Poslední muž

Poslední muž https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387935/bmid_posledni-muz-Lwj-387935.png 4 77 17

Mitch Rapp série

Velitel tajných operací CIA v Afghánistánu Joe Rickman byl unesen a jeho čtyři osobní strážci chladnokrevně popraveni. Agentovi Mitchi Rappovi však zkušenosti a cit pro pravdu napovídají, že v pozadí se možná odehrává něco ještě zlověstnějšího. Ředitelka CIA Irene Kennedyová ho vysílá do Afghánistánu, aby Rickmana našel, a to za každou cenu. Rapp ale není jediný, kdo po Rickmanovi pátrá. Zapojuje se také FBI a brzy je zřejmé, že jí nejde ani tak o nalezení Rickmana jako o svalení viny na Rappa. Protože jsou operace CIA v ohrožení, Rapp musí být stejně bezohledný a brutální jako nepřátelé, pokud chce mít vůbec nějakou šanci, že Rickmana najde a akci dokončí. Určité síly v rámci jeho vlastní vlády však pracují proti němu i proti americkým zájmům, a tak zůstává otázkou, zda Rapp nepřijde o život dřív, než misi stačí úspěšně uzavřít.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Last Man , 2012

Luigi1
05.11.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetl na jeden zátah

Merlin_CZ
11.08.2022 5 z 5

výborně zamotaný díl :) nemůžu se dočkat dalšího :)

Jaruš7
10.02.2021 5 z 5

Audioverze naprosto super.
Skvělý počin, pevně doufám, že budou v této sérii další.
V tajných službách jde o hodně, o prestiž, o vliv v široké spektru světových událostí, i v zákulisí domácích šarvátek v Langley; s vyhazovem nelze počítat, jsou tu ve hře tajnosti státních akcí, takže jde o život, v každém případě.

Bezvadnost **********

Další díly v tomto formátu by fandy nadchly.

HannyC
19.01.2020 5 z 5

Kniha pro několik "akčních" večerů :) ... kdy pochopíte, že Afgánistán a jeho sousedé jsou opravdu k nepochopení :) ... řada věcí mě překvapila ... a poučení, které si z knihy beru já je toto: "Nikdy nic není takové, jaké se zdá" ... a "Smrt přítele může být nakonec osvobozující, zvláště když se na jeho místě objeví, váš nepřítel". Prima čtení.

BlackBlade
17.10.2019 4 z 5

Série s agentem CIA, M. Rappem, je sice super, ale více se mi líbili předchozí díly. Už jsem se těšil, že tady to bude klasický MR, ale po té vetší přestřelce a "tomu", co se stane potom, je MR opět posunut na vedlejší kolej.
Další díly už jsou z pera jiného autora, takže si dám chvilku od Mitche přestávku a uvidíme... :)
Série jako celek je fajn, dává nám nahlédnout pod pláštík vrcholové politiky, FBI a CIA v Americe, problematice terorismu. A ne, všechno zdaleka není jen autorova fikce. CElá série (13 knih) = 90 %

ahomonicky
31.01.2019 5 z 5

Další skvělá věc. Musím teď přečíst ale něco jiného. Ne proto, že by toho bylo moc, ale takhle by mi Flynn brzy došel, mám tu už jen 4, ach jo. Kniha paráda, jasných 5 hvězd

Jane100
24.09.2018 5 z 5

Vince Flynn patří mezi mé nejoblíbnější autory a bezpochyby to je jeden z nejlepších spisovatelů vůbec. Co on dokáže na papíře vykouzlit nemá obdoby :-) Toto byl další jeho výtečný počin. Pět hvězd a hluboká poklona. Netřeba dodávat více. (Toto píšu i k dalším jeho knihám, které jsem četla).

rodak
16.09.2018 5 z 5

Další výborná bohužel poslední Rappovka od Flynna.Dle ohlasů zde se pan Mills osvědčil skvěle v dalších dílech tak je na co se těšit.Poklona vám mistr Flynn.

ferenc_had
25.05.2018 5 z 5

Jako vždy Mitch Rapp nezklamal.

oleg
27.02.2018 5 z 5

Opět super čtení,není co dodat,knihy od Flynna se čtou jedním dechem,doporučuji.....

Elea
13.06.2016 4 z 5

Zajímavý děj, mimořádný spád - vlastně jako u všech knih autora, jen neomylnost a nesmrtelnost hlavního hrdiny se už trochu dostává k hranici parodie.

Jack Bauer
14.12.2015 5 z 5

Všechny knihy s Mitchem Rappem jsou naprosto dokonalé, ale že by tato byla nejlepší?
Z mého pohledu možná nejslabší, přesto opět vynikající. Připadlo mě dost nevěrohodné, že se Rickman dobrovolně nechal mučit a skoro přizabít. Jako nejlepší bych dal Převzetí moci nebo Na počest padlým...

Herodes
29.05.2015 5 z 5

Jo, paráda, četl jsem jedním dechem.

koumes731
15.03.2015 5 z 5

Po přečtení tohoto dílu můžu napsat jen jedno - škoda, že už Vince Flynn nenapíše další. Jeden z nejlepších dílů, nenudil jsem se ani chviličku. Celá série je super, i když nedá se číst celá krátce po sobě. 5 *.

Mammoth
08.03.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih ze série s Mitchem Rappem v hlavní roli. Kvalitně vybudovaná zápletka, která vygraduje do (samozřejmého) "happyendu", byť mě několikrát napadlo, že tohle už (ti kladní) nemůžou rozchodit.
Vzhledem k tomu, že je to poslední kniha, je nutno podotknout, že celá série je velmi čtivá a dokáže pohltit ke čtení jedním dechem. A nic na tom nemění ani poněkud černobílé vidění světa hlavním hrdinou, který navíc vyvolává dojem, že je v podstatě neomylný a téměř nesmrtelný. Přesto se jedná o čtení, při kterém si člověk báječně odpočine, jelikož dopředu tuší jak to dopadne a jen čeká na způsob provedení :-)

Foks
30.12.2014 5 z 5

Za poslední roky jasně nejlepší "rappovka". Jízda od začátku do konce, která vás knihu prostě nenechá dát z ruky. Zapomeňte na politiku, zapomeňte na zdlouhavé pasáže. Toto je pocta té nejlepší akci. Flynn, budiž mu země lehká, všem ukázal, kdo je jedničkou špionážního románu.

Hella
29.11.2014 4 z 5

Jsem velký fanda "Rappovek" a fakt mě mrzí, že další díl už autor bohužel nenapíše.... nicméně tady jsem měla dost problém uvěřit padouchově vůli nechat se kvůli autentičnosti videa zmlátit až skoro k smrti - to jediné mi přišlo opravdu nevěrohodné. Jinak i zde je Rapp ve své nejlepší kondici a hezky ty zlosyny kosí :-) !

Vince Flynn
americká, 1966 - 2013