Noční kořist

Noční kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23954/nocni-korist-23954.jpg 4 93 17

Román, jehož hlavní hrdina si užívá nečekaně nabytého bohatství. Hlavní hrdina Dough Grims, který musí ze zdravotních důvodů zanechat povolání pilota, se živí jako noční recepční v laciném hotelu. Na základě jedné epizody v hotelu přijde nelegálně k velké sumě peněz. Začíná nový, luxusní život uprostřed společenské smetánky ve světových letoviscích. Netuší však, že minulost je mu v patách. Výborně napsaný román významného amerického autora vychází u nás podruhé.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Brána

Nightwork

JoannaB
17.11.2023 5 z 5

Dodnes si pamatuji, kde jsem tuto knihu četla, jela jsem nočním vlakem z Prahy do Gdynie, ještě to byl přímý spoj, takže asi v roce 1989 možná o rok později, v každém případě jsem se od ní nemohla odtrhnout, byla naprosto úžasná.

janina66
21.09.2022 3 z 5

Z daného tématu knihy se dalo vytěžit více. Kniha začla velice slibně, i hledáním ztraceného kufru. Poté ovšem nastává útlum v podobě spousty balastu. A konec velmi urychlený. Díky poslechu audioknihy se dalo, ale knize chyběl náboj, či jiskra.

Jaruš7
06.12.2020 4 z 5

Vtáhne to do děje, jednoduše, zbohatnout, vír snových plánů, pak šok, detektivní dedukce s bariérami náhod, které situační řešení vygraduje novou nadějí.
V malých náhodách je síla příběhu.
Fajn

ddkk
14.09.2020 4 z 5

Přidám se k ostatním - docela příjemný a pohodový příběh. Nejde o žádné napínavé čtení, od kterého se nedá odejít, ale jako dobře napsanou oddechovku doporučuji.

bigben
24.05.2020 4 z 5

Pohodové, příjemné čtení....krásná práce...

Bandini
08.02.2020 3 z 5

Hezká oddechovka. Výborný hlavní hrdina, zajímavé vedlejší postavy, napínavý příběh...

Tms636
21.11.2019 4 z 5

tak to se mi tenkrát líbilo dost

Andrea2811
24.04.2019 5 z 5

Knihu jsem koupila v antikvariátu a říkala jsem si by mohla být fajn, ale pravděpodobně to nebude něco co by mě nějak oslovilo. Ale byla jsem opravdu překvapená jak mě kniha bavila ! Je to ohromě nadčasová knížka a vůbec mi nepřišlo, že se děj odehrál tak dávno.

Skvělá kniha

Kitty
18.01.2019 5 z 5

Knihu jsem četla kdysi, tak jsem si ji v rámci čtenářské výzvy oživila. Bavila jsem se tenkrát a bavila jsem se i nyní. Oddychové čtení, trochu pohádka jak nuzák k bohatství přišel. Za mě dobrý :)

Hotovson
04.07.2018 4 z 5

Příjemná nenáročná oddychovka :)

Přečteno za den.

BlackBlade
22.08.2017 3 z 5

Taková nenáročná oddechovka, ideální na odreagování a třeba na dovolenou.

MKrat
19.02.2017

nemůže být jinak.. 100% díky autorovi..

zdennyrakky
27.10.2016 4 z 5

Vynikající čtení - do vlaku, na dovolenou, pro volné chvíle... Občas se příběh ponoří trošku hlouběji, ale nijak zvlášť. Řekl bych, že tahle kniha představuje kvalitní, inteligentní zábavu. Ostatně pokud se dobře pamatuji, autor sám přiznává, že právě tak ji zamýšlel.

Koka
28.01.2014 3 z 5

Ze zvoleného tématu se dalo vytěžit mnohem víc. Příběh vyznívá jako "pohádka máje" a nebýt ojedinělých narážek na aféru Watergate, působí celý děj, jakoby se odehrával v prvních desetiletích 20. stol. Pro rychlé a nenáročné čtení.

magnolia
18.06.2013 3 z 5

Čteno podruhé, asi po 20-ti letech. Dobrý příběh, hrdina taky, potřebovala jsem si to oživit. Jen už teď bažím po jiných knížkách.

CruSoe_028
22.11.2012

Vynikajíci kniha! Když jsem ji četl, toulal jsem se na hraně zákona a po celém světě. Vřele doporučuji!

bikerbm
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z mojích nejoblíbenějších knih!Čtivá,psaná s nadsázkou,humorem.Hodně dobré čtení...

Irwin Shaw
americká, 1913 - 1984