Orbita

Krátce po startu Star Streaku, nejmodernějšího nadzvukového letadla, se jeho raketové motory při nejvyšším výkonu zablokovaly. Ohromná síla během neuvěřitelného zrychlení při stoupání drtí cestující i posádku až k hranici bezvědomí. Star Streak se ocitá ve výši 92 tisíc metrů na oběžné dráze kolem Země, bez možnosti návratu. Interiér se mění v chaotickou směsici smrtících předmětů volně létajících v beztížném stavu. Zásoba vzduchu vystačí jen na několik hodin. Jak k něčemu takovému mohlo dojít? Jedná se o selhání techniky, nebo snad o zločin – únos? Ale pokud je tomu tak, proč nikdo nepožaduje výkupné? A je vůbec naděje zachránit téměř stovku lidí z děsivé pasti? Ve strhujícím příběhu dochází k překvapivým zvratům. Nejvypjatější situace odhalují skutečné charaktery všech hlavních aktérů – na Zemi i v uvězněném letadle. Čas neúprosně míjí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5634/orbita-5634.jpg 3.661
Romány, Thrillery, Sci-fi
Vydáno, Oldag

Orbit, 1990

Kniha Orbita

Ivan F

Tretia kniha od Thomasa H. Blocka, ktorú som prečítal a stále je to horšie čítanie, tendencia je klesajúca. OK, na začiatku 80tych rokov 20teho storočia to mohlo byť pútavé čítanie, ale s odstupom rokov je to len priemerný "thriller", ktorý mi zimomriavky nepriniesol. Nápad je zaujímavý, literárne spracovanie na úrovni strednej školy, záver knihy vyslovene odfláknutý. Veľkým plusom je však malý počet strán a pohoda pri čítaní sa dostavila. Na vyplnenie času, ktorý strávim cestovaním, to bolo ideálne čítanie. Odporučiť knihu iným však nemôžem. S odstupom času by som asi neodporučil ani May-Day.

BlackBlade
04.09.2018

Na knihu Mayday to rozhodně nemá, ale je to z podobného prostředí a s podobným dějem (záchrana letadla), ale se zcela odlišnými prvky, detaily a zápletkou.
Doporučuji těm, co četli Mayday a líbilo se jim to; a obráceně, pokud se vám líbila Orbita, musíte si přečíst Mayday :D

frantisek8863
20.06.2018

Zajímavý začátek a průměrný děj. Ovšem závěr mi přišel trochu nedotažený.

sojmen
11.08.2016

Super kniha, napinava skoro jako Mayday, akorat uprostret je trochu hluchych mist.

Petr K.
15.05.2013

No, jak zhodnotit. Zacatek mi prisel napinavej a jak se dostavaji nahoru do kosmu me prispendlilo ke knize. Chvilemi premyslim, jestli je to vubec vse realne, ale mam pocit, ze autor se docela pidil po detailech (podle podekovani) takze by to asi za jiste situace mozne bylo. Ale tim si asi nemusime kazit dojem z knihy, ktera je dobra a napinava. Ja muzu jako oddechovku doporucit