Tanec s vlky

Vzrušující příběh důstojníka americké armády, který se ztotožnil se způsobem života Indiánů a stal se jedním z nich, se odehrává v 60. letech 19. stol. Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Komančů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Stojí s pěstí, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Komanči Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Stojí s pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Komančové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar je rozhodnut se Stojí s pěstí kmen opustit, aby nepřivolal pomstu kavaleristů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22174/tanec-s-vlky-g0p-22174.jpg 4.5213

Kmen Komančů (1.)

Dances with Wolves (1988)

Vydáno:, Cinema

Kniha Tanec s vlky

TerkaLangoš199
08.12.2018

Skoro nemám slov. Kniha o nádherném spojení člověka s přírodou. Kniha o lidech, co touží ovládnout vše. A kniha o člověku, co vymění uniformu za indiánskou čelenku..

Teresita
10.10.2018

Nádherná kniha, která stoji za přečtení, bohužel také velice smutná. Kdysi jsem viděla film s Kevinem Costnerem, který je stejně tak dobrý. Doporučuji i přes to, že nemám tento žánr ráda, nikdy mě nebavil ani Vinnetou.

BlackBlade
26.09.2018

Taková oddechovka, asi nemá smysl moc komentovat, protože to bylo skvěle zpracováno ve filmu s Costnerem.

Igor1311
16.05.2018

V podstate smutný príbeh o obsadzovaní indiánskej zeme bielym človekom, napriek tomu výborne spracovaný.

Bohdana11
05.03.2018

Příběh moc pěkný, spíše smutný,ale pohladil, bála jsem se jak to dopadne, že budu brečet,ale žádná velká tragédie se nestala.na pokračování nemám odvahu.tohle se fakt kdysi dělo a to mě mrzí.

intelektuálka
01.01.2018

Nechtěla jsem ani vidět film, ani číst knihu...Ale ten dojem byl velmi silný...
Nebyla jsem schopna komunikace, cit indiánů k přírodě a zvířeti tu vyzněl mnohem silněji, než touha bělocha ničit a zabíjet...

Kitty
23.12.2017

Film jsem viděla několikrát, vždy jsem si pouštěla jen tu první, pěknou část (než jej zajmou vojáci). S knihou jsem nyní udělala totéž a stále zvažuji, zda ji dočíst.

Líbí se mi jednoduchý styl, celá první část pohladí po duši, nevidím v tom klasický western. Poznávání přírody a zvyky indiánů, spřátelení s osamělým vlkem, dokážu si nad knihou velmi dobře představit pocity a vjemy poručíka. Ač děj není až tak akční, alespoň první část, není nudný.
Líbí se mi.

Kamil2
17.12.2017

Přečíst si tuhle knihu bylo pro mne jako pohladit svoji duši. Příběh člověka, který našel sám sebe a smysl svého života až mezi indiány, prostě pohladí (alespoň obrazně).

Stromolezci
01.10.2017

Stalo se mi asi poprvé v životě, že mi přišel film lepší než kniha, podle které byl napsán scénář.

28.09.2017

Knížku jsem poprvé četla před lety po shlédnutí filmu. Líbilo se mi tenkrát obojí. /Příběhy ve stylu westernu můžu/. Po nynějším přečtení se mi knížka hodně líbila, možná víc, než filmové zpracování. V té době byl život syrovější, drsnější a dost těžký. Jsem ráda, že žiju v dnešní, i když hektické době. Jinak je to čtivé, a někdy si možná na tuto knížku najdu čas a ponořím se do tohoto románu znovu. Doporučuji!

tetes
05.09.2017

Príbeh podobný filmu "Posledný samuraj", ale tentoraz s indiánmi. Jasné že som videl film a K. Costner to zahral dobre, jasné že aj kniha je fajn - nie dlhá, jednoduchá.

Atanone
10.05.2017

Po filmu jsem se knihy bála,ale teď bych se těžko rozhodovala,kdybych si měla vybrat buď jedno,nebo druhé.

Werosaurus
24.04.2017

krásná kniha, čtivá, napínavá. Život s indiány je líčen jako hezký sen plný přírody. Konec je smutný a zanechal ve mě pocit prázdna. Avšak jinak to dopadnout nejspíš ani nemohlo..

MinaHawke
11.04.2017

Moc hezká kniha a i film se mi líbil.

Plavkyně
06.04.2017

Příběh je jednoduchý, konec předvídatelný, jazyk poměrně strohý - a přesto je to kniha, která mě chytl za srdce. Jedna z mála, ke kterým se pravidelně vracím.

Smardik17
05.02.2017

Krásný příběh s koncem jaký bohužel potkal téměř každého indiána. Ze začátku jsem měl problém se začíst, ale pak už jsem se nemohl od příběhu odtrhnout.

jana277
15.01.2017

Neporovnateľne lepšia ako film.

Per-quiee
13.01.2017

Nádherný příběh. A to jsem nikdy na westerny nebyla. Naopak film mě tak nezaujal.

ThomasRuhe
28.10.2016

Tady musím souhlasit s Testerem, u mne čtení probíhalo hodně podobně a mám z něho ty samé pocity.

konicekbily
21.08.2016

Velice dobře napsaná kniha - to se potom v klidu dobře píše scénář a potom točí film, který pobere hodně Oscarů! Určitě jedna z nejlepších knih o kolonizaci Západu.

