BlackBlade BlackBlade komentáře u knih

Tykev a náhrdelník Tykev a náhrdelník Robert van Gulik

Posloucháno jako audiokniha z trojrománu - 3x Soudce Ti

17.02.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q se po problémech z předchozí knihy pomalu dává do kupy a poté, co jsme se dozvěděli o minulosti Rose, v tomto díle dostihly noční můry minulosti Asada.
Kdo nečetl předchozí díly, bude mít z knihy užitek sotva 80 %, takže opět velmi doporučuji, dejte si s tím tu práci a přečtěte si předchozích 7 dílů. Určitě mi pak za tohle doporučení poděkujete ;)

17.02.2020 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Začátek knihy velmi dobrý, zajímavá zápletka, ale následné vyšetřování bylo zdlouhavé, spousta klišé (bylo téměř hned jasné, kdo je za těmi vraždami) a úplně nesmyslná dedukce, jak našel sám ukrývajícího se bankéře... Na detektivní román hluboký průměr a spíše zklamání. Dle dosavadního hodnocení jsem čekal lepší průběh.

26.01.2020 2 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Vynikající J. Deaver a jeho (moje oblíbené) duo Rhyme & Sachsová v nejlepší formě.
Závěrečný zvrat byl překvapivý, ale to je Deaver a divil bych se, kdyby to v knize nebylo.
Tanečník u mne vytancoval jednoznačně 5 hvězdiček.

10.01.2020 5 z 5

Nemesis Nemesis Larry Correia

Joo, tak tohle byla taky jízda :) Hlavní postavou byl první (a jedinečný) agent Franks z UPKN. V knize se dozvíte, jak a proč vznikl. A jaké je jeho poslání za posledních 300 let :)
Mimo jiné se můžete těšit na epický souboj mezi Franksem a Earlem Harbingerem a výsledek? "To je tajný!" jak by řekl Franks. :)
Jak někdo píše, že knihy jdou s nápady dolů a nemá to šťávu, jako první díl (nebo první dva), tak nesouhlasím, mně se to líbí víc a víc. Takže šup, jdeme na 6. díl :)

04.01.2020 5 z 5

Legie Legie Larry Correia

Čtyřka LM, s.r.o. se po trochu odbočce u trojky opět vrací k postavám z 1.+2. dílu. Námět s Nachtmahrem je super a ani nevím proč, ale zase mě to dobře vtáhlo do děje a bavil jsem se. A těším se na 5. díl, protože Franks je dobrej drsňák!

02.01.2020 4 z 5

V říši vlka – Tulák 2 V říši vlka – Tulák 2 David Gemmell

Gemmell je mistr v tom, že jeden příběh (slaboch nebo outsider nakonec vyhraje) dokázal naklonovat do tolika zajímavých podob. Ze všech jeho knih mám nejraději série s Drussem a Tulákem. navíc mi čtení jeho knih připomíná gympl a pubertu, proto dávám 5/5 :)
Ale jinak je ten příběh fakt 3/5, oddechovka, která se dobře čte, třeba na dovolené nebo za dlouhých zimních večerů.

07.12.2019 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Skvěle podaný příběh netradičním způsobem, který jsem v jiné knize nezaznamenal. Už jen proto doporučuji si knihu přečíst, jakým způsobem je román postaven.
A přijít s hrabětem Draculou z Transylvánie před více než 100 lety? Skvělý počin a výborný základ pro všechny horory a fantasy příběhy. Bram Stoker touto knihou svým způsobem stanovil "pravidla" pro celou budoucí upírskou tematiku, za což mu děkuji, protože téma knih s upíry mám rád.
Samotná kniha má pár slabších chvilek, kde jsou možná až rozvláčným způsobem popsány nálady a emoce v denících dívek, ale na druhou stranu to k netradiční kompozici románu patří.
Za mě si kniha rozhodně zaslouží hodnocení 85 %, což odpovídá průměrnému čtenářskému hodnocení.

29.11.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedna z jeho nejlepších knih. Pamatuji, jak jsem to slupnul asi za tři večery. Jednoznačně 100 %
A divím se, že ta zombie-parodie, co měla velké promo před uvedením vloni do kin, přes něj vůbec prošla. Achjo, ten film stál fakt za prd. Tomu bych dal tak 40 %....

15.11.2019 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Ale jo, proč by ne :D
Tady se nám z té detektivky rozjela klasická Kingovka. A líbí se mi to vystavění příběhu, i vysvětlení, jak záporák našel nové schopnosti.
Souhrn:
1. pan Mercedes - dobrá detektivka, konec knihy slabší.
2. Právo nálezce - dost odbočka od hlavní linie. Trochu "vata" v této trilogii, ale detektivka docela v pohodě.
3. Konec hlídky - navazuje na mnohem více na první díl, než na druhý. Mně se to líbilo a smutný konec byl taky fajn, jako dobrá tečka za touto trilogii.

King určitě napsal lepší knihy, ale i horší. Za mě trilogie jako celek 75 %.

15.11.2019 4 z 5

Cestou vlka – Tulák 1 Cestou vlka – Tulák 1 David Gemmell

Tulák je super, ale můj jasný favorit v Drenajské sáze je jednonačně Druss se sekerou, řečený Smrtonoš!

