Americký zabiják ekniha

Dvanáctý díl populární série s Mitchem Rappem nenavazuje na předešlý román Ve jménu cti, ale odehrává se na začátku jeho kariéry v tajných službách.Než se stal superagentem CIA, postrachem teroristů a oblíbencem či zlým snem politiků z Kapitolu, Rapp býval studentem Syrakuské univerzity a nadaným sportovcem bez zvláštního zájmu o dění ve světě… jenže pak přišla tragédie. Při atentátu nad skotským Lockerbie přišel o pětatřicet spolužáků z univerzity včetně dívky, s níž chodil od střední školy a kterou si chtěl vzít. Nyní nehledá útěchu, ale pomstu. Po šesti měsících intenzivního výcviku je Rapp připraven vyrazit za hranice. Nejprve v Istanbulu zlikviduje tureckého obchodníka se zbraněmi, který teroristům dodal výbušniny, poté se přesouvá na další místa v Evropě a mrtvých přibývá. Všechny cesty vedou do Bejrútu, avšak Rapp netuší, že nepřátelé už o něm vědí a připravují past. Lovec se stává kořistí a bude potřebovat veškerý svůj um a inteligenci, aby ve válkou zmítaném městě plném teroristických frakcí přežil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/198013/americky-zabijak-198013.jpg 4.393

Mitch Rapp (1.)

American Assassin (2011)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno: (ekniha), BB art

Kniha Americký zabiják

TeaPeter
15.06.2018

Velmi dobrá pohádka pro dospělé. A jako pohádce této knize odpustím i celou záplavu klišé, kterých je plná.

roso.mak
05.06.2018

Pokud takové lidi máme v terénu, super, ale tohle je fikce proboha. Neděláme ji kvůli obraně státu.

Co je zábavné u Jamese Bonda, je zde akorát nudné. Aneb CIA je nejlepší a ať žijí supermanové. Hrdina je prostě nejlepší z nejlepších, všechno mu strašně jde a všechny průšvihy mu prochází, aby nakonec všechny vytáhl z bryndy.

nai.ivka
07.05.2018

Perfektní pohádka pro velké kluky.

albert19
16.02.2018

kniha mi zaujala a byla dost dobrá

DavidKeller
06.02.2018

Dávám 5* bez výčitek..myslím že se jedna o super dílo určitě si přečtu i další dily :) Špionážní, skvělá jízda plná napětí :)

ferenc_had
26.01.2018

Mám rád tento druh knih, co se čtou jedním dechem a 360 stran je nakonec málo a člověk po dočtení chce vzít další díl do ruky.

Lee7
21.01.2018

Četla se sama, super napínavý a hlavní hrdina mě vážně bavil. :) Těším se na další díl, jen co bude chvilka odechu.

Roux
17.12.2017

Mitch Rapp je člověk, kterého chcete na své straně a tajně doufáte, že se neobjevíte na jeho seznamu. První díl téhle série mě naprosto nadchl. Kniha začíná Mitchovým výcvikem a už v tu chvíli odhalujete, že se nejedná o nějakého joudu, který vás bude slepě následovat a plnit vaše rozkazy do nejmenšího puntíku. Když se příběh přehoupne do akce, je to jen a jen lepší. Ačkoliv je Hurley parchant každým coulem, ve chvíli kdy je vyslíchán, je zrátka borec k nezaplacení.

Selinute
02.11.2017

Napínavý a velmi povedený špionážní thriller.
Mé první setkání s Mitchem Rappem okamžitě vyneslo jeho autora mezi mé oblíbené. Jinak tomu ale bylo se stejnojmenným filmem, který podle mě za moc nestál. Bez rozmýšlení dávám plný počet a k Mitchi Rappovi se určitě brzy vrátím...

moudivlacek
02.08.2017

Nikdy jsem nemusela ani filmy o super špionech (viz James Bond) či knihy, byli v nich hrdinové naprosto neprůstřelní, nezdolatelní, prostě samá superlativa.
Přesto jsem se nechala zlákat. A byla jsem unesená. Rozhodně to napsal autor, který věděl, jak to napsat. Od začátku to má spád. A pro mne obrovský klad - i hlavní hrdina pozná bolest a nejde vše tak, jak by chtěl, a občas to dopadne jinak. Přesto se nevzdává. A není sám.
Takže autora si zahrnu určitě do oblíbených autorů a budu pokračovat ve čtení této série.

harena
31.05.2017

Ano, superagent nezklamal a opět bravurně osvobozuje a zachraňuje. Odpočinkové čtení, které mi na chalupě a po sekání trávy prostě sedlo. Příběh má spád, dobře se čte a protože v sérii je 14 dílů, tak když budu mít chuť, vím, kam sáhnout.

