Převzetí moci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedno rušné ráno ve Washingtonu se vznešeně chladný Bílý dům plný toulajících se turistů a čile spěchajících vládních úředníků otřese pod krupobitím kulek střelných zbraní. Skupina teroristů vykoupí vstup do sídla amerického prezidenta divokým masakrem a zanechá za sebou desítky zavražděných nevinných lidí. Díky rychlému zásahu Tajné služby je prezident včas odveden do bezpečí, nicméně teroristé se zmocní téměř stovky rukojmích. Do akce vstupuje Mitch Rapp, špičkový protiteroristický agent CIA, který bezprostředně odhalí, že spiknutí nepřichází zvenčí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68479/prevzeti-moci-LZC-68479.jpg 4.463
Série:

Mitch Rapp (3.)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art
Orig. název:

Transfer of Power (1999)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Převzetí moci

Přidat komentář
trudoš
20. května

„Já s teroristy nevyjednávám, slečno Tutwilerová. Já je zabíjím.“
Zpočátku na mě román působil přesně tím dojmem, kvůli kterému jsem jej celé roky obcházel obloukem. Amíci jsou nejlepší, nejhodnější, nejúpřímnější, bla bla bla bla. Roztáhnutý popis supertajné vojenské operace spočívající v únosu zločineckého pohlavára přímo z týlu nepřítele, určitě zaujme každého nadšence vojenské techniky a výcviku, ale cynického rýpala jako jsem já, neohromil ani náhodou.
Jenže pak přišel zvrat, kdy skupina teroristů vezme útokem Bílý dům a podaří se jim ho uzmout do své moci. Od tohoto okamžiku začíná prvotřídní akční blockbuster, jemuž člověk odpustí ledasco. V tomhle je totiž kniha jednoznačně bezvadná - když ji nezačnete brát smrtelně vážně, užijete si každou stránku. Mitch Rapp jako by vypadl z osmdesátkových filmů se Sylvestrem Stallonem, přičemž pro jednou tady ten chlapácký mechanismus funguje tak jak má. Vince Flynn zkrátka umí, takže se ty jeho hvězdy a pruhy vytetované na srdci dají i snést.

TeaPeter
20.06.2018

Velmi dobré pokračování. Politika opravdu není nic moc voňavého...

ferenc_had
01.02.2018

Další skvělá kniha od tohoto autora, četla se úplně sama.

moudivlacek
22.09.2017

Opět skvělý díl. Mně se líbil. Je tu totiž velice přesvědčivě vylíčen postoj politika, který se žene za mocí a ještě si troufá tvrdit, že to dělá pro dobrou věc. Rapp se mu snaží vysvětlit, že realita boje s teroristy je úplně jiná a o dost drsnější.
A umírají tu lidé, i na straně správných chlapů, agentů a nevinní lidé, takže to nevypadá, jak když přijde jeden superman a za chvíli je po boji. Dovedu si to naopak velice živě představit, že zatímco jiní tajně nasazují své životy pro svou zemi a světový mír, někdo se stará jen o své osobní blaho.
Já jsem s dílem spokojená a rozhodně si nenechám ujít ten další.

Demonlover
15.03.2017

Po svižném začátku už jen plytký děj. Trojice hrdinů - hodný zabiják Rapp, důchodce a hloupá novinářka, mě nějak nenadchla. Dočetl jsem to, s jistým sebezapřením, až do velmi snadno předvídatelného konce. Pokud jsou ostatní knihy tohoto autora podobně pojaté,není o co stát.

Mydli
17.04.2016

Pane Flynne klobouk dolu k Vám do nebe.. Vynikající špionážní román...

MKrat
28.03.2016

Páne ..jo.. !!!dobrá kniha...

hankapimi
05.03.2016

Absolutní nadšení !!! Napínavý, inteligentně podaný příběh, téma teroristů vysoce aktuální, akce vypilované do detailu i plánování za pochodu, pohled do vysoké politiky, akce střídá akci, prostě úžasné čtení.. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem napětím ani nedýchala a nemohla jsem se od knížky vůbec odtrhnout - "ještě kousek a ještě jednu kapitolku" a najednou začalo svítat.... Netradičně plný počet !!! První kniha od Vince Flynna a jdu na další - Třetí volbu...


Štítky

terorismus špionáž

Autor a jeho další knihy

Vince Flynn

Vince Flynn
americká, 1966 - 2013

všechny knihy autora

Kniha Převzetí moci je:

v Právě čtených1x
v Přečtených94x
v Doporučených8x
v Knihotéce53x
v Chystám se číst20x
v Chci si koupit6x