Svazek noci a mlhy

Svazek noci a mlhy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42701/bmid_svazek-noci-a-mlhy-TcO-42701.jpg 4 165 14

Bratrstvo (David Morrell) série

< 3. díl

Z různých konců světa jeden za druhým mizí staří muži. Jsou přibližně stejného věku a jejich životy poznamenalo nacistické peklo. Tato záhada šíří děs a hrůzu a zanechává za sebou jen krvavou stopu smrti. Při jejím řešení k sobě najdou cestu Saul a Drew. Sledujme je v ději nabitém dynamikou a plném mučivého napětí, kdy je nezastaví ani sebestrašnější krveprolití...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

The League of Night and Fog , 1996

Meda77
20.01.2022 4 z 5

Trošku nevýrazný díl trilogie, trošku chyběla nápaditost nebo múza pochrupávala. Psáno jinak klasickou Morrellovi OÚ, takže do průměru nezapadne, ale umí to i líp.

čef
25.02.2021 4 z 5

Trochu béčkové, řekl bych. Spousta náhodiček a nekonečné intuice. Příběh je to však poučný, založený na pronásledování fašistických zločinců, ale i jejich potomků. Rozřešení je morální a etické, tak, jak to asi musí být. Souboje jsou pěkné, pátrání patřičně složité, takže celkově se můžeme i dnes začíst.

jprst
01.06.2020 3 z 5

Nejslabší díl celé trilogie, nicméně spád a napětí tomuto dílu nechybí, dobře se to čte, ale celá trilogie není nic, k čemu bych se vracel.

Layyen
30.05.2020 4 z 5

Vždycky si na začátku knih z této serie řikám, že to asi nebude ono, ale po chvíli se do toho začtu a pak je to plný napětí :) zajímavý rozuzlení na konci, ale čekal jsem že na odplatu a pomstu tedy dojde..

hana4834
20.08.2018 3 z 5

První díl byl nejlepší ale tento se mi líbil víc jak druhý.

HannyC
04.02.2018 3 z 5

3. díl POUZE na 3 hvězdy ... první kniha byl uchvacující, druhá neodložitelná .... třetí svazek je zajímavý POUZE pojetím zápletky ... "morálně" laděný, nicméně "prázdný" příběh, který by se "měl stát" a dopadnout v souladu s touto story a věčnou pravdou: boží mlýny melou ....

hankapimi
25.11.2015 3 z 5

Poslední díl trilogie mě bavil nejméně, Bratrstvo růže i Bratrstvo kamene jsem doslova zhltla, s tímto dílkem jsem se trošku musela poprat . Možná to bylo způsobeno delším časovým odstupem od prvních dvou knih...

BlackBlade
29.04.2015 4 z 5

Pěkné vyvrcholení celé trilogie, opět se to čte úplně samo (pokud jste na akční romány). Ale jsem už rád, že to mám za sebou a vrhnu se na něco jiného (celá trilogie je sobě dost podobná)

marimari
24.01.2014 5 z 5

Právě jsem dočetla. Předcházející díly jsem četla před několika lety, vrátím se k nim znovu. Opět jsem četla jedním dechem. Příběhy mají spád,téma zajímavé, nechybí tam nic a spravedlnosti je učiněno zadost. Všechny tři si zaslouží pět hvězdiček.

raty
30.09.2013 5 z 5

I když se mi z této trilogie nejvíce líbil druhý díl, dávám pět hvězdiček. Zajímavé, napínavé.

šipek
27.03.2013 5 z 5

Klasický Morrell opět vynikající.Přečetl jsem všechny tři díly - napětí,zápletka,strhující děj

Vlasta610
19.01.2013 5 z 5

Všechny 3 díly mají spád, napětí .

petka-2007
02.01.2013 5 z 5

všechny 3 díly na jedničku ***

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Tato kniha spojí postavy z knih Bratrstvo růže a Bratrstvo kamene. Přesto je nejslabší z celé trilogie.

Kniha Svazek noci a mlhy je v