Tanec s vlky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vzrušující příběh důstojníka americké armády, který se ztotožnil se způsobem života Indiánů a stal se jedním z nich, se odehrává v 60. letech 19. stol. Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Komančů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Stojí s pěstí, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Komanči Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Stojí s pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Komančové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar je rozhodnut se Stojí s pěstí kmen opustit, aby nepřivolal pomstu kavaleristů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22174/tanec-s-vlky-g0p-22174.jpg 4.5234
Série

Kmen Komančů 1.

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Cinema
Orig. název

Dances with Wolves, 1988

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Kniha je věnována Exene Cervenka (Červenková), punkové zpěvačce českého původu, jejímž druhým manželem byl herec Viggo Mortensen, se kterým má syna jménem Henry Blake (!) Mortensen. (lynxir)


Michael Blake napsal Tanec s vlky nejprve jako filmový scénář, ale nepodařilo se mu ho udat. Kevin Costner, se kterým se přátelil, ho požádal o přepsání do formy románu, aby charaktery postav byly detailněji rozpracovány, čímž by se zvýšila šance na zfilmování příběhu. Po odmítnutí několika nakladatelstvími nakonec kniha v roce 1988 vyšla. Filmová práva pak koupil Costner sám. (lynxir)


Film s Kevinem Costnerem podle této knihy dostal 7 Oscarů. (tenax)