Hra na lháře

HRA NA LHÁŘE MÁ JEDNODUCHÁ PRAVIDLA: 1. VYSLOV LEŽ! 2. NA SVÉM VÝMYSLU TRVEJ! 3. NENECH SE NAČAPAT! V chladném červnovém ránu se na anglickém pobřeží prochází kdosi z místních lidí se psem. Zvíře vyhrabe věc, kterou jeho paní zpočátku považuje za trouchnivou větev, po chvíli ale zjistí, že se jedná o cosi podstatně zlověstnějšího. Hned nazítří dostanou tři mladé ženy žijící v Londýně – Fatima, Thea a Isa – textovku, kde stojí pouze dvě slova: „Potřebuju tě!“ Isa a její kamarádky kdysi v internátní škole hrávaly takzvanou hru na lháře: vykládaly smyšlené historky spolužačkám, učitelkám a vlastně kdekomu. Jenomže jejich poťouchlá zábava se neobešla bez následků, a tak dívky vyloučili ze školy. Po téměř dvou desetiletích je volá zpět Kate, poslední ze čtveřice nerozlučných přítelkyň. Nebude to ale sentimentální setkání po letech. Roky bájného lhaní si vyžádaly svou daň a teď je třeba uvést věci na pravou míru – hra na lháře má totiž ještě tahle dvě pravidla: 4. NIKDY SI NELŽEME NAVZÁJEM! 5. POZNEJ, KDY S LHANÍM PŘESTAT! „V umění napsat strašidelný příběh bez nadpřirozených prvků dnes Ruth Ware nikdo nepředčí.“ - NEW YORK JOURNAL OF BOOKS „Spousta zvratů a překvapení v detektivním románu klasického střihu!“ - R. L. STINE, THRILLIST „Fanoušci Agathy Christie se od téhle napínavé detektivky neodtrhnou!“ - BUSTLE „Strašidelné, neodolatelné a chytré!“ - DAILY EXPRESS...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383306/hra-na-lhare-7gt-383306.jpg 3.596
Literatura světová, Thrillery, Záhady
Vydáno:, Leda

The Lying Game (2017)

Kniha Hra na lháře

Irsaf

Nebylo to špatný čtení.

Zlatinka.Emilly

Kniha se mi líbila, jen mě zarážely na různých místech zmínky o cestování mezi Londýnem a Saltenem. První zmínka týkající se délky cesty je cca 4 hodiny, podle přestupu. Jinde je cesta poloviční a dokonce přímá trasa. Tak tohle, myslím, měla mít Ruth lépe poznamenané. Další zvláštně popisované cesty byly okolo mlýna, blata a mokrořady. Jednou bezproblémové, podruhé to samé místo bylo popsáno jako nebezpečné. Asi je to ale jen o tom, že my, čtenáři, mezi řádky ty chyby hledáme.

jasmína

Po dlouhé době jsem teda hodně zklamaná z knihy.

To se tedy opravdu nepovedlo. A ta její první kniha skvělá..... a ač jsem matka, souhlasím s neustálým problémem s kojením atd.

Čekala jsem děj...... a nic. Alespoň pro mě..

Kniha je jen půjčená z Knihovny, takže jen vrátím.

Danago

Poslouchala jsem jako audioknihu, která je skvěle načtená. Zápletka není špatná, ale dost náročné na přečtení. No myslím, že jsou lepší knihy. Ale poslouchalo se to dobře.

Januli

Trápení... půlka knihy za mnou a nic. Pak druhá půlka knihy za mnou a nic. Jsem moc ráda, že jsem si knihu jenom půjčila a nekoupila si ji. Děj se táhl, zápletka mizivá. No knihu vrátím a zapomenu.
SPOILER???
Otec Kate byl učitel. Zemrel a ona zmizení nahlásila za měsíc. Nikdo se po něm neshanel?? Nikomu nepřišlo divné že je pryč? Nebo je to někde vysvetlene a ja to přeskočila?

agatha2

Hrdinkami knihy jsou 4 kamarádky, které spolu před 17 lety studovaly na dívčí internátní škole v jednom malém ospalém anglickém městečku. Aby se nějak zabavily a hlavně pobavily, vymyslely HRU NA LHÁŘE. Jednoho dne se však stalo něco, co je poznamenalo na dlouhá léta. Nyní jedna z nich svolává své kamarádky, aby jí přijely na pomoc. Všechny už mají své životy, partnery, děti, kariéry, ale kdysi dávno si slíbily, že v případě krize si budou stát věrně po svém boku. A tak se chtě nechtě vydají na cestu do minulosti, do polorozpadlého mlýna na blatech kousek od jejich bývalé školy, který stále obývá jedna z nich. Ta, která je svolala. Kate. Od autorky jsem četla již knihu VŠUDE KOLEM ČERNÝ LES a přiznám se, že ten se mi líbil o něco více. Nicméně i HRA NA LHÁŘE nebyla špatná, jen prostě u ČERNÉHO LESA jsem se místy i bála ( a to já ráda) a tento efekt zde chyběl.

Leniiis

Já mám prostě tuto autorku ráda, takže mě se příběh moc líbil a dobře se četl :-) nezklamala mě a za to jsem ráda a už pilně očekávám nějakou další knihu. Snad brzo nějaká bude.

BarBarBar

Nebylo to nejhorší. Jen to nemuselo být tak natažené, chvílemi jsem se nudila. Konec jsem tak nějak tušila takže nic překvapivého. Oddychovka.