BlackBlade BlackBlade komentáře u knih

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Zatím za 2/5 a odloženo někde ve třetině (nějak mě to nenadchlo), ale po přečtení dalších komentářů se ke knížce asi ještě vrátím a uvidíme, jaké bude finální rozhodnutí.

14.02.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Podle posledních komentářů je tu většina názorů od žen, což asi chápu. Knihu jsem poslouchal jako audio-knihu, ale start je děsně pomalý, bez šťávy = pro chlapa; myslím ale, že ženy se v těch "kecech" občas najdou nebo se jim to alespoň lépe čte. Já se s těmi postavami neztotožnil; jedna chlastá, druhá zahýbá a třetí ani nevím, co dělá, protože mě vůbec nezaujala...
Za mě odloženo na neurčito = asi mrknu na film a podle výsledku uvidíme, zda se k tomu ještě někdy vrátím. Ale asi ne.
Souhlasím s tím, že marketing byl lepší, než kniha samotná.

07.02.2017 1 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Třetí díl vrchního detektiva Carla Morcka má dobrou a především uvěřitelnou zápletku. Lehce poodhaluje, kam až může zajít náboženský fanatismus, a jak se toho dá využít a zneužít.
Opět se mi líbil konec (podobně, jako v Zabijácích), že se vše vyřešilo kladivem. A opět nebudu více psát, abych nespoiloval. Kdo četl, ví, co myslím.
A hlášky mezi Carlem a Asadem nebo trefné přirovnání a způsob, jakým detektiv myslí, mi dost často vykouzlil úsměv, smích až řehot :D
Rozhodně doporučuji k přečtení a opět doporučuji číst to pěkně postupně.

17.01.2017 5 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Průměrná detektivka z odvětví show-businessu, kde hlavní hrdinkou je talentovaná country-zpěvačka, kterou pronásleduje stalker. Příběh má dva pěkné a za mě nečekané zvraty (u prvního jsem tušil, u druhého vůbec). Za mě 75 %.

09.01.2017 3 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Další perla z pera mistra románů a naprostá nutnost pro všechny příznivce detektivek :)

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Souhlasím s názorem ArwenAragorn, jen s tím rozdílem, že si jdu film Mechanický pomeranč teprve stáhnout :)
Kniha má dobré tempo, možná ještě lepší, než první díl série "Žena v kleci" (více akce). Zde se mi naopak velmi líbil závěr, kde Carl Morck se neřídil policejní direktivou, ale lidskostí, a jen "přihlížel". Víc nebudu psát, abych nespoiloval, ale ti, co četli, tak ví, co myslím :)

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Vynikající román, který se četl velmi snadno a měl velmi zajímavou pointu. Závěrečný souboj trošku zklamal, možná až moc komplikovaný (omotávání trhavin kolem krku), ale jinak velmi poutavé čtivo :)
Nechci porovnávat Harry Holle, Millenium nebo Joona Linnu s Carlem Morckem, na to nemám buňky, ale tento příběh a hlavní hrdina se mi líbil. Pro milovníky severských detektivek rozhodně doporučuji!

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kniha byla naprosto boží a celý příběh skvěle vystavěn. Prolíná se tam minulost Joony Linny, která se opět vynořuje na povrch. Opravdu nechápu, kam na ty nápady chodí...
Jinak doporučuji číst knihy Joony Linny postupně, jinak vám uniknou některé souvislosti.

06.12.2016 5 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Příběh mě nadchl myšlenkou, že část děje je odehrává částečně i ve virtuálním světě blogů a MMORPG hry (sám jsem jich několik hrál). Proto dávám 4 hvězdy.
Jinak je to šedý průměr (3/5) a posledních cca 15 % knihy je už jen velmi slabý dojezd. Chápu autora, že chtěl mít asi u všech "větví konec, ale mohl to zkrátit.

06.12.2016 4 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Mistr opět ukázal své umění. Kniha mě velmi bavila a doslova jsem ji zhltnul. Těším se na další :)

23.11.2016 5 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Pozor SPOILER !!!

Kniha sice plná zvratů, ale také plná úplných nesmyslů. Nevím, zda byl autor někdy v noci v lese, ale hledat někoho "jen tak" na základě úvah a několikrát ty dvě mařky najít je naprostý nesmysl!!!
Do doby, než Brynn zamíří na tu stezku v národní rezervaci, je to OK, ale pak??? Házet sušenky po zemi a tím značit cestu? Ve volném terénu? To by nebylo vidět ani ve dne.
A poté, co Michelle uteče z domu od Brynn, mi přišlo, že autor nějak neví, jak příběh ukončit. Prostě dost velká slátanina, autor napsal lepší kousky (Sběratel kostí, Ďáblova slza atd).

