Katedrála hrůzy

Katedrála hrůzy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1325/bmid_katedrala-hruzy-TfP-1325.jpeg 4 494 61

Tate Collier dříve patřil k nejrespektovanějším žalobcům ve státě. Nyní je z něj rozvedený gentleman, který obhospodařuje farmu na venkově a snaží se zapomenout na minulost. Aaron Mathews měl před sebou strmou kariéru klinického psychologa, ale rozhodl se napřít svůj talent k dosažení morbidnějších cílů než je léčba pacientů. Veškerá jeho snaha směřuje jediným směrem: krutě se pomstít Collierovi prostřednictvím jeho sedmnáctileté dcery. Když Matthews splní první body svého ďábelského plánu a začne systematicky ničit všechny, kteří se mu v tom snaží zabránit, Tate pochopí, že jeho poklidný život končí. Spojí se se svou bývalou ženou, protože jedině tak může zastavit psychopata, jehož přesvědčovací schopnosti jsou stejně nebezpečné jako nože, pistole či jiné smrtící zbraně… Katedrála hrůzy je dlouho očekávaný a kompletně přepracovaný klasický thriller Jefferyho Deavera, který je nabitý strhujícím dějem a četnými překvapivými zvraty.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Speaking in Tongues , 2000

luksky
07.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Kratší příběh, který by se asi dal více rozepsat a dát do něj více napěti. Ale i tak se mi to líbilo. Spoiler: Chudák holka, otec se ji zabije, matka a nevlastní otec na ni kašle a ještě k tomu matka je ku.va. No se nedivím jaká je.

ninano
04.02.2023 3 z 5

Od tohoto autora zatím nejslabší, co jsem četla. Připadalo mi, jako kdyby autora tlačil termín, a proto slibně nastíněný příběh dokončil nemastně neslaně.

Luigi1
31.12.2022 3 z 5

Čekal jsem od toho víc.

polednice1705
08.09.2022 2 z 5

Nejslabší kniha autora, navíc bez konce....

Dédečko75
02.05.2022 5 z 5

Deaver nemá žádnou chybu super detektivky

janina66
27.03.2022 3 z 5

Jedna ze slabších knih od autora. Zajímavé téma, ale mně se to moc nelíbilo. Žádná postava mi nepřirostla k srdci. A ten konec byl dosti osekán a zrychlen. Už se těším na další knihu.

CharlesWard
09.03.2022 3 z 5

Příjemná jednohubka.

boxas
22.01.2022 3 z 5

Četla jsem od Deavera lepší kousky.
Katedrála hrůzy neurazí, ale ani nenadchne. Všechno bylo jaksi předvídatelné. A konec? Belize? Ach jo!

Meda77
29.11.2021 3 z 5

Autor bezesporu psát umí, takže netřeba rozebírat. Kniha je psána lehkým jednopřímkovým dějem, takže se čtenář bez problémů orientuje, jsou tu i nějaké zvraty a překvapení v příběhu což dělá knihu stylově dobrou a vcelku napínavou. Horší je to ovšem s obsahem příběhu, ten by potřeboval více uvěřitelnosti a méně superhrdinovství. Záporné postavě, ačkoliv jí plán selhal už v začátcích bez sebemenších problémů vychází jedna improvizace za druhou což je velmi naivní. Už jen díky Murphyho zákonu, že když se něco podělat může, tak se to taky podělá tu měl autor nechat trochu prostoru na chybičky. Upřímně, žádný trenér dívčího družstva se vám za 10 minut nepřizná, jakož to cizímu člověku s koníčky jako je lehká pedofilie a podobně. Kniha splňuje očekávání průměrné beletrie, takže hodnotím též průměrně. Autor má určitě propracovanější kousky, tak si je rád přečtu. Pro lehké odpočinkové čtení naprosto v pohodě.

jaroiva
28.09.2021 4 z 5

Celou dobu to bylo napínavé, ale jak jsem zvyklá na Deaverovy konce, kdy se nestačím divit zvratům, tentokrát mi to chybělo. Asi proto, že tahle knížka patří k těm kratším, tak se nestihlo třikrát otočit podezření.
Řekla bych, že jde o thriller s občasnými deaverovskými prvky.

Dandulka
15.08.2021 3 z 5

Od tehle knizky jsem ocekavala vic, mnohem vic. Bylo to jako na houpacce. Skvele pasaze stridaly ty slabsi, az nakonec prevazily ty slabsi.

Katulinka69
08.06.2021 3 z 5

Za mě jedna z nejlepších, tedy až na ten konec,s tím se přidávám k ostatním.

NADEI
16.02.2021 4 z 5

Kdo umí vládnout slovem, dokáže vymluvit díru do hlavy. Čtivý psychologický thriller, který trošku zklamal koncem.

Merlinit
13.07.2020 4 z 5

Dobře odvedená řemeslná práce, jako obvykle, jen tomu trochu chyběla šťáva.

vera4669
30.06.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, líbilo se mi to, jen teda mi chyběl lepší konec.. Např. jak dopadl Joshua,.. Deaver je ale můj oblíbenec, takže budiž mu odpuštěno :))

Cisuna
26.01.2020 5 z 5

Deaver a Dán za mne dva nejlepší autoři detektivek!! Kromě klasických bravurnich zápletek jsem byla během čtení v neustálém napětí a občas se bála i dýchat. Opět Neskutečné!!

Ava365
11.12.2019 5 z 5

Jedna z jeho lepších...

DericCaster
30.09.2019 3 z 5

No já nevím... Už jsem od Deavera pár knížek přečetl a tato mi zatím přišla nejslabší... I když je to prezentováno jako thriller a od jako takového jsem očekával napětí a akci, tady mi prostě nějak nesedí příliš mnoho povídání okolo... Na Deavera určitě nezanevřu, jen tato kniha mi prostě úplně nesedla...

Layyen
15.09.2019 4 z 5

Ze začátku jsem měl obavy, že to bude nuda ale po nějaké chvíli se to začlo rozjíždět a konec byl jako vždy plný napětí :)

Evina74
10.06.2019 5 z 5