BlackBlade BlackBlade komentáře u knih

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Celkově kniha na 3-4 hvězdičky, ale závěr velmi překvapil = takže za 5 hvězd!

17.08.2015 5 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Knihu jsem poslouchal (audio-kniha) při běžeckých trénincích a když jsem chodil pěšky do práce. A je naprosto skvělá, krásně doplňuje některé situace, které ve filmu chybí nebo jsou naznačeny jen okrajově. Brutální sociopat Hannibal Lecter a autor to nakonec podal tak, že jsem mu fandil! A závěr, který ve filmu nebyl? Mazec!! Stojí za pečtení!

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Nemůžu přijít Pratchettovi na chuť. Ano, občas se směju, že mi tečou slzy, ale jinak celou ságu nedám, nesedí mi to... Soudné sestry jsou dobré, ale ... (nevím, jak to přesněji vyjádřit).

Mort Mort Terry Pratchett

Ze ságy Zeměplocha patří Mort k těm nejlepším kouskům a dá se číst i samostatně (což ale nedoporučuji ;)

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Cestování Bábi Zlopočasné po Zeměploše je skvělé :) Jinak souhlasím s komentářem "horac".

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

První díl úžasné ságy o světě zvaném Zeměplocha, kde se ve vtipné a v rozumně sarkastické formě odráží problémy současnosti. Terry Pratchett, budiž mu země(plocha) lehká, stvořil špičkové dílo, ale věřím, že ne všem musí jeho humor a styl sedět. Jako fanoušek fantasy se ale raději začtu do knih od Davida Gemmella nebo za mě nepřekonatelného R. E. Feista

13.08.2015 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Nemůžu přijít Pratchettovi na chuť. Ano, občas se směju, že mi tečou slzy, ale jinak celou ságu nedám, nesedí mi to... (nevím, jak to přesněji vyjádřit).

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Souhlasím s eva9059 - nepište do komentářů důležité spoilery z knihy!!!

Jinak asi nejpropracovanější kniha ze ságy s HH, konečně dávám 5/5. Je jen dobře, že jsem autora neodsoudil po prvních dvou knihách. Příběh se pěkně rozvíjí v profesní i osobní rovině hlavního hrdiny.
Teď čtu šestý díl, Spasitel, a ten už bohužel ztratil tempo z Pentagramu... :(

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Zajímavá zápletka, zatím asi nejlepší z úvodních čtyř knih s detektivem Harry Holem. Zajímavě se rozvíjí i jeho osobní příběh.

13.08.2015 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

No, tak tohle fakt asi není můj oblíbený autor. První dvě knihy (Netopýr a švábi) mě moc nenadchly a to se nestalo ani tady. Spousta lidí píše, že to hlavní teprve přijde, ale dávám si od Nesba chvíli pauzu. Uvidíme za půl roku.
Doplněno 1. 9. 2015 - Nevzdal jsem to a udělal jsem dobře :D Rozhodně doporučuji vydržet! Od 4. dílu Nemesis a dál to nabere skvělý spád a knihy jsou super!

26.05.2015 3 z 5

Svazek noci a mlhy Svazek noci a mlhy David Morrell

Pěkné vyvrcholení celé trilogie, opět se to čte úplně samo (pokud jste na akční romány). Ale jsem už rád, že to mám za sebou a vrhnu se na něco jiného (celá trilogie je sobě dost podobná)

29.04.2015 4 z 5

Afghánec Afghánec Frederick Forsyth

Začátek je dost těžkopádný a musí se tím člověk prokousat. Místy jeden neví, zda čte román nebo dokumentární dílo (vývoj politiky v Afghánistánu atd.), ale vše pak do sebe zapadne a zápletka s vyvrcholením stojí za to!

16.04.2015 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tohle jsem přečetl jedním dechem. Souhlasím - propracovaný příběh, doporučuji k přečtení.

16.04.2015 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Moje první audiokniha. Měl jsem obavu, že to nebude ono, ale nakonec je to naprosto skvělé a donutilo mě to chodit pěšky do práce a zpět. K samotnému příběhu - dobrá detektivka, jen škoda, že jsem znal konec z filmu.

16.04.2015 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Toho jsem se nedočkal ani u Švábů, kde se děj přenesl do Bankoku. Nevím, čím to je, ale přišlo mi, že je tady mraky zbytečné vaty, málo akce a na konci rozuzlení tak mega složité, že jsem se v tom jednoduše ztratil. Nezachránil to ani závěr, kdy hlavnímu padouchovi vrtal zuby pneumatickým kladivem. Za mě dokonce ještě slabší, než Netopýr = 50 %
Další díl si přečtu jen díky komentářům zde, protože pár lidí píše, že první dva díly stojí za prd. Tak uvidíme... :)
Doplněno 1. 9. 2015 - Rozhodně doporučuji vydržet! Od 4. dílu Nemesis a dál to nabere skvělý spád a knihy jsou super!

08.03.2015 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Všude vidím knihy od Nesba, všude slyším samou chválu, tak jsem začal číst sérii s detektivem Harry Holem. Na začátku Netopýra jsem byl překvapen, že se děj odehrává v Austrálii, čekal jsem nějakou temnou severskou naturální detektivku. Kámoš říkal, že první díl je asi nejslabší, ale i tak to stojí za to, abych chápal spoilery v dalších dílech, takže s chutí do toho.
No, bylo to zajímavé, ale vraha jsem tušil už zhruba v polovině a nakonec se mi to potvrdilo. Škoda, že to nevyšlo s Brigitte, ta se mi tam moc líbila. Za mě 60 %

08.03.2015 3 z 5

Bratrstvo kamene Bratrstvo kamene David Morrell

Děj je sice jiný, než v prvním díle, ale v některých bodech od sebe příběh trochu kopíruje. Třetí díl jsem proto zatím nečetl, chci si dát pár měsíců pauzu, abych se zase nechal více chytit do světa špičkových zabijáckých agentů a špionů od Davida Morella.

08.03.2015 3 z 5

Bratrstvo růže Bratrstvo růže David Morrell

Našel jsem si to na doporučení kámoše a nelitoval. Zajímavý příběh spíše pro chlapy, četlo se to dobře a rychle. Děj občas trochu předvídatelný, proto hvězda dolů = 80 %

08.03.2015 4 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Kratší, celkem jednoduchý román, který mě ale zcela pohltil a po třech dnech vyplivnul zpět do reálného světa :)
Popis starší Barcelony a příběh Oskara, mladého kluka z internátu, který s kamarádkou Marinou rozplétá téměř zapomenutý příběh o bohatém podnikateli z let minulých, rychle vtáhne do děje a nepustí. Konec byl velmi smutný, měl jsem slzy v očích ;) 90 %

15.01.2015 5 z 5