14.11.2016 2 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

I když jsem byl do toho "ponořen", po zmínce o vrabcích mě to sepnulo a bylo jasné, jak to dopadne. A nezmýlil jsem se... I když mám Kinga rád, tohle mi moc nesedlo.

07.11.2016 3 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

A. Hailey mě opět dokázal udržet v té zdravé míře napětí, abych knihu neodložil, ale trochu mi tam něco malého chybělo, co předchozí knihy měly. Proto dávám 3/5.

02.11.2016 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Čtu sérii Joony Linny postupně (Hypno, Paganini, Svědkyně) a z této trojice mi přišla zatím nejslabší dvojka = Paganiniho smlouva. Ale rozhodně to není zklanání nebo slabé čtení. Do série dobře zapadá, ale téma mi přišlo "až moc běžné". :)
Svědkyně ohně (kniha opět poslouchána jako audio kniha při běhání) je skvělá. Čekal jsem tam více tajemna se spiritiskou Florou, ale nakonec to bylo velmi dobře vysvětleno. Kniha dobře graduje a líbilo se mi, že základní příběh byl ukončen už v 90 % knihy. Zbývajících 10 % se věnuje staro/novému příběhu jako skvělá upoutávka asi na další díl. Naprostá pecka, už se těším, jak to bude navazovat!

29.09.2016 5 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Velmi čtivá kniha, která přináší příběh (autobiografii) legendárního ultramaratonce Scotta Jurka, která mě přinutila začít běhat (více než kniha "Zrozeni k běhu) a za to knize velmi děkuji. Teď už běhám přes 2 roky a je to skvělý koníček.
Děkuji, Scotte, že jsi mi ukázal krásu dlouhých (a u mě i pomalých) běhů.

06.09.2016 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Souhlasím, že tento díl více upřednostňuje detektiva Joonu Lina, než bylo v prvním dílu (Hypnotizér). Přes kvalitně vybudovaný příběh se mi o trochu více líbil Hypnotizér, proto teď dávám "jen" 4/5. Ale jinak dobrá detektivka a pro mě dobré pokračování po Jo Nesbovi a jeho sérii s HH :)

31.08.2016 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Viděl jsem prvně film, než jsem to četl, ale oboje bylo skvělé. Příjemně mě překvapilo, že film poměrně dobře vystihuje knihu, což nebývá zvykem. Krásný příběh z vězeňského prostředí s nádechem tajemna v podobě postavy Johna Coffeyho. Myslím, že tohle nepotřebuje žádný "duchaplný" komentář, jen doporučení = máte příležitost a čas? Okamžitě přečíst! Nemáte čas, ale jen příležitost? Pak alespoň mrknout na film! :)

23.08.2016 5 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Čekal jsem, že se to bude více prolínat s Michaelem Corleone, ale není tomu tak. Je to samostatný příběh o sicilské mafii po druhé světové válce, kde je hlavním hrdinou Salvatore Giuliano. Příběh silně připomíná zmiňovaného Robina Hooda nebo slovenského Jánošíka, vše pěkně zabaleno do sicilského kabátku z pera mistra, jakým bezesporu je Mario Puzo.
Pokud bych to bral jako samostatný příběh, dal bych i 4/5, ale vzhledem k tomu, že jsem po přečtení perexu čekal trochu něco jiného, dávám jen 3/5.

23.08.2016 3 z 5

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Posloucháno jako audiokniha během peších cest do práce nebo běžeckých tréninků. Opět téma, které přesahuje krásně i do dnešní doby (stejně, jako u Hotelu nebo Penězoměnců), protože hrozba výpadku elektřiny je možná a velmi reálná i v současnosti. A teroristické útoky? Opět bohužel na denním pořádku :(
Další kniha od mistra, který krásně kombinuje literaturu faktu s pěkným příběhem. Pokud jste už něco od A. Haileyho četli a líbilo se, tak tohle určitě mohu zase jen doporučit.
U hodnocení bych klidně dal 5/5, ale zmiňovaný Hotel nebo Penězoměnci se mi líbili ještě o chlup více, dávám "pouze" 4/5.

23.08.2016 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Knihu jsem opět poslouchal při běžeckých trénincích a byla skvělá. Díky filmu jsem si lepé vizualizoval ostrov plný pradávných ještěrů. Jak bývá zvykem, děj v knize je plnější a lepší. Rozhodně stojí za přečtení.

23.08.2016 4 z 5