BlackBlade BlackBlade komentáře u knih

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

F. Forsyth opět nezklamal. Čtivý román, reálná zápletka atd. Za mě určitě 5/5.

09.11.2017 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Letní dovolenková oddechovka. Kniha mě obohatila o zjištění, jak asi reagují mladé holky na přítomnost mužů (že je to v podstatě dost podobné :).
Závěrečný zvrat byl dobrý, ale myslel jsem, že to bude trochu složitější zápletka a řešení. Malinko mi přišlo, že autorka nevěděla, jak "z toho ven", tak nabídla poměrně jednoduchý konec.

12.10.2017 3 z 5

Tajuplná vražda - Případ Leopolda Hilsnera Tajuplná vražda - Případ Leopolda Hilsnera Jiří Kovtun

Souhlasím, že kniha přináší velmi podrobný rozbor případu vraždy Anežky Hrůzové v Polné. Jistý obrázek jsem si už na celý případ udělal, i na tehdejší dobu a názory lidí o Židech.
Ale za mě je ta podrobnost na úkor čtivosti, proto knihu zhruba v 1/3 odkládám na neurčito a jdu do něčeho trochu více akčního. Nechci říct, že bych se nudil, ale po dobrém začátku jsem čekal trochu rychlejší děj. Z pohledu na fakta a historický sled událostí nejen v Polné určitě 5/5, ale z pohledu čtivosti jen 50 %.

19.09.2017 3 z 5

Ďáblova alternativa Ďáblova alternativa Frederick Forsyth

Pro mě, jakžto fanouška spisovatele F. Forsytha, další špičková kniha, která se četla sama a nechávala mě v napětí až do samotného konce. Rozhodně 5/5

08.09.2017 5 z 5

Noční kořist Noční kořist Irwin Shaw

Taková nenáročná oddechovka, ideální na odreagování a třeba na dovolenou.

22.08.2017 3 z 5

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

F. Forsyth je můj oblíbený autor, ale četl jsem od něj mnohem lepší kousky (Ikona, Mstitel, Boží pěst atd.). Tohle bylo také pro mne dobré čtení, ale v prostřední pasáži mi chyběla akce. Popisy, které mám jinde rád, mi tady přišly až moc natáhlé. Závěr naprosto famózní a nečekaný, takže doporučuji vydržet až do konce!

22.08.2017 3 z 5

Ikona Ikona Frederick Forsyth

Další naprosto špičkové čtené, které mě pohltilo a vyplivlo až na konci knihy. Forsythův styl se mi líbí, tempo příběhu je pěkně vyváženo popisem politických systémů, pšionážních akcí, historií jednotlivých špionů a zrádců.
I když jsem od Forsytha četl hodně knih a říkám si, čím mě ta další překvapí, tak tahle překvapila hodně ... pozitivně! Doporučuji, jednoznačně 100 %

07.08.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Do cca 75 % knihy velmi čtivé. Na konci se mi líbilo přehození, že z lovce je kořist, ale celkově mi závěr přišel zbytečně překombinovaný.

26.07.2017 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Přidávám se k názorům, že první díl byl zajímavější a první zápletka byla pro mě neotřelá. V druhé knize Kruh se pěkně buduje příběh, který navazuje na Servazovu studentskou minulost. Rozhodně nesouhlasím s názory, že bych se u knihy nudil nebo, že by byly dějové linie nepřehledné. Líbily se mi i ty drobné "doteky" postavy JH a doufám, že třetí díl bude s JH více spjat, takže hurá na trojku :)

13.07.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Na začátku mě zaujala zápletka se zabitým koněm ;)

28.06.2017 4 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Souhlasím s ostatními, je to skvělá kniha z prostředí války v Kuvajtu. Myslel jsem si, že skvělého Mstitele od F. Forsytha už asi nic nepřekoná, ale tohle se mu v mých očích vyrovnalo. Teď jdu na Den pro Šakala, tak jsem zvědav :)

14.06.2017

Jednou orel Jednou orel Anton Myrer

V knize byl pro mne příběh poutavý v první a poslední čtvrtině (v podstatě popis Sama v 1. světové a pak v 2. světové válce). Obsah mezi tím by se dal zkrátit, některé části vypustit a kniha by byla živější a měla lepší tempo.

