Radikální opatření

V novém románu CIA vystopuje a dopadne dvě nebezpečné teroristické buňky, ale Rapp a jeho kolega z agentury Mike Nash mají podezření, že třetí jim stále uniká. Vede ji nebezpečný fanatik posedlý představou, že se stane vůdcem al-Káidy poté, co na Američany zaútočí na jejich vlastní půdě. Rapp potřebuje ty nejlepší spolupracovníky a rozhodne se pro Nashe, jenž ve vládních službách úspěšně působí již šestnáct let, nejprve jako důstojník námořní pěchoty a poté v elitním protiteroristickém týmu pod Rappovým vedením. Společně vsadí na to, že násilí se dá čelit jedině s použitím stejně razantních prostředků, a pustí se do ostrého boje s džihádisty a jejich kultem smrti. Oba jsou nuceni se smířit se skutečností, že jejich osobní oběti při záchraně tisíců životů nikdy nebudou řádně oceněny, a kvůli utajení musejí lhát i svým nejbližším. Politické klima v Americe se ale mění a část zákonodárců z Kapitolu se snaží do akcí mužů jako Rapp a Nash stále více zasahovat. Mocné senátní výbory se stávají kolbištěm osobních ambicí a ukazuje se, že mnohdy vůbec není jasné, kdo je spojenec a kdo protivník. Jednoho jarního odpoledne však ve Washingtonu dojde k nečekanému zvratu a vše je náhle úplně jinak...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29053/radikalni-opatreni-Bes-29053.PNG 4.551

Mitch Rapp (11.)

Extreme Measure (2008)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

Kniha Radikální opatření

Jane100
24.09.2018

Vince Flynn patří mezi mé nejoblíbnější autory a bezpochyby to je jeden z nejlepších spisovatelů vůbec. Co on dokáže na papíře vykouzlit nemá obdoby :-) Toto byl další jeho výtečný počin. Pět hvězd a hluboká poklona. Netřeba dodávat více. (Toto píšu i k dalším jeho knihám, které jsem četla).

ferenc_had
06.05.2018

Další skvělý díl s Mitchem a nádherná ukázka toho jak to může dopadnout a dopadá, když se snažíme hrát podle pravidel s lidmi, kterých se tyto pravidla netýkají. Poskytovat práva dle Ženevské konvence lidem co to nepodepsaly a ani se tím neřídí. Směšné.

hankapimi
15.07.2016

Politika je většinou špinavá záležitost, ale tady se čtenář občas brodí bahnem.. Ještě, že se s tím Mitch moc nemazlí ! Napínavé od začátku až do konce, ale Flynnovy první díly se mi líbily víc... Jdu si ještě přelousknout Ultimátum jako jeho první zde uvedenou knihu.

Elea
14.04.2016

Další hodně napínavá knížka s Mitchem Rappem, místy trochu mrazí z popisu priorit a praktik politiků.

kokosek
06.03.2016

Trošku jiný Mitch Rapp, trošku jiná kniha než zbytek série ale pořád stejně čtivá. Flynn se zřejmě připravuje na možnost poslat Rappa do důchodu (bude to ale ještě chvíli trvat) a proto se dozvídáme něco nového o jiných agentech.
Jinak kniha velmi čtivá a už otvírám další díl. který plynně navazuje na děj tohoto.

hnusák
30.12.2015

Další pecka Mitche Rappa, ten chlap se mne fakt začíná líbit :-). Ta jeho přímočarost a žádné rukavičkaření s teroristy je na programu dne. Opravdu mne někdy také vadily pasáže pojednávající o akci teroristů a už už jsem se těšil na to, jak opět utře nevděčnou a zaslepenou senátorku. Sice to začíná mít stále stejný scénář, ale opětovně jsem se nemohl od knihy odtrhnout. Díky, pěkné počtení, dávám plný počet bodouuuu.

Mammoth
18.02.2015

Více politiky a "diskuze o právech" teroristů v balení ála Mitch Rapp, méně přípravy i provedení samotného teroristického útoku. A ani jedno není na škodu, ba naopak, chvílema mi kapitoly o teroristech skoro až vadily a "zdržovaly". Každopádně jako celek super a těším se na další pokračování...

Jack Bauer
11.12.2013

Knihy od Vince Flynna se moc hezky čtou i kdyby byly o ničem. V tomto díle se řeší jak zacházet s teroristy a Mitch Rapp je obviněn za napadení, teroristická příprava na útok je spíše v pozadí. Předchozí romány, hlavně první díla byly mnohem lepší, plné akce a napětí, ale i tak to stojí za plný počet.

Vince Flynn

Vince Flynn