller líbil. Kdo bude ovlivňovat chod světa? Bilderberg, Čína, Amerika, Rusko a nebo tu nejvyšší moc budou mít sociální sítě? Zápletka se mi rozhodně nezdála zmatená, ráda jsem do postav dosazovala známé osobnosti a konspirační teorie běžně známé tu do sebe pěkně zapadaly. Autor určitě nevařil z vody. Zpočátku bylo tempo pomalejší a pak napínavá, akční četba až do konce.Určitě stojí za přečtení, stále by si lidé měli uvědomovat, jak je námi manipulováno ze všech stran.

Tanja00

Je skvělá a plná napětí.

Áňa 998

Motýlí křik je pro mě neskutečně milé překvapí. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, a musela číst stále dál. Parádní čtení!

Mara_Farnik

Dvě probděné noci a to jsem se musel učit na zkoušku... Super kniha se světovými parametry thrilleru!

Lucinka90

Za mě teda supr. Napínavé, ohromě čtivé a ještě dost současné.
Určitě ne překombinované a navyvážené, jak tu někdo psal. Palec nahoru za takovou prvotinu.

Vězněná
Vězněná