25.05.2017 3 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Zajímavý příběh ze sféry jasnovidectví a vizionářství, který mi ale přišel jako několik slepených povídek, která na sebe plynule navazovaly. Chybělo mi tam trochu lepší tempo knihy (za to hvězda dolů).
A pak mi přišla až trapná scéna se střílením z balkonu. Na to, jak byl Johnny chytrý, tak tam se choval nelogicky a divně. Nebudu to více popisovat, abych nespoiloval, ale za tuto scénu také hvězda dolů.

27.04.2017 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

V knize je spousta zajímavých myšlenek („Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“), které znám z vlastního života a mohu jen potvrdit, že je to pravda.
Ale jinak je to taková nezáživná pohádka, čekal jsem od toho něco zcela jiného.
Pokud hledáte motivační knihu, která vás posune v uvažování a zamyslíte se, že strůjcem svého štěstí jste jen vy sami, pak je to kniha na 100 % pro vás.
Vy ostatní si najděte jinou knihu ;)

27.04.2017 2 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Nedočteno, protože je tam tolik zajímavých informací a meditačních technik, že až začnu alespoň první dvě používat, vrátím se ke četbě... ale jak se znám, tak to asi nedopadne :(

20.04.2017 3 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Asi zatím nejlepší, co jsem od F. Forsytha četl! Moc dobré, až mě zklamalo, že to celé skončilo. Rozhodně doporučuji všem milovníkům knih s tématem vojenských konfliktů, agentů, žoldáků, částečně i detektivek atd. :)

20.04.2017 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Když už si myslíš, že máš jasno, tak přijde zvrat :) Ano, jak se tu píše, klasický napínavý detektivní příběh od J. Deavera a mého oblíbeného hrdiny L. Rhyma. 5/5

20.04.2017 5 z 5

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

Tak jako velká řeka je složena z několika potoků, stejně i Poslední kmotr má na začátku mnoho dějových linek a několik různých příběhů, které spolu zdánlivě nesouvisí. Ale poté se vše začne postupně spojovat a konečné finále je velmi silné.
Za mě naprosto špičkový román nejen z mafiánského prostředí, ale i z Las Vegas a filmového Hollywoodu. Dokonce si to dovolím postavit na úroveň původního kmotra, tento příběh mi přišel komplexnější a zajímavější.

20.03.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Napínavý děj, kde dlouho netušíte, kdo je hlavní pachatel. Opět majstrštyk od Keplera, ale musím strhnout jednu hvězdu za závěr.
Nelíbily se mi tam dva momenty - zabití dvojice ozbrojených policistů by podle mě nebylo tak snadné. A kdy se už lidi poučí a začnou dorážet nepřátele? Ideální byl v tomto film s Johnem Vickem :) Asi to vidím z pohledu chlapa, když se mi podaří nepřítele sejmout, tak mu pro jistotu dupnu na kotníky a ruce (pro vyřazení) nebo na krk a hlavu (pro zabití) = dle situace. Nebo v tomto případě použiji lopatu či nahmatám nůž a pořeším to s ním. Kdo četl, ví o které situaci v závěru píšu.

09.03.2017 4 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Příjemný román, který až nebezpečně poodkrývá, jaké jsou vztahy mezi nejvyššími politiky, policií, mafií a kmotry. Když si vzpomenu na naznačené kauzy a knihy pana Kmenty, je mi stydno, v jak zkorumpovaném státu žijeme :(
Bohužel je spousta lidí v ČR naivní, stejně jako vedlejší hrdina knihy, Marek z Trutnova. Kauzy z knihy jsou jen špičkou ledovce... Jinak souhlasím, že konec byl až příliš rychlý a nedořešený a kniha dost krátká.

01.03.2017 4 z 5