BlackBlade BlackBlade komentáře u knih

Třikrát záhady starého Londýna Třikrát záhady starého Londýna John Dickson Carr

Tři příběhy s detektivním příběhem na téma "Zamčený pokoj". A všechny tři se mi líbily, mohu doporučit.

10.12.2018 4 z 5

Nazí a mrtví Nazí a mrtví Norman Mailer

Přečteno skoro do poloviny, ale odloženo. Právě to, co ostatní čtenáři vyzdvihují - "boční" příběhy jednotlivých vojáků - mě neskutečně nudily a kniha neměla spád. Čekal jsem více akce, popis bojů atd., ale tohle mě zklamalo.

08.12.2018 1 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Kdybych to četl, asi bych to odložil. Ale poslech audioknihy tomu dal ještě hlubší rozměr a vtáhlo mě to do děje.
Ruku na srdce, 9 z 10 z nás, běžných čtenářů, by se v tamní nemocnici v Kundúzu ve vteřině poblilo, omdlelo nebo mělo doživotní trauma, ale pan Šebek popsal svoji misi s krásným nadhledem a humorem. Díky této knize mi přiblížil a objasnil, co dělají Lékaři bez hranic, a za to jim tleskám a smekám klobouk. A aby to nebyla jen prázdná slova, tak jsem po dočtení (doposlouchání) knihy přispěl na LBH.

23.11.2018 4 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

Mistr románů, kde jsou hlavními hrdiny špioni a speciální bojové jednotky, opět nezklamal a napsal dobrý příběh.
Ale souhlasím s komentáři kolegů "cubeice" a "petrpospa", že tomu chyběl nějaký ten zvrat. Proto dávám jen lepší 3/5, autor napsal mnohem lepší romány.

21.11.2018 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Dobrá detektivka, ale nevím proč, závěr jsem čekal... Ale nebylo to zase nějak zbytečně překombinované. Za mě lepší 4/5, ale na 5/5 to z mého pohledu nemá.

07.11.2018 4 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Spousta zajímavých informací, ze kterých je mi až smutno - kolik jedů a (bez prominutí) sraček mi, lidé, pumpujeme do oceánů. A jak obří potravinářské koncerny plundrují život v mořích neustále se zvyšujícím objemem rybolovu.
Ono se nám to všechno jednou šeredně vymstí a tuším, že se toho bohužel ještě dožiji :(
Dále spousta zajímavých úvah o lidech a lidském myšlení. A spousta řešení, jak to celé může dopadnout.
Jenže to je právě problém této knihy = všeho je "spousta", takže kniha ztrácí tempo a místy je děj až moc natažený. To v mém hodnocení sráží hvězdu dolů, proto nemůžu dát více, než 3/5.

01.11.2018 3 z 5

Dej mládencům ruku jako lopatu Dej mládencům ruku jako lopatu Ed McBain

Zajímavá detektivka, kde to Bubu Bublina hraje na tři chlapy, ale nikdo to vlastně neví, ani její dvě spolubydlící. Zajímavé rozřešení :) Doporučuji.

20.10.2018 4 z 5

Třikrát 87. revír Třikrát 87. revír Ed McBain

Tří kratší případy z 87. revíru, všechny naprosto super!
Je tam spousta pěkných situací z osobního života policistů, např. jak se Steve potřebuje pohádat, ale doma má sice krásnou manželku, za kterou se každý chlap otočí, ale je hluchoněmá. A jaké to mělo řešení? Přečtěte si to :)
Opět vše posloucháno jako audiokniha s třešničkou na konci, kde byl dost komplexní rozbor detektivek a vyústění, proč jsou romány od Ed McBaina tak dobré.

20.10.2018 5 z 5

Jak prohrát maraton Jak prohrát maraton Joel Cohen

Autor se snaží být vtipný, bohužel ale úplně v každé větě, jenže jeho humor mi přijde dost na sílu a místy i trapný. Upřímně jsem se usmál asi jen 3x a to jsem přesně jako on - hobík, běžec. Ale souhlasím s komentářem Lukika, že je to naprosto zbytečná kniha a ztráta času.
Mně osobně se na toto téma mnohem více líbila kniha od českého autora Lukáše Brabce - Maraton a jiné pošetilosti - https://www.databazeknih.cz/knihy/maraton-a-jine-posetilosti-180859

16.10.2018 odpad!