Lenka.Vílka
17.05.2017

Autora jsem v nadšených komentářích zaznamenala už dřív, ale nějak mě to nechalo chladnou (s žánrem mám trochu delší pauzu). Ale po shlédnutí traileru k adaptaci, jsem věděla, že tohle číst chci. Jo, a nejlépe hned teď. Začala jsem tedy právě touhle knihou. Nějak naivně jsem doufala, část týkající výcviku bude trochu delší. Ale co už. Dějově dobré, super napsané a je jisté, že si přečtu další díl. Jenom mi něco chybělo. Snad v dalších dílech zjistím, co to "něco" bylo.

hankapimi
19.11.2016

Občas se mně stane, že se špatně vybranou knihou musím sveřepě prokousat až do hořkého konce, ale na spravení "chuti"pak neomylně sáhnu buď po nějakém historickém dílku nebo pozvu na návštěvu Vince Flynna s Mitchem Rappem. Škoda, že pan Flynn už nic nového nenapíše, jeho napínavý a akční styl vyprávění je opravdu jedinečný !! Zbývají mi přečíst ještě dvě tři jeho špionážky , které si už opravdu šetřím a moc se na ně těším...

Jaruš7
02.10.2016

Kniha nabízí pohled do špionážních her, je z bezmobilní doby, má větší procento bojového stylu, tréninku a mučení, v podstatě špionážní zisk ( a asi to tak bude pravdou), jsou many, bankovní konta, hybná síla pro terorismus, a to za každou cenu. Chybí mi zde nadhodnota, cenná pro smysl příběhu. V porovnání s R. Ludlumem nezáří.

šipek
10.11.2015

Tak kniha dobrá , ale četl jsem s Mitchem Rappem i lepší. Špionážní tématiku nemám moc rád , ale knihy tohoto autora si vždy rád přečtu.

danekdj
09.06.2015

Super, kniha zahrnující výcvik Mitche Rappa a jeho první mise. Ale nebavila mě tak moc jako další díly :-)

Jack Bauer
16.02.2015

Opět vynikající. Mich Rapp je můj neoblíbenější knižní hrdina, tak jako třeba byl v mládí Old Shaterhand alá Kara ben Nemsí nebo filmový Jack Bauer. V této knize se autor vrací na začátek Rappovi kariéry, jako vždy velmi čtivé hned od první stránky a není hluchého místa až do konce.

rengers
28.09.2014

Knížka pojednává o tom, jak vycvičit tajného agenta alias nájemného vraha. Příběh má spád a dobře se čte, jelikož podobné příběhy už napsaly desítky spisovatelů, tak tomu dávám čtyři hvězdičky. Pokud máte rádi špionážní knížky, tak rozhodně doporučuji přečíst.

Herodes
16.02.2014

Výborná kniha! Špionážní já rád...:-)

wallach
16.10.2013

Plně se ztotožn'uju s předchozíma komentářema

čef
20.04.2013

Nadprůměrná špionka vynikajícím způsobem odvyprávěná, napínavá až do konce. Doporučená četba zejména pro ochránce lidských práv a korektního ustupování muslimům - i malé kapky dokáží po čase divy. Ostatním přizpůsobivým to jistě alespoň na chvíli zvedne náladu.

Hella
02.02.2013

Fanoušci Mitche Rappa určitě nebudou zklamaní, i když se kniha v čase vrací na úplný začátek Rappovy "čističské" kariéry a k jeho naverbování a prvním akcím. Doporučuji, sama jsem přečetla jedním dechem.

zfilmováno terorismus

Vince Flynn