Joges
31.07.2016

Asi byla chyba začíst číst knihu, jejíž děj znám z filmového plátna nebo z televizní obrazovky téměř nazpaměť. Četbu jsem si tím pádem moc neužil, mohu alespoň potvrdit slova většiny uživatelů u tohoto titulu - je to dobře napsaný, smyšlený (a ještě lépe natočený) příběh.

jana1976
25.07.2016

Příjemný, klidný román. Chvílemi jsem poručíkovi záviděla ten klid v divočině. Začala jsem tuto knihu číst spíš, ze zvědavosti, protože na film, který jsem viděla před dlouhou dobou si nepamatuji. Jen si vybavuje, že se dlouho táhl. Kniha byla příjemná. Mile mě překvapila. Doporučuji.

tester
21.11.2015

Kniha nebo film? Film se nedá na rozdíl od knihy zastavit. Kromě toho je kniha doma stále. Když vidí čtenář napřed film pak při čtení vidí všechno podle filmu. Je to dobře nebo špatně? Pro mně špatně. Kromě toho po shlédnutí filmu už čtenář příběh zná. Preferoval bych napřed knihu a potom film. Někdy to může být překvápko co se z knihy stalo.

Eigis
17.10.2015

Je to smutný, ale velice krásný příběh. Nenajdete v něm hojné popisy bitev a vzrušujících loveckých loveckých výprav a dalších událostí při, kterých sviští šípy a voní střelný prach. Tím nechci říct, že zde tyto scény úplně chybí, ale to že na ně není kladen takový důraz. Kniha ukazuje typický život indiánů, jejich úctu a k přírodě a ke zvířatům, která loví, jejich poctivost a čestnost. V závěru knihy jsou vidět první střety kultury severoamerických indiánů s dobyvačnými bělochy a s toho vyplívající neradostné vyhlídky do jejich budoucnosti.

Filatov
06.08.2015

K filmu jsem se bohužel ještě opravdu nedostal, viděl jsem pouze útržky a tak nebudu vůbec srovnávat. Poručík Dunbar je sympaťák a jeho příběh je velmi záživný, i když předvídatelný. To, že našel sám sebe, je dozajista pravda a našel sám sebe tím stylem, který opravdu nečekal. To, že ho vyloučila vlastní společnost a on dokázal najít své místo v jiné, bylo pěkně vylíčené a dokonce zde byla opět i milostná linie. Nejzlomovější události se začnou dít na posledních dvaceti stranách a to je hodně málo. Příběh je velmi jednoduchý a předvídatelný, takže k plnému hodnocení nesáhnu, ale rozhodně jde o dobrou knihu.

Obuvník
23.06.2015

Bohužel jsem měl trošku problém knihu dočíst. Nemohl jsem si pomoci a celou dobu příběh srovnával se skvělým filmovým zpracováním. Kniha je napsána strohým stylem bez chuti a zápachu. Jako by se to všechno odehrávalo někde za sklem, přes které se k vám nic moc nedostane. Klobouk dolů před Kevinem Costnerem, který uvařil perfektní guláš. Stačilo dodat trochu soli a koření :-)

Knišíl
17.06.2015

Jednoduchý styl textu naprosto sedne k příběhu. Ač jsem už četl podobnou knihu o bělochovi , který se sžije s indiány (Zlomený šíp, sice jsem četl i Vinnetua a další Mayovky, ale ty neřadím mezi tyto knihy, rád sice vzpomínám na dětství s Mayovkami, ale dnes už bych to asi neviděl tak dobře, páč idealizování do doby osidlování a vyvražďování indiánů nepatří) musím přiznat, že Tanec s vlky mě bavil ještě o vous víc. Ke konci knihy jsem byl napjatý, jak to s Tančí s vlky a celým kmenem dopadne. U málo které knížky jsem si přál víc, aby to skončilo dobře. Film jsem před knihou ještě neviděl a jsem za to rád. Každopádně, co se týče filmu hodlám se napravit.

Falquar
01.05.2015

Kniha se mi líbila tak do třetí čtvrtiny - byla pohodová, dobrodružná, hřála u srdce. Pak se odehrál strašný zvrat, který se snad patřil vzhledem k skutečné historii, leč v kontextu dosud Mayovsky laděného příběhu mi nesedl. A ten hořký konec..., inu, škoda mluvit.
Přesto nemůžu Tanec s vlky hodnotit jinak než kladně. Doporučuji, sama se k němu snad ještě někdy vrátím.

tenax
14.04.2015

Příběh neoplývá dějovými zvraty a zápletkami. Je to přímočaré líčení osudu jednoho člověka, který hledá své místo ve světě a rozhoduje se mezi životem Indiánů a bílých lidí. Zjišťuje, že byť zpočátku nepochopitelný, je život Komančů v souladu s přírodními zákony a danými podmínkami pro něj přijatelnější než život a chování bílých lidí.
Po více než dvaceti letech jsem se ke knize vrátil a jsem znovu okouzlen. Čtu, v duchu vidím také Kevina Costnera v jedné z jeho nejlepších rolí a lebedím si. A už se těším na pokračování Posvátná stezka, kvůli kterému jsem se k této knize vlastně vrátil.

Milos 15
08.02.2015

Volné pokračování tohoto románu -Tanec s vlky- je kniha -Posvátná stezka-

Slovenská pak -Tancuje s vlkmi-