Vraždy na čínském jezeře Vraždy na čínském jezeře Robert van Gulik

Souhlasím s většinou - dobrá detektivka je spíše bonus :D Zajímavý a čtivý popis starověké čínské kultury je natolik super, že si jdu dát šálek horkého čaje.

11.10.2018 4 z 5

Pavilón se smuteční vrbou Pavilón se smuteční vrbou Robert van Gulik

Skvělé detektivní příběhy soudce Ti ze starověké Číny, kde autor příjemnou formou informuje čtenáře o tehdejší kultuře, zvycích a lidech. A k tomu jako bonus je děj protkán detektivkou, která má délku "tak akorát". Velmi příjemné překvapení, dávám 5/5

Soudce Ti a vražedný zvon Soudce Ti a vražedný zvon Robert van Gulik

Třikrát soudce Ti Třikrát soudce Ti Robert van Gulik

Skvělé detektivní příběhy ze starověké Číny, kde autor příjemnou formou informuje čtenáře o tehdejší kultuře, zvycích a lidech. A k tomu jako bonus je děj protkán detektivkou, která má délku "tak akorát". Velmi příjemné překvapení, dávám 5/5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Taková oddechovka, asi nemá smysl moc komentovat, protože to bylo skvěle zpracováno ve filmu s Costnerem.

26.09.2018 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Přeskočím rovnou sem (nebudu psát dílčí komentáře k 2. a 3. dílů). Líbilo se mi, jak se v 2. dílu příběh rozdvojil na Roranův a Eragornův příběh. Celé to krásně gradovalo a samotný závěr byl správný, i když jsem z něj byl naměkko :D
Spousta dotažených mini-příběhů na konci se mi také líbila, ale i tak prostor pro pár dílčích příběhů nebo další pokračování si autor ponechal. Nebo pro dnes popůlární spin-off, jak to přesně bylo před a během války Dračích jezdců (Galbatorix a křivopřísežníci), i přesto, že ve 4. díle bylo mnohé objasněno.
Další plus v celém příběhu byl popis bojů = od fyzických, přes magické až po mentální souboje. Ale i přes to všechno nemůžu dát 5/5, protože ve světě fantasy znám (alespoň pro mě) lepší příběhy.

26.09.2018 4 z 5

Orbita Orbita Thomas H. Block

Na knihu Mayday to rozhodně nemá, ale je to z podobného prostředí a s podobným dějem (záchrana letadla), ale se zcela odlišnými prvky, detaily a zápletkou.
Doporučuji těm, co četli Mayday a líbilo se jim to; a obráceně, pokud se vám líbila Orbita, musíte si přečíst Mayday :D

04.09.2018 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Čtu to trochu pozdě a vzhledem k mé dřívější vášni pro fantasy mě překvapuje, že jsem to tak dlouho opomíjel, protože je to dobré! Sice jednoduchý příběh, který se dá trochu předvídat, ale je to dobré čtení.
Nicméně jsem četl daleko lepší a propracovanější fantasy (např. sága z Midkemie od Feista), takže jen 4/5

04.09.2018 4 z 5

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Nenadchlo mě to, ale zase ani nezklamalo. Radikálních zvratů, jaké autor rád používá v jiných románech, se zde nedočkáte, ale i tak měla kniha dobré tempo, zápletku i solidní vyvrcholení v závěru.

24.07.2018 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Detektivní romány s LR+AS jsou skvělé a Prázdné křeslo to jen potvrzuje. Dalo by se říct, že skoro už klasické "závěrečné zvraty" jsou v tomto příběhu reálné, takže za mě 5/5. Dobrá kniha, dobrá detektivka.

24.07.2018 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Nehodnotím, protože jsem to nedočetl. Příběh hodně skáče mezi různými postavami, ale i časově, a já ztrácel orientaci. Asi se do toho budu muset začíst v klidnější době, třeba na dovolené. Další díly jsou prý lepší, tak mám motivaci...

12.07.2018