Katedrála hrůzy

Tate Collier dříve patřil k nejrespektovanějším žalobcům ve státě. Nyní je z něj rozvedený gentleman, který obhospodařuje farmu na venkově a snaží se zapomenout na minulost. Aaron Mathews měl před sebou strmou kariéru klinického psychologa, ale rozhodl se napřít svůj talent k dosažení morbidnějších cílů než je léčba pacientů. Veškerá jeho snaha směřuje jediným směrem: krutě se pomstít Collierovi prostřednictvím jeho sedmnáctileté dcery. Když Matthews splní první body svého ďábelského plánu a začne systematicky ničit všechny, kteří se mu v tom snaží zabránit, Tate pochopí, že jeho poklidný život končí. Spojí se se svou bývalou ženou, protože jedině tak může zastavit psychopata, jehož přesvědčovací schopnosti jsou stejně nebezpečné jako nože, pistole či jiné smrtící zbraně… Katedrála hrůzy je dlouho očekávaný a kompletně přepracovaný klasický thriller Jefferyho Deavera, který je nabitý strhujícím dějem a četnými překvapivými zvraty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1325/big_katedrala-hruzy-HBl-1325.jpg 4.1462
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Speaking in tongues, 2000

Kniha Katedrála hrůzy

dedecko

Deaver nemá žádnou chybu super detektivky

janina66

Jedna ze slabších knih od autora. Zajímavé téma, ale mně se to moc nelíbilo. Žádná postava mi nepřirostla k srdci. A ten konec byl dosti osekán a zrychlen. Už se těším na další knihu.

CharlesWard

Příjemná jednohubka.

boxas

Četla jsem od Deavera lepší kousky.
Katedrála hrůzy neurazí, ale ani nenadchne. Všechno bylo jaksi předvídatelné. A konec? Belize? Ach jo!

Meda77
29.11.2021

Autor bezesporu psát umí, takže netřeba rozebírat. Kniha je psána lehkým jednopřímkovým dějem, takže se čtenář bez problémů orientuje, jsou tu i nějaké zvraty a překvapení v příběhu což dělá knihu stylově dobrou a vcelku napínavou. Horší je to ovšem s obsahem příběhu, ten by potřeboval více uvěřitelnosti a méně superhrdinovství. Záporné postavě, ačkoliv jí plán selhal už v začátcích bez sebemenších problémů vychází jedna improvizace za druhou což je velmi naivní. Už jen díky Murphyho zákonu, že když se něco podělat může, tak se to taky podělá tu měl autor nechat trochu prostoru na chybičky. Upřímně, žádný trenér dívčího družstva se vám za 10 minut nepřizná, jakož to cizímu člověku s koníčky jako je lehká pedofilie a podobně. Kniha splňuje očekávání průměrné beletrie, takže hodnotím též průměrně. Autor má určitě propracovanější kousky, tak si je rád přečtu. Pro lehké odpočinkové čtení naprosto v pohodě.

jaroiva
28.09.2021

Celou dobu to bylo napínavé, ale jak jsem zvyklá na Deaverovy konce, kdy se nestačím divit zvratům, tentokrát mi to chybělo. Asi proto, že tahle knížka patří k těm kratším, tak se nestihlo třikrát otočit podezření.
Řekla bych, že jde o thriller s občasnými deaverovskými prvky.

Dandulka
15.08.2021

Od tehle knizky jsem ocekavala vic, mnohem vic. Bylo to jako na houpacce. Skvele pasaze stridaly ty slabsi, az nakonec prevazily ty slabsi.

Katulinka69
08.06.2021

Za mě jedna z nejlepších, tedy až na ten konec,s tím se přidávám k ostatním.