25.10.2019 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Souhlasím s komentářem "marlowe". První půlka knížky je super, ale druhá dost zvolnila. A nevolat policajty na koncert, no nevím...? Dal bych taky jen 3 hvězdy, ale zase detektivka od Kinga? No dobrá, tak tedy 4/5. Těším se na pokračování.

25.10.2019 4 z 5

Poslední muž Poslední muž Vince Flynn

Série s agentem CIA, M. Rappem, je sice super, ale více se mi líbili předchozí díly. Už jsem se těšil, že tady to bude klasický MR, ale po té vetší přestřelce a "tomu", co se stane potom, je MR opět posunut na vedlejší kolej.
Další díly už jsou z pera jiného autora, takže si dám chvilku od Mitche přestávku a uvidíme... :)
Série jako celek je fajn, dává nám nahlédnout pod pláštík vrcholové politiky, FBI a CIA v Americe, problematice terorismu. A ne, všechno zdaleka není jen autorova fikce. CElá série (13 knih) = 90 %

17.10.2019 4 z 5

Ve jménu cti Ve jménu cti Vince Flynn

Jedná se o dokončení děje předchozí knihy Radikální opatření, kde po atentátu unikli tři teroristé.
Mitchův parťák Nash se začíná hroutit, ale najde se dobré řešení, jak mu pomoct. Bohužel výsledné povýšení se nakonec jeví jako nejhorší možná "odměna". Ptáte se proč? A dopadne to celé dobře?
To se dozvíte v 12. díle světa špionů ze CIA a jejich nelehkých úkolů. Je to dobré odpočinkové čtení, ale nezastírám, že jiné díly byly lepší. Dobré drama nastupuje zase v 13. knize, kterou právě čtu, ale o tom se dozvíte více u knihy Poslední muž.

13.10.2019 3 z 5

Rukojmí Rukojmí Robert Crais

Je to paráda, jak se ten příběh krásně staví a následně zamotává. Pár zvratů ke konci je příjemných, ale nikoliv nečekaných. Určitě za 4**** i přesto, že jsem to už předtím kdysi viděl a něco si matně vzpomínal.

07.10.2019 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Podobně jako u Inferna, kde se reší populační boom, je i zde předmětem knihy zajímavá myšlenka, co bude s lidstvem v budoucnosti? Zda se lidstvo zbortí a nadvládu převezmou stroje, jako ve filmu Terminátor, nebo bude nějaké jiné a lepší řešení?
Ano, technická vyspělost a nové objevy letí neskutečně rychle. Je to až na povážnou, co všechno dnes dokážeme ovládat jen prostřednictvím mobilu. Jen si zkuste vzpomenout, co jste měli za přístroj před 5-10-15 roky a co uměl / neuměl v porovnání s nejnovějšími mobily dnešní doby.
A to vše ještě zabaleno do španělské architektury, otázky náboženství, víry a "The Big Bang Theory". Fakt super. Ale stejně mi tu "něco" chybí... Chápu, je to už 5. díl na obdobné téma konspirací, symboliky atd. a je těžké nevykrádat sám sebe.
Ale spojení Brown + Langdon se prodává, tak proč ne :)

23.09.2019 4 z 5

Radikální opatření Radikální opatření Vince Flynn

No, v tomto dílu to už o Rappovi moc není, ale navazuje to na předchozí díly. A už to nemá ten náboj předchozích knih, ale chápu, že v 11. knize se to už těžko udržuje. Nicméně se těším na další díl, Mitch je frajer ;)

29.08.2019 3 z 5

Vendeta Vendeta Larry Correia

Tak jako u prvního dílu = je to děsně překombinované, samá akce, ale příběh se dobře rozvíjí... Oddechovka, u které nesmíte moc přemýšlet a naučíte se něco o zbraních :)

29.08.2019 3 z 5

Střežit a bránit Střežit a bránit Vince Flynn

Nevím proč, ale musím dát tak 70 %, za mě asi zatím nejslabší z celé série. Nápad dobrý, ale to rozuzlení na konci v mešitě jsem čekal trochu více po "rappovsku" :) Bylo to nějak useknuté, jako kdyby autor nevěděl, jak to zakončit.
PS: Nechápu, jak to může někdo číst "jako první / druhou knihu" a pak dát slabé hodnocení. Je jasné, že to těmto čtenářům nedává smysl, když neznají předchozí děj a například hloubku vztahu Kennedyové a Rappa.
Achjo, lidi, udělejte si na to čas a čtěte to popořadě (a nejen tuhle sérii) !!! Šidíte sami sebe o dobrý detektivní / akční román, který má přesah z předchozích dílů a určitě bude navazovat i v dalších... :)

15.08.2019 3 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Jsem fanoušek fantasy a tady to má skvělý nápad, takový moderní Witcher v americkém kabátku. Ale celé to až moc překombinované a ten závěrečný fajt byl z mého pohledu děsně složitý. Moc dobrých myšlenek narvaných do jedné (krátké) knihy.
Nicméně se těším na druhý díl ;)

12.08.2019 